" Weet je wat ik zo waardeer in je Yo? Je eerlijkheid ,het niet mooier maken dan het is.
Je vertelt de leuke dingen maar ook de mindere zoals het grommen.
Je geeft de mensen een inkijkje hoe het kan gaan met een buitenlandertje met een rugzak en dat men er niet te lichtzinnig moet over denken om een buitenlands hondje in huis te halen.
Sammie is een overlever en heeft het nodig gehad om op zijn hoede te zijn. Hij is nog te kort bij jullie om zich helemaal veilig te voelen.
Geef wel duidelijk je grenzen aan,ik denk dat zo een hond een duidelijke liefdevolle maar consequente aanpak vereist.
"
Ja ik vind dat je goed moet weten waar je aan begint, als je geen pup neemt maar een volwassen hond, nu heb ik zelf al best met een streng ook deze hond uitgezocht, maar was me er bewust van dat het asiel gedrag kan veranderen.
Natuurlijk moet ook de minder leuke dingen vertellen, niet leuk, maar wel zo eerlijk, ik moet mezelf ook nog kunnen aankijken in de spiegel.
En voor mensen die ook net een buitenlander hebben of gaan kopen , moet je je verhaal eerlijk neerzetten.
Faro was zo makkelijk in huis, maar het eerste jaar was hij zo hondintollerant naar andere grote honden, toen wisten we ook nog niet dat er een stafford in zat, en ook niet wat houd dat dan in, maar we hebben het er helemaal uitgekregen.
Ik heb hem gekozen dankzij de filmpjes, en van daar uit ben ik eerst een hoop vragen gaan stellen, toen ze hem vonden was hij zo vreselijk bang, dat er niks mee te beginnen was, maar door aandacht en liefde, ook al hebben ze daar 900 honden, hebben ze hem toch uit zijn schulp gekregen.
Ik dacht, oke, het kan dus, en hij heeft al stappen gemaakt met mensen vertrouwen, en dat merken we, vooral ik, mijn man krijgt de schuld van zijn kop stoten in de keuken, en dus hij blijft angstig naar mijn man, gek genoeg buiten niet.
Ik waarschuw mensen ook altijd, vraag filmpjes, vraag de oren van het hoofd over de hond, waar is hij bang voor, hoe is hij met kinderen en mannen, belangrijk...en dan nog kan het fout gaan, want eenmaal thuis komt hun ware aard naar boven.
Ja ik dacht, dit keer doe ik het anders dan met Faro, daar waren we best streng tegen in het begin, maar nee, het heeft wel een andere aanpak nodig, maar we gaan nu toch echt beginnen ook met opvoeden, grenzen stellen, dat moet gewoon, en uiteindelijk voor hem ook beter, dan weet hij waar hij aan toe is, wat wel en niet mag.
Dus ik heb dat even bij moeten stellen in mijn hoofd, ik zeg altijd, heb geen medelijden met de hond die je hebt geadopteerd, want dan kom je nergens, en wat had ik...juist.. maar zo stom dat ik dan mijn eigen advies niet toe pas.
Maar goed, hij heeft het goed, we zullen hem nooit pijn doen, hij is niet meer zielig, hij heeft een goed huis, dus weg met dat zielig vinden.
Nu is het dag en dan is het echt een andere hond, hij is veel vrolijker veel meer ontspannen.
Hij heeft echt niks wat Faro had, maar gek genoeg zit ik er helemaal niet mee, hij kan zo grappig zijn, zo ondeugend doen en is gewoon niet te vergelijken, en ik ben zo blij dat ik dat niet zit te vergelijken.
Ik kan me voorstellen dat mensen liever de niet leuke dingen niet willen vertellen, maar juist om het wel te vertellen krijg je meningen van anderen, en daar kan ik dan weer van leren.
Ik zal altijd eerlijk zijn over hoe het gaat met Sam, en nog vind ik het hartstikke goed gaan, hij heeft echt al grote stappen gemaakt, met veel geduld en duidelijkheid komen we er wel.