" Goedemorgen Eliane,
Bedankt voor je reactie! Wij zullen ook dadelijk veel nieuwe spullen hebben, vooral omdat we groter gaan wonen en veel inbouwspullen hier achter laten. Hierdoor zal er veel nieuw voor haar zijn.
Het idee was om haar in het begin juist niet zo veel mee te nemen, omdat we alleen gaan verven en het dan niet praktisch is vanwege de haren die misschien in de verf gaan zitten, maar we haar ook van de muur willen houden. En we gaan een vloer leggen. Maar we kunnen haar wel meenemen met schoonmaken! Zal dan indd haar kleedje meenemen en een heerlijk bot.
Beneden kamperen zal geen probleem zijn. Vind het wel lastig in te schatten, wanneer het moment is om dan boven te gaan slapen. Dadelijk is ze gewend aan het feit dat we beneden slapen? Hopelijk helpt het al mee als ze dadelijk in dit huis niet meer in de slaapkamer slaapt. "
Goedemorgen.
Ik veronderstel dat jullie niet gelijk alle kamers op hetzelfde moment gaan schilderen? Tenzij je een hele grote familie hebt en ieder een kamer voor zijn rekening neemt
Zoals ik al zei, er zijn honden die echt wel problemen hebben met een verhuis. En er zijn er evengoed die er heel makkelijk in zijn. Andere ontwikkelen dan weer verlatingsangst.... Het is echt heel individueel.
Je kan bvb de kamer waar geschilderd wordt mogelijk met een kinder veiligheidshekje afmaken. Zo zijn jullie toch duidelijk zichtbaar en aanwezig.
Wat het "logeren" beneden betreft en het naar boven verhuizen. ook dat is weer zeer individueel. Zwitsere herders staan er voor bekend onzeker te zijn (ook dat varieert weer van hond tot hond). Heeft zij hier veel last van?
Ze gaat het uiteindelijk ook zelf aangeven, dmv haar gedrag, tijdens de werken en nadien bij de verhuis. Ook het daar alleen laten als jullie er definitief wonen zal weer best opnieuw moeten opgebouwd worden. De eerste (test) moment dat ze daar effe alleen gelaten wordt kan je eigenlijk best effe filmen. Dat gaat jullie al ontzettend veel vertellen. En weet je ook beter in welke richting je het best aanpakt.
Trouwens veel succes met de nieuwe woonst en sterkte met de verhuis 