Ik heb een Västötaspets van nu 8 maanden, hij heet Lex. Het is echt een schat van een hond die goed luistert maar het alleen zijn is nog steeds niet makkelijk. We hebben ook nog een oudere hond (bijna 2 jaar) in huis die bij ons in opleiding is, die gaat dus weer weg.
Lex hoeft nooit lang alleen te zitten omdat ik vanaf huis werk. Wel moet ik voor mijn werk een paar keer per week naar een klant en dan ben ik 1 a 2 uurtjes weg. Daarnaast heb ik een hond in opleiding in huis waar ik elke dag 2 keer een haf uur tot een uur mee train, buitenhuis. Lex moet dus elke dag wel 2 a 3 x alleen zijn voor een korte periode van 1 a 2 uur.
Als pup hebben we de bench beneden gehad maar dat vond hij echt niet leuk, hij kreeg er elke dag zijn eten en lekkers in maar verder lag hij er bijna nooit in, hij ligt liever gewoon op de vloer. Wij vonden dat niet heel erg want hij sloopte niet dus mag hij loslopen in de woonkamer. In eerste instantie sliep hij bij ons op de slaapkamer ivm zindelijkheid training. Wel in zijn eigen mand en niet op bed. De vorige honden die ik gehad heb waren makkelijk met alleen zijn, daardoor heb ik er waarschijnlijk te makkelijk over gedacht. Ik luisterde bij het weggaan en terug komen en hoorde Lex niet dus dacht dat het goed ging. Ik heb wel opgebouwd maar niet seconden op seconden, ik maakte grotere stappen. Toen Lex ongeveer 4 maanden was hoorde ik van de buurman dat Lex toch wel veel blafte als ik weg was. Vanaf dat moment gaan filmen en idd veel blaffen en huilen als ik weg ben, hij hoort het als ik weer terug kom (lopend of auto) en dan is hij stil vandaar dat ik hem niet hoorde. Vanaf dat moment ben ik helemaal overnieuw begonnen met het alleen zijn aanleren. Echt volgens het boekje. Eerst de bench leuk gemaakt en aangeleerd want ik kreeg te horen dat dat toch wel het beste was. Bench ging goed en toen 1 sec weg daarna 2 sec enz. Ik heb die tijd ook veel minder gewerkt en als ik echt weg moest regelde ik een oppas zodat hij nooit langer alleen zat dan dat hij in training aan kon. Ik heb het langzaam opgebouwd totdat hij een uur stil in de bench kon zitten, ik heb er ongeveer 2 maanden over gedaan. Hij was dus wel stil maar zat wel alert te wachten tot ik terug kwam, botje at hij soms wel soms niet of voor de helft. Ik heb toen ook even los in huis geoefend dus dat hij in de woonkamer is terwijl ik weg ga. Hij leek toen wat relaxter en at zijn botjes wel op en kon af en toe liggen (niet lang en hij sliep niet). Omdat hij niet sloopt en van ons gewoon los mag lopen hebben we besloten dat we de bench niet meer gaan gebruiken voor het alleen zijn. Nu is het alleen zijn dus wel echt vooruit gegaan maar echt rustig is hij nog niet. Hij blijft alert als ik weg ben. Als ik film zie ik dat zodra ik de deur dicht doe en weg ben hij eerst zijn botje of kong op gaat eten, daarna begint de onrust. Hij loopt veel, gaat even zitten of liggen en dan staat hij weer. Af en toe geeft hij ook nog een huil maar blaffen doet hij helemaal niet meer. Slapen doet hij eigenlijk nooit hoe moe hij ook is.
Onze dagindeling: Lex slaapt nu beneden in de gang in de bench omdat hij sinds zijn pubertijd een nachtelijk feestje maakt als hij losloopt. Snachts in de bench is ook geen probleem maar overdag gaat hij er nooit in. Mijn man gaat vroeg van huis (half 7) hij laat Lex dan even snel een plas doen en daarna mag hij los door de woonkamer lopen, hij kan dan spelen. Ik ga er om 8 uur uit en laat beide honden even plassen. De oudere hond zit in een ren omdat ze elkaar niet met rust laten, als ik erbij ben lopen ze uiteraard beide los in huis. Ik ga even een half uurtje mijn eigen dingen doen, eten, haren kammen enz. Daarna ga ik met Lex een grote ronde doen ik loop ruim een half uur en hij kan het grootste deel loslopen. Als we weer thuis zijn moet hij naar zijn mand en krijgt hij iets lekkers, runder oor of gevulde kong. Ik ga dan met de oudere hond een kwartiertje fietsen. Als ik thuis kom ben ik minimaal een uur thuis bezig. Soms ga ik daarna naar een klant en moeten de honden beide thuis blijven, oudere hond in de ren en Lex los in woonkamer. Zo’n 2x per dag train ik de oudere hond en dan ben ik een half uur tot een uurtje van huis, Lex is dan helemaal alleen thuis. Als Lex alleen moet blijven krijgt hij altijd een botje of gevulde kong. Bij thuis komst ben ik rustig zeg ik Lex wel gedag maar niet overdreven of uitgebreid. Als ik de oudere hond en Lex samen los in de woonkamer laat als ik weg ga dan gaan ze samen spelen, geen rust dus maar ook geen stress. Alleen de oudere hond gaat met een paar maanden weer weg dus dat is niet de oplossing. Ik zou het zo fijn vinden als Lex gewoon lekker kan gaan slapen of relaxen als ik weg ben want dit is voor hem gewoon niet fijn. Voor de buren fijn dat hij niet meer blaft en alleen nog af en toe een huil geeft, ze geven aan dat ze hem niet meer horen. Maar ik wil dat het voor Lex ook oké wordt. Ik heb de adaptil verdamper al gebruikt maar daar merkte ik geen verschil mee. Verder heb ik geen medicatie gebruikt, alleen training dus. Mijn vraag is of ik wel gebruik moet maken van (tijdelijke) medicatie zodat hij gaat ontspannen/slapen of beter van niet? En of er nog andere tips zijn of verhalen hoe het bij jullie is gegaan?
Als ik thuis ben is Lex best een rustige puber. Hij speelt leuk met zijn eigen speeltjes of gaat lekker ergens liggen. Hij is wel erg alert (herder eigen?) zodra ik of mijn man opsta kijkt hij of er wat leuks gaat gebeuren. Hij ligt graag aan onze voeten maar we sturen hem regelmatig naar zijn plaats en dan gaat hij daar lekker liggen. Ook ligt hij graag op de gang zeker als 1 van ons boven is en de ander beneden. Hij mag in huis niet de hele tijd achter mij aan lopen, dat doet hij dan ook niet maar hij houd me wel in de gaten. We hebben een woonkamer met open keuken dus hij kan me eigenlijk altijd wel zien. Als ik boven bezig ben ligt Lex in de gang te slapen hij vindt het geen probleem als we boven (uit zicht) zijn tenzij hij nog veel energie heeft (voor de wandeling) dan wil hij wel eens (aandacht) piepen. Verder train ik met hem of doe ik hersenwerkjes zodat hij ook mentaal gestimuleerd wordt, hij vindt dat echt geweldig.


Reageren



