Bedankt voor de reacties!
Als eerste wil ik even aangeven dat ik niet opzoek ben naar advies over beweging aangezien ik al een fysiotherapeut heb die dat doet. Tijdens de afgelopen afspraak heb ik veel tijd besteed aan vragen wat nog wel mag en wat niet en het is nu vooral belangrijk om een balans te zoeken zodat het een langere tijd stabiel blijft en Penny dus wel lekker kan bewegen maar geen pijn heeft. De fysio vond Penny trouwens ook helemaal niet slecht voelen, zeker voor haar leeftijd.
@Yooop: naar haar schildklier is nog niet gekeken maar dat vind ik wel een goed idee. Eigenlijk hadden we 17 mei ook een dierenarts bezoek gepland voor een uitgebreid onderzoek en bloedonderzoek, maar omdat het toen weer een stuk beter ging (en het inmiddels ook al een tijd best wel goed gaat) en omdat het niet bij de dierenarts kon die haar normaal behandeld hebben we dat af gezegd. Ik weet alleen niet of het echt de oorzaak kan zijn van haar klachten. Ze is over het algemeen niet echt sloom, ze is nog steeds super enthousiast als ik iets met haar doe en is tijdens het wandelen ook gewoon actief. Verder lees ik dat je het vooral in de vacht merkt, maar haar vacht ziet er juist nu echt heel goed uit. De symptomen komen dus niet heel erg overeen, behalve problemen met spieren maar dat kan meerdere oorzaken hebben.
Tijdens het wandelen blijven we nu inderdaad ook langer weg, ze krijgt alle tijd en ruimte om te snuffelen en mag zelf het tempo bepalen.
@Dagmar: Het is nog niet echt zwemmen wat ze doet (met uitzondering als ze het echt heet wordt, dan zorg ik er voor dat ze heel even wel volledig in het water is geweest), het is meer snoepjes zoeken in het water en dus door het water heen lopen. Echt zwemmen laat ik haar pas doen als het inderdaad een stuk warmer is en dan krijgt ze een goed zwemvest om zodat het niet te intensief is.
Hoeveel eiwit zou er ongeveer in het voer moeten zitten om voor een oude hond genoeg te zijn? Ze krijgt nu dog lovers gold (2 verschillende versies) met een eiwitpercentage van 26 en 25. Creatine ga ik even opzoeken.
Ze is niet echt stijf, het lijkt ook niet op artrose. Het lijkt echt in haar te zitten spieren. Ik probeer de beweging daar op aan te passen, maar soms is er een dag dat het toch weer teveel is geweest. Nu was het dus het spelen in het water dus dat gaan we een stuk korter doen of als dat niet helpt gewoon niet meer
@Monique: Het gaat mij niet om spierversterkers, maar iets wat het ondersteund. Spierversterkers heeft ze niet nodig. Ik pas de beweging ook al aan, maar dat vind ik moeilijk omdat er soms een dag tussen zit waarbij ik toch te veel heb gedaan. Even uit nieuwsgierigheid, hoeveel beweging kreeg jouw hond toen ze 12 was? Dit is de eerste keer dat ik een oude hond mee maak dus ik vind het heel moeilijk om in te schatten wat wel normaal is en wat niet.