Hallo,
ik heb sinds maandag daisy in huis, heb haar opgehaald bij haar 2e baasje. ze heeft 8 maanden van haar korte leven bij wat mij verteld is een gezin met zwaar autistische kinderen doorgebracht die haar uiteindelijk weggedaan hebben.
hondje opgehaald, bij thuis aan kwam ik erachter dat ze nogal hoestte na water drinken en als ze te druk was, volgende dag meteen naar de dierenarts gegaan en die vertelde mij dat ze kennelhoest heeft (voor de rest gezond gelukkig!!), medicijnen meegekregen en de rekening betaald, ookal leef ik van een minimum inkomen, voor honden heb ik altijd alles over. ben tevens met honden opgegroeid vanaf baby aan en ik ben geneigd ze heel erg te verwennen.
Je gaat mij niet vertellen dat de 2e eigenaar dit niet wist, ze at ook al kaal brood (pup van 9 maanden brood geven? oke beetje vreemd). echter in mijn ogen kreeg ze niet veel anders, haar eerste poepje zag er droog uit en kwam eruit als in brokken. Ook was ze erg licht (me moeder heeft een boomertje van 4 jaartjes oud nou die is dik 2x zo zwaar en wordt door de dierenarts gezien als een perfect gewicht)
Natuurlijk zijn dit achteraf waarschuwing signalen maar ik heb haar nu en ben dolgelukkig met haar, ze is een vreugde in me leven!
na haar eerste nacht slapen (op bed natuurlijk) bereide ik me voor om lekker met haar te gaan wandelen en ze werd behoorlijk enthousiast, hierdoor kreeg ze een ongelukje en liet ze een plasje op de vloer, haar reactie op het plassen in huis was diep triest om te zien ze raakte zo erg in paniek (trillen als een gek, extreem onderdanig op de grond liggen) ik was even bang dat ze in shock zou raken, heb haar gerust gesteld en het plasje gewoon even opgeruimd.
dit deed bij mij een hele duidelijke bel ringen dat zij hard is aangepakt en eventueel erbij geslagen (ik heb dit gedrag nog nooit gezien na een klein ongelukje).
Nu zijn we 4 dagen verder en het lijkt met het uur beter met haar te gaan, ik heb besloten 5 keer per dag te wandelen en dit aan te houden, speeltjes voor haar gekocht en gister een bal waar je koekjes in kan doen zodat ze onder het spelen beloond wordt en dat stimuleert haar wel merk ik om te spelen.
omdat ze kennelhoest heeft raadde de dierenarts me aan het even op blikvlees/zacht eten te houden, ik heb ook altijd een bakje met brokjes erbij dan kan ze zelf bepalen of ze het al aankan of niet en langzamerhand begint ze brokjes te eten.
nu is het zo dat ik altijd consequent ben geweest met honden, ze aanleren wat niet mag met duidelijkheid. leren alleen te zijn etc.. dit doe ik niet anders bij daisy, opvoeding moet hoe dan ook gebeuren. alleen is het nieuw voor mij een hondje op te voeden die zo'n verleden heeft en ik denk haast wel traumatische ervaring, dit maakt het moeilijk voor mij echt consequent te zijn, ze kreeg al een enorme paniekaanval van per ongeluk een plasje laten op de vloer.. en ik wil deze traumas niet weer opwekken door consequent op te voeden dus dit maakt het erg moeilijk voor mij.
ik moet haar gewoon aanleren alleen te zijn, brokjes te eten is heel belangrijk want ik wil dat me hondje kwaliteit eten krijgt , op het moment krijgt ze een goedkoper merk maar ik heb me 8 kilo zak royal canin al klaar staan om langzaam naar over te stappen als ze eenmaal brokjes wilt eten. zindelijk is ze al wel, wandelen deed ze nooit want er is een wereld voor haar open gegaan sinds ze hier is kwa het wandelen. 2e baasje liet ze gewoon in de achtertuin hun behoefte doen, ongelovelijk hoe weinig sommige mensen van honden weten elke hondenliefhebber weet dat een hond niet alleen wandelt om behoefte te doen maar ook om de geest te stimuleren, het is gewoon hun ding geurtjes ruiken en met andere hondjes spelen.
morgen haar laatste pilletje en ze zal er snel van haar kennelhoest afzijn waarna ze eindelijk met andere hondjes contact mag maken en lekker spelen (ze wil zo graag met de andere boomertjes hier in de buurt spelen!)
ze heeft een paar vlooien die ik nog niet kan behandelen pas na de kennelhoest behandeling en kan ik onder de vlooienbehandeling gewoon ook een wormkuurtje erbij doen?
ze duwt soms haar voerbak (brokjes) volledig van haar af (ook gaat het brokken eten moeizaam) dit kan allemaal natuurlijk nog te maken hebben met het overbelaste keeltje van het hoeste, brokjes doen dan wel zeer vergeleken met zachte vlees vanuit die pakjes.
Wanneer kan ik haar het beste leren alleen te zijn? ik ken het ritueel beginnend met een paar minuutjes en niet toegeven aan blij gedrag bij terugkomst (het moet natuurlijk normaal worden), aangezien ze 9 maandjes oud is een traumatische start heeft gehad en hier nog maar sinds maandag is lijkt me het beter om dit of volgende week op te pakken of desnoods nog een weekje te wachten?
alle tips zijn welkom ook wat ik niet vraag :)
groet,
Sander en een pootje van daisy (ookal ligt mevrouw nu languit op de bank te slapen ^^)


Reageren



royal Canin is absoluut niet mijn soort voer. Tenzij ik een echt ziek dier heb dat op een heel specifiek dieet moet dat ik alleen van royal Canin kan krijgen zou ik het misschien geven maar nog steeds liever niet.
de dierproeven etc helpen hun zaak ook niet wat mij betreft. 



. "
.
En ik vraag me af, kan je nog wel milieu bewust vis voeren?
