Omdat ik alleen maar gesloten topics tegenkom:
Ik zit te denken om een furminator te kopen voor dexter. Nu is zijn vacht nog relatief makkelijk te onderhouden (want: nog niet de uiteindelijke lengte, die is er pas na een jaar of 2-3). Graag wil ik zijn vacht gelijk vanaf het begin goed bijhouden, want 4x per jaar laten trimmen vind ik veel geld en ik wil het dus zo veel mogelijk zelf bijhouden. Als het niet lukt gaat hij natuurlijk gewoon wat vaker naar de trimmer.
Maar nu mijn vraag: zo'n furminator lijkt me nogal een drastisch middel dat veel meer haar weghaalt dan noodzakelijk is? Hoe zien jullie dat?
Kan ik misschien toch beter een specifieke kam kopen voor zijn ondervacht? Zo ja, wat kan ik dan het beste kopen?
Ik heb nu enkel een borstel die heel oppervlakkig borstelt (met van die korte metalen pinnetjes) en daar red ik het niet langer mee. Als pup ging dat prima, maar nu zijn vacht serieuze proporties begint aan te nemen moet er grover geschut ingezet worden ;)
Wat is jullie advies? Het betreft een berner sennen. Voordat zijn eerste rui begint zou ik graag al weten wat ik het beste kan doen, zodat ik straks niet achter de feiten aanloop.


Reageren










