de vogeltjes hebben hulp nodig

62 reacties · pagina 1 van 3

yooop

9 februari 2021, 17:58

De vogels hebben vetbollen nodig, zonder netje want dat kan gevaarlijk zijn, en pinda's niet aan een touwtje geregen, ook daar kunnen ze in verstrikt raken..

 

Zaadjes voor parkieten lusten ze ook, maar vooral het vet met zaadjes hebben ze nu nodig.

Arme vogeltjes...

Marijke - Aila, Dinja & Evigoedgekeurde fokker

9 februari 2021, 17:59 3 doggies

Hier ligt het voederplankje vol met losse vetbollen en losse pinda’s hp-thumbsup

 

( altijd even opletten dat de honden ze er niet af plukken smile)

Dobrygoedgekeurde fokker

9 februari 2021, 18:07 3 doggies

Ja idd. 

Ik ga zo even vetbollen van kokosolie en lijnzaad en zonnebloempitten maken

Dutchshepherdteam

9 februari 2021, 18:11 3 doggies

Hier ligt het hele standaard vol. 1 grote pot pindakaas met vet (speciaal voor vogels) hangt aan de muur en is favoriet. Wij zien alleen maar hele dikke vogels hier hp-shiny

yooop schreef het onderwerp

9 februari 2021, 20:36
" Hier ligt het hele standaard vol. 1 grote pot pindakaas met vet (speciaal voor vogels) hangt aan de muur en is favoriet. Wij zien alleen maar hele dikke vogels hier  "

haha ik heb beeld, hele dikke vogels LoL

yooop schreef het onderwerp

9 februari 2021, 20:45

Ik had ballen gekocht en op ons keukendak gegooid, want Sam vreet alles op, zie ik een kraai met een hele bal er vandoor gaan foot-in-mouth

Anouk van Botty

9 februari 2021, 21:39 3 doggies

Het oud brood vliegt hier door de lucht, Zeeuw had het al moeilijk een jaar geleden. Verder staat hier elke winter bijvoeding klaar voor de kauwtjes, gewoon omdat ik dat een hele leuke vogel vind tongue-out Zijn lastig, houden van spelen en uber intelligent.

Ik voer al jaren vogels in de wintermaanden maar ook in de tijd dat ze jongen hebben maar dan alleen kleine zaden, geen vetbollen en pinda's. Ik heb gisteren net wildzaad, vetbollen gehakte pinda's en zonnebloempitten gekocht. Het is hier rond het huis nog erg open dus de vogels durven hier nog niet zo goed te komen maar aan de overdaad aan voer kunnen ze uiteindelijk vast geen weerstand bieden.

Een paar van de vogels die ooit kwamen eten.

542747.jpg542748.jpg

542749.jpg

De grote bonte specht, koolmees en een merel. Momenteel fotografeer ik de vogels meestal in het wild en laat ik ze rustig eten.

542750.jpg

Buizerd.

jantien

10 februari 2021, 09:27 3 doggies

542751.jpg542752.jpg

Hier mag helaas geen zaad of vetbol opgehangen worden, vanwege ratten/muizen overlast.

De kokosnoot heb ik ondertussen vervangen, want daar bleef water in staan.

Nu hangt er een koffieglas met (gewone!) pindakaas. Groot succes. 

Waarom gewone pindakaas : ik heb ooit vogelpindakaas geprobeerd, daar werd niet van gegeten. 

UkkePuck

10 februari 2021, 09:54 3 doggies

In de achtertuin een standaard met vetbolletjes in een netje... moet nog eens wat anders er voor kopen. Heb uitzicht op de netjes, dus kan er bij als er wat is.

 

Voor in de tuin net een schaaltje met zaad neer gezet.

 

Verder doen de vogeltjes zich daar ook nog steeds tegoed aan de echinea planten. De zaadjes eten ze op.

Grappig om te zien, die vogeltjes aan zo'n dun takje.

Diesel

10 februari 2021, 15:50 3 doggies

Ik voer op een voedertafel 2x per dag. S'avonds bij schemer is alles opgegeten. 

 

Ik voer zonnebloempitten, pinda's, walnoot, meelwormen, stukken vetbol. En de broodkruimels, gewoon op het gras.

 

Als we netjes gaan ophangen komen er ook muizen op af.

 

Hier wel veel vogels, roodborstje, heel veel groenlingen, koolmes, gaaien, merels. En sinds vanmorgen komen de kramsvogels weer langs, die eten echt alle struiken met besjes kaal.

Dobrygoedgekeurde fokker

10 februari 2021, 16:01 3 doggies
" Ik voer al jaren vogels in de wintermaanden maar ook in de tijd dat ze jongen hebben maar dan alleen kleine zaden, geen vetbollen en pinda's. Ik heb gisteren net wildzaad, vetbollen gehakte pinda's en zonnebloempitten gekocht. Het is hier rond het huis nog erg open dus de vogels durven hier nog niet zo goed te komen maar aan de overdaad aan voer kunnen ze uiteindelijk vast geen weerstand bieden.
Een paar van de vogels die ooit kwamen eten.


De grote bonte specht, koolmees en een merel. Momenteel fotografeer ik de vogels meestal in het wild en laat ik ze rustig eten.

Buizerd. "

mooi zeg die foto's

Joop

10 februari 2021, 16:04 3 doggies

Ja, wat een goed topic dit!

 

Op de site van de Vogelbescherming kun je lezen welke soort behoefte heeft aan welk voer, want dat is voor iedere soort anders. Een roodborstje heeft een ander type snavel dan een mus en dus ook een andere voedselbehoefte. 

 

En sommige soorten eten liever van de grond, anderen van een voedertafel, etcetera

 

Mijn tuin is een jungle waar de Amazone bij verbleekt, veel mensen vinden het verschrikkelijk, maar de vogels zijn in ieder geval blij hp-angel

Liz

10 februari 2021, 16:06 3 doggies

ik had een vogeltje in mijn gevelkachel

Anouk van Botty

10 februari 2021, 16:06 3 doggies

We moeten ook de meeuwen niet vergeten. Die hebben het best moeilijk met de covid en als je het brood omhoog gooit, vangen ze het als kamikaze piloten uit de lucht. Machtig mooi gezicht.

Aurelia

10 februari 2021, 16:09 3 doggies

De vogeltjes eten hier mee met de kippen ;)

yooop schreef het onderwerp

10 februari 2021, 16:52
" Ja, wat een goed topic dit!
 
Op de site van de Vogelbescherming kun je lezen welke soort behoefte heeft aan welk voer, want dat is voor iedere soort anders. Een roodborstje heeft een ander type snavel dan een mus en dus ook een andere voedselbehoefte. 
 
En sommige soorten eten liever van de grond, anderen van een voedertafel, etcetera
 
Mijn tuin is een jungle waar de Amazone bij verbleekt, veel mensen vinden het verschrikkelijk, maar de vogels zijn in ieder geval blij  "

Goeie tip joop!!

Ik voerde vroeger aan de overkant van het water, daar leven alle soorten vogels, en heel veel bosjes, dus lekker druk daar, maar mijn bootje is gezonken surprised

Anouk van Botty

10 februari 2021, 16:56 3 doggies
" Goeie tip joop!!
Ik voerde vroeger aan de overkant van het water, daar leven alle soorten vogels, en heel veel bosjes, dus lekker druk daar, maar mijn bootje is gezonken "

https://hoosjebootje.nl/ ff reclame maken, hebben tot drie aan toe mijn friese schouw gered haha.

Renate

10 februari 2021, 19:21 3 doggies
" Hier mag helaas geen zaad of vetbol opgehangen worden, vanwege ratten/muizen overlast.
De kokosnoot heb ik ondertussen vervangen, want daar bleef water in staan.
Nu hangt er een koffieglas met (gewone!) pindakaas. Groot succes. 
Waarom gewone pindakaas : ik heb ooit vogelpindakaas geprobeerd, daar werd niet van gegeten.  "

Mijn collega zei vandaag nog dat die vogelpindakaas bij haar thuis zo'n succes is hp-smile. De smaken verschillen dus ook bij vogels en mss zelfs per regio. laughing

Wilma en Dobby (RIP)

10 februari 2021, 19:55 3 doggies

Ik mag hier in/om de flat niet voeren, dus ik loop iedere dag trouw met een bakje wildvogelvoer naar de polder en voer daar. Iedere keer op een andere plek, anders gaan de kraaien me opwachten en eten alles op voor het kleine spul erbij kan.

Dit doe ik ieder jaar vanaf November ofzo, tot Februari/ Maart, afhankelijk van het weer. Nu met die kou doe ik twee bakjes per dag.

Anouk van Botty

10 februari 2021, 19:58 3 doggies
" Ik mag hier in/om de flat niet voeren, dus ik loop iedere dag trouw met een bakje wildvogelvoer naar de polder en voer daar. Iedere keer op een andere plek, anders gaan de kraaien me opwachten en eten alles op voor het kleine spul erbij kan.Dit doe ik ieder jaar vanaf November ofzo, tot Februari/ Maart, afhankelijk van het weer. Nu met die kou doe ik twee bakjes per dag. "

Owh hier worden juist de kaaitjes en de meeuwen gevoerd. Tuintje zijn goed voorzien hier. Of het dak er blij mee is? :p

yooop schreef het onderwerp

10 februari 2021, 20:58
" Ik mag hier in/om de flat niet voeren, dus ik loop iedere dag trouw met een bakje wildvogelvoer naar de polder en voer daar. Iedere keer op een andere plek, anders gaan de kraaien me opwachten en eten alles op voor het kleine spul erbij kan.Dit doe ik ieder jaar vanaf November ofzo, tot Februari/ Maart, afhankelijk van het weer. Nu met die kou doe ik twee bakjes per dag. "

Ooh wat leuk, ik deed dat vroeger toen ik bij een park woonde, waar veel eenden woonde, ik mengde haver en zaden met vet, en dan ging ik dat inderdaad op verschillende plekken voeren, ook om ruzie in het wak te voorkomen. Ik bracht altijd zelf eenden groot, en die zaten daar ook tussen.

 

Als ik het park in kwam dan vlogen er 50 eenden op me af, hihihi, ik stond bekend als het eendenmeisje, ik was toen 19..

Nu woon ik aan water, maar een paar jaar geleden zijn al mijn bekende eenden doodgegaan, botulisme, anders stonden ze nu in mijn tuin. Maar geen eend te zien nu..

Anouk van Botty

10 februari 2021, 21:07 3 doggies
" Ooh wat leuk, ik deed dat vroeger toen ik bij een park woonde, waar veel eenden woonde, ik mengde haver en zaden met vet, en dan ging ik dat inderdaad op verschillende plekken voeren, ook om ruzie in het wak te voorkomen. Ik bracht altijd zelf eenden groot, en die zaten daar ook tussen.
 
Als ik het park in kwam dan vlogen er 50 eenden op me af, hihihi, ik stond bekend als het eendenmeisje, ik was toen 19..
Nu woon ik aan water, maar een paar jaar geleden zijn al mijn bekende eenden doodgegaan, botulisme, anders stonden ze nu in mijn tuin. Maar geen eend te zien nu.. "

Probeer ganzen en dan betondorp. Dikke schijt overal. Lastig in de buurt. Eitjes werden geplukt toen gingen ze naar de dijk in Oost. Joggers en fietsers vonden die poep ook lastig. Nu rij ik op de scoot langs het Ams rijnkanaal. Zie er meestal 2 of 4 maar ze zitten er nog :p Hoop dat ze blijven. Ik scoop wel.

yooop schreef het onderwerp

10 februari 2021, 21:46

Ganzen ja die hebben we ook natuurlijk, maar we hebben meer last van hondenpoep, mensen die het niet opruimen hebben we heel veel hier.

Anouk van Botty

10 februari 2021, 21:48 3 doggies
" Ganzen ja die hebben we ook natuurlijk, maar we hebben meer last van hondenpoep, mensen die het niet opruimen hebben we heel veel hier. "

Waar woon je? ALs ik vragen mag?

yooop schreef het onderwerp

10 februari 2021, 22:10

Tussen Rotterdam en Dordrecht.

Lineke & Saar(tje)

10 februari 2021, 22:41 3 doggies
" De vogeltjes eten hier mee met de kippen ;-) "

Hier ooklaughing, daarnaast aardig wat besjes en zaadjes aan de heesters hangen in de tuin. Plus een voor tafel, op de grond eromheen en vetbolletjes. Het begint steeds drukker te worden in de tuin, mooi hoor! 

" Hier mag helaas geen zaad of vetbol opgehangen worden, vanwege ratten/muizen overlast.
De kokosnoot heb ik ondertussen vervangen, want daar bleef water in staan.
Nu hangt er een koffieglas met (gewone!) pindakaas. Groot succes. 
Waarom gewone pindakaas : ik heb ooit vogelpindakaas geprobeerd, daar werd niet van gegeten.  "

Gewone pindakaas is eigenlijk te zout voor vogels maar ze vinden het idd erg lekker.

petra en jack

11 februari 2021, 11:29

Ik had vanmorgen een bonte specht bij de vogelpindakaas pot.

Mooi gezicht!

^