" Ik heb zelf ook twee jaar in zuid Amerika gewoond en moet toch even iets kwijt. Onze straathonden (er woonde een roedel van ongeveer 15 honden in ons buurtje) waren niet zielig. Ok ze sliepen buiten, moesten scharrelen voor hun eten en als ze ziek waren ging niemand naar de dierenarts (hoewel ik en ook anderen dat best wel deden als een hond een wond had bijvoorbeeld ).Maar ze hadden namen, mensen gaven ze restjes als ze het konden missen en er was harmonie. Ze hoorden erbij. De meesten konden niet eens tussen 4 muren leven zonder in paniek te raken. Onze hond zat ook in die roedel als we gingen werken. Dat deed ze liever dan opgesloten zitten in de tuin. Als ik uit de bus stapte kwam ze vrolijk aangerend maar iedere ochtend stond ze bij de poort. In mijn wijk kwamen geen toeristen. Ik had serieus in de stress gezeten als het gevaar bestond dat een toerist mijn hond zou meenemen of een van de straathonden waar ik toch best aan gehecht was. Ideaal was het echt niet. Er werd wel eens gevochten, ik denk niet dat ze heel oud werden. Maar ik denk niet dat ze ongelukkiger ware dan de te dikke hondjes die ik hier aan een lijntje in het plantsoen zie lopen. Ja ze kunnen zielig kijken als ze iets van je willen (meestal eten, soms een aai). Maar kijk ook eens van een afstandje hoe zielig ze echt zijn. De hele dag buiten, werken voor je eten, een sociaal leven in een roedel is soms net zoveel waard als een warme zachte mand en knuffels. Er zijn echt wel straathonden die het moeilijk hebben maar het leven is geen Disney film waar iedere hond op zoek is naar een baasje. "
zulke honden hebben ook een heerlijk leven, denk dat het ongeveer zo ooit overal wel was. Ik heb een internetkennisje dat in Bulgarije woont en zij verteld dat haar honden gewoon om het huis en verder rondscharrelen en zo nu en dan eens thuiskomen om te eten en te slapen. Overigens worden volgens haar de honden wel oud, achttien jaar is voor een grote hond zelfs is heel normaal volgens haar. Ik vermoed (maar weet het niet zeker) dat deze honden ook nooit gevaccineerd worden. Zou ik eens na moeten vragen.
Maar landen veranderen en rondzwervende honden worden te lastig en lopen gevaar gedood te worden niet in het verkeer perse maar omdat ze opgepakt worden en in dodingsstations gebracht.
Dit vind ik wel een mooi stukje wat veel zegt
Once upon a time, there was a country, a beautiful country, with poor, but loving people. They had a house, their land and their animals: cows, horses, pigs, cats and dogs. Even the animals that were used for work, all of them were happy: they had their own little home and they weren’t starving. But this country, named Romania, changed.
And the popular saying, “From my own slice of bread I’ve raised a person and a dog,’’ was not valid anymore. Suddenly, Romanians became dog killers (and not only this, also horse killers, cat killers and so on). And money became more important than life. The politicians made laws in order to permit them to take a life, even it was an animal life, in the name of the law. The administration ignored the problem of stray dogs till they become too many. And then a massacre began. A national massacre of the dogs.