3 doggies 
De hond die we vroeger thuis hadden is ook bij de dierenarts gebelven. Maar nu moet ik daar toch niet aan denken ( toen wist ik niet beter)
Als het nu zover is dan begraaf ik ze bij mijn vader ( woont op een grote boerderij) of ik cremeer ze en strooi hun as uit over het strandje waar we vaak zijn.
Ik zou er niet zo goed tegen kunnen om naar hun urn te kijken. Het strand is waar ik vaak kom en altijd een gevoel van rust krijg. Dit zou dan ook zeker een plaats zijn waar ik mijn verdriet kan verwerken.
Weet een van jullie wat de kosten ongeveer zijn van een crematie??
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "begraven/cremeren etc eerlijk zijn nu dan/zonder retings " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
ik heb mijn vorige hondje in de tuin begraven,in een doos en in een dekentje gewikkeld,maar als het regende had ik een rot gevoel en zou ik ze zo weer opgegraven hebben(dat heeft mijn man me toch uit het hoofd gepraat)
Ik had met momenten spijt dat ik ze niet laten cremeren had maar zoals hierboven al vermeld is,uiteindelijk is het maar het omhulsel
Ik draag ze mee in mijn hart voor altijd
liefs Monique en Toke
3 doggies Ik begraaf mijn liefies in het bos. Het mag niet... ik weet het, maar het is een heel mooi plekje. We leggen er geen steen op, dus ze zijn voor niemand behalve onszelf terug te vinden. We doen het diep en tussen de struiken, zodat niemand straks met een opgegraven dier geconfronteerd kan worden.
Wij wonen in de stad, en begraven in de tuin is geen optie. We blijven hier waarschijnlijk niet zo lang meer wonen, vandaar...
Ik begrijp het hoor, dat er ook mensen zijn die hun hond laten cremeren en dat ze zo het gevoel hebben dat ze toch nog iets van de hond bij zich houden.
Ik heb dat gevoel alleen niet (ook niet bij cremeren en begraven van mensen). Ik denk dat lichaam en ziel los van elkaar staan. Ik denk liever tijdens een fijne wandeling terug aan mijn lieverds. Ze liggen op zo'n mooi en rustig plekje.

mijn vorige hond Buster is in Roermond gecremeerd. Zijn as zit in een urntje en dit urntje hebben wij in een houten kistje geplaatst. Dit staat op een plekje dicht bij onze kachel. De favoriete plek van Buster. Zo is hij dicht bij ons... Hieronder een foto van ons herdenkingsplekje waar dus het kistje bij staat. Als Flos er niet meer zal zijn, wordt zijn urntje ook in dit kistje geplaatst. We hebben er toen al rekening mee gehouden dat de beste maatjes straks weer samen herenigd worden....Dan komt er een foto van Flos en Buster bij te staan!

Groetjes Monique

hoi Monique,
heel mooi om te zien,deed mij echt wat,ziet er erg
vertederend uit,
liefs mag en bruco
3 doggies 
Wij hebben onze Cindy met andere dieren laten cremeren en uitstrooien.
Met het idee :
Ook nu is ze niet alleen en lekker tussen de andere dierenzieltjes.

ja niki en storm,
en dat was heel raar,dat vonden er een heleboel omdat
het zo een gevoelig onderwerp was,dat hoord dan niet
vonden de modjes ook,die hebben alles aangepast.lees
jij het dat niet nog eens terug?
daarom had ik hem ff opnieuw gezet ivm dat het oke zou
gaan,
mag en bruco
3 doggies 
Nou ik ben hem niet meer tegengekomen...ik lees meestal alleen dat wat bovenaan staat...en heb gewerkt dus kom dan meestal thuis effe kijken en klaar..kzit al heel de dag achter een pc dus als ik thuis kom zo min mogelijk...
...Maar niet gezien dus...erg kinderachtig iemand die zoiets doet

wilma, je kan je hond apart laten cremeren, dan krijg je alleen de as, als je dat wilt van jouw hond, als je dat niet wilt dan kan je de hond samen in groepsverband laten cremeren, en ja dan wordt het meestal op het veldje van het crematorium uitgestrooid, voor jou een keuze die je maken moet.

erika, de crematie kosten zijn overal anders. in rotterdam betaal je het dubbele van dan in delfzijl, ik heb ongeveer voor het apart cremeren van mijn femme 100 euro betaald, een grote hond, giga grote hond, dus de duurste categorie, en de urn zat daar bij, voor kleine honden ben je veel goedkoper uit, maar nogmaals , overal zijn de kosten anders, informeer bij het crematorium, en vraag een folder aan, die hebben ze en sturen je die graag op.

en voor een grafje betaal je elk jaar een klein bedrag
het begraven opzich kost natuurlijk een 1 malig bedrag
maar is ook weer afhankelijk van welke begraafplaats
3 doggies 
@ willemijn
Thanks voor de info.
Ik hoop het minimaal de komende 10 jaar nog niet nodig te hebben maar dan weet ik in ieder dat ik niet naar rotterdam ga
3 doggies 
Ik heb er gelukkig nog geen ervaring mee.
Heb wel honden gehad vroeger maar toen was ik nog erg jong,dat weet ik niet echt meer.
Maar zou mijn kameraden laten cremeren en in huis houden tot de tijd komt ik ze kan laten gaan, maar zal absoluut as in een hanger laten verwerken of in een beeldje wat dan een speciaal plekje zal krijgen.Wil er eigenlijk niet overnadenken maar weet dat die tijd zal komen, en als ik jullie verhalen lees krijg ik tranen in mijn ogen en moet ik ff slikken.

@ cindy ja afscheid nemen van je maatje is een heel
zwaar iets,onwerkelijk,niet vattend,een enorme leegte
achterlatend,zeker meerdere kort achter elkaar,
geniet maar lang van je kanjers
liefs mag en bruco

Hoi!
Wat Leoniek zegt vindt ik een heel fijn idee. Mila wil ik het liefst begraven ( over 100000 jaar ofzo ).
Mila is altijd lekker in het bos of op de hei. Ja, het mag niet he? Dat zit me dan weer niet zo lekker.
Maar goed aande andere kant, de herten en zwijnen die daar lopen gaan ook dood en blijven ook vaak gewoon liggen.
Ik zou haar dan op de hei willen begraven, daar is ze altijd helemaal in haar element met speuren en holletjes uitgraven enz.
3 doggies 
Mijn duitse herder die ik in maart in heb laten slapen is achtergebleven bij de DA. Dat zal ik bij Kai wss ook doen, want als mijn dier dood is heb ik het idee dat het lijf gewoon een leeg omhulsel is.
Ik heb de afgelopen jaren ook een aantal katten verloren, de meeste zijn gewoon naar area gegaan. Maar bij 1 kat kon ik dat echt niet. Die had ik al vanaf 5 week omdat de moederpoes nergens was. Die is in de tuin begraven. Ik weet ook niet waarom ik het niet aankon om die kat bij Area achter te laten. Het is twee jaar geleden, maar de tranen biggelen nog steeds over mijn wangen nu. Dat was echt mijn baby.
Misschien dat ik dat met Kai straks ook wel heb dat ik hem niet bij de DA achter kan laten en dat ik hem gecremeerd wil hebben. Maar als dat over heel veeeeeeel jaren gebeurd laat ik mijn gevoel spreken en die vertelt mij wel wat het beste voor mij is om de dood dan te verwerken.
3 doggies 
ik heb kaylee in november laten cremeren.niet met meerdere honden maar alleen. de urn heb ik nu thuis op het dressoir staan met haar fotoos en een mooie houten kist met haar spulletjes erin.elke dag sta ik daar even en dan heb ik toch het gevoel dat ze bij ons is.
3 doggies 
Ik heb het nog nooit met een hond mee gemaakt, Noa is onze eerste.
Maar we hebben 2 jaar geleden onze poes laten cremeren
Met een paar andere poezen tegelijk.
Misschien dat ik dat voor ook doet maar daar ben ik eigenlijk nog niet zo mee bezig.
Ik vind het idee van as in een hangertje ook wel een fijne gedachte.
3 doggies 
wij hebben onze shirkan laten cremeren .
hij staat nu in een hele mooie vaas op onze kast zo blijft hij tochnog bij ons in de buurt .
grtjes

het is wisselend de ene wil zijn huisdier begraven
de ander cremeren,je moet doen wat je hart op dat
moment in geeft,luisteren daarna is vaak het beste
liefs mag en bruco
3 doggies 
Ik wil er nu nog niet over nadenken. Maar ik zou dan voor begraven gaan
Onze poes (de moeder van de poes die we gelukkig nog wel bij ons hebben) hebben we begraven in de duinen van IJmuiden, een plek die alleen wij weten
Ook al mag het niet , niemand heeft er last van. Was op een plek waar echt niemand gaat graven
3 doggies 
Cremeren!
En dan komen zij weer thuis in een urn en blijven thuis!
Als mijn man en ik er tzt niet meer zijn, dan worden wij en de dieren boven zee uitgestrooid!
Zo blijven wij allemaal een beetje bij elkaar!
3 doggies 
We hebben onze Sieb toen laten cremeren vorig jaar december!
Hebben hem daar gelaten.
Heb daar ook totaal geen schuld gevoelens bij!
Hij hangt hier nu prachtig aan de muur, op linnen!
En me man heeft het voor zijn leven lang bij zich..in vorm van tatoo!!
Maar het belangrijkste is dat hij voor alijd een plekje bij ons in het hart zal hebben...
Liefs...

@ Esther plekje in de duinen is ook mooi,
@ Ria uitstrooien met ze alle over zee,mooie gedachten
@ lein tattoo wil ik ook nog is laten zetten en pracht van
een schilderij trouwens
liefs mag en bruco
3 doggies 
Ik heb mijn Tuawi laten cremeren. Hij is thuis ingeslapen in mijn armen. Ik heb hem zelf weggebracht en weer opgehaald. Zijn urn staat in de kamer op de kast. Ik strooi zijn as niet uit, want hij was het liefste thuis bij mij en dat is hij nu ook en daar hoort hij ook.

@ corine
jeemig druip nu,ik ken dat van in je armen,heffie
vergeet je nooit meer
xxx mag en bruco
3 doggies 
@ Mag en Bruno
Zeker heftig, zal het ook nooit meer vergeten. Maar ik voel ik me ook bevoorrecht, dat ik op deze manier afscheidt heb kunnen nemen van mijn beste vriend.
Liefs Corina
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "begraven/cremeren etc eerlijk zijn nu dan/zonder retings " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?