" Dank je wel voor alle reacties, fijn.
Inderdaad heel sneu, maar dat was het natuurlijk altijd al. Ben wel blij dat ik nu een nieuw aanknopingspunt heb. Ik heb afgelopen week telefonisch beknopt de uitslag gekregen. Hoop volgende week meer duidelijkheid te krijgen. Hij wordt vooralsnog niet behandeld met prednison. Het is nu een kwestie van alle her en der uitkomsten (die ook veel vraagtekens achter lieten) bij elkaar leggen en bepalen waar de focus op moet komen te liggen.
Vers vlees is voor mij eigenlijk geen optie meer. Daar heeft hij in verleden heel veel gedonder mee gehad qua verdragen en vertering. Nu op brok spelen klachten zich met name af in bovenste deel van spijsverteringsstelsel. Hoewel ik aan structuur van ontlasting wel kan zien of hij goed verteerd en indikt of minder. Waar hij op vlees ook vaker ontlastingpoblemen had (onvoorspel onregelmatig patroon), en verteringsproblemen, heeft hij nu oa met name last van regurgiteren, soms overgaand in braken. Pijnaanvallen en misselijkheid, boeren, kuchen reverse sneezing, eten niet wegkrijgen. Het zoeken is weer begonnen wat hij dan wel goed verdraagt. Opvlammingen worden gegarandeerd uitgelokt door bovenmatig stress. Dus ook dat verdiend nog aandacht, al heb ik daar al heel veel winst behaald. Maar kan het leven niet in totaliteit regeren.
Hij heeft een tijdje chinese kruiden via Tannetje gehad (staat ook nog op mijn lijstje dus dank voor de links Arina ) toen we nog dachten dat het een allergie was. Visolie krijgt hij al geruime tijd. Yukka las ik ook ergens, moeite waard om nader te bekijken. Zo ook colostrum therapie. Dat sluit aan bij jou tip over biest Yoop. Pea pure heb ik al eens bekeken, maar vanwege onvoldoende documentatie weet ik niet of dit samen kan met de clomicalm. Dat is wel iets waar rekening mee heb te houden, geldt eigenlijk voor alles.
Kamillethee drink ik zelf dagelijks, dus vanaf vandaag Jip ook een kopje hij vond het lekker.
Mieke, periode van stress wordt hier ook geheid gevolgd door een opvlamming. Je tip (en van Yoop b12) mbt ijzerwaardes neem ik mee op vragenlijst naar dierenarts. Bloedbeeld liet eerder zien dat hij toen licht gedehydrateert (in verleden ook al, maar weten we aan stress) en urineonderzoek toonde spoortjes bloed en eiwitten aan en wat verhoogde leverwaarden. Ook een paar keer ketonen, maar dat was de laaste keer (tijdens opvlamming) afwezig. Dit overigens nog niet goed te interpreteren, dus ben nu wel benieuwd of dat nu met deze diagnose anders is.
Wat betreft voeding is het echt zoeken. Waar hij het super op doet is gekookte koolvis met boontjes (gepureerd) dat is prima tijdens opvlamming, maar te eenzijdig op de lange termijn. Maar goed, tussen opvlammingen in verdraagt hij ook meer. De kunst is datgene te vinden wat geen uitlokker is, goed opgenomen wordt en ook nog lekker is . En daar dan braaf bij blijven. Hoewel ik de tips mbt vlees snap durf ik dat risico niet te nemen. Hij is al 1x met spoed op de ok beland omdat hij het simpelweg niet kon verteren en doodziek werd.
Tot zover bedankt voor de input. Helpt enorm mee bij het erin verdiepen. "
Pea pure heeft geen wisselwerkingen met andere medicijnen.
je kan heel veel lezen hier http://www.iocob.nl/?s=pae+pure
Ik heb zelf een hond met verteringsproblemen en een megacolon, ik geef hem Herrmans blik voer, erg goed, ik vergelijk steeds met ander blikvoer, maar Herrmans blijft de beste tot nu toe, wel prijzig, maar Faro weegt ook 29 kilo, de vertering gaat beter, ik geef gans, En paard puur, daarbij geef ik af en toe wat extra vitamine.
Faro had een B12 tekort folium is dan ook zo, maar dit past ook bij een trage schildklier, misschien als je toch een bloedtest gaat doen die meenemen?
Zelf heb ik ook een trage schildklier met enorme buikklachten, al gaat het een stuk beter nu ik goed ingesteld ben.
Biest zou ik zeker proberen als er geen gluten allegie is, mensen hebben er veel baad bij .
Ik lees op forum voor mensen die de ziekte hebben, waar ze hun klachten en middelen bespreken, ik heb er veel opgestoken.
Olie zou ik wel voorzichtig mee zijn, hoe vetter hoe meer last, bij mensen dan, ik weet niet hoe dat bij dieren is.
Ook kook ik pompoen voor de vezels, dat gaat goed en is nog gezond ook.