Elke pup bijt in alles, dus ook in mensen, dit hoeven ze niet te leren, dit doen ze. Jij moet ze leren dat in mensen bijten niet de bedoeling is.
Er is een verschil in opvoeden en trainen, trainen is trucjes leren, bevelen opvolgen. Wat is lees, de problemen die je schept, is dat jullie niet of te weimig opvoeden, dit geeft te maken met gedrag, laten zien wat je wel en niet gewenst vind, het bijten in jou, het uitvallen naar kinderen en honden.
Als je niet weet hoe je met je vriend op een lijn moet komen, vraag ik me af hoe het zal gaan als jullie ooit samen kinderen hebben.
Het is mijn zaak niet tussen jullie, maar als je daar geen evenwicht in kan krijgen, dan zal het voor je hond een heel onzekere, inconsequente situatie blijven, met alle gevolgen van dien.
Alleen spelen als jij het wilt? Wat leer je hond dan? Juist. Hij stopt met initiatieven nemen, de baas gaat er toch nooit op in. Heel teleurstellend.
Ik ga altijd in op de initiatieven van mijn hond, neem zelf ook geregeld het initiatief, nodig haar uit. Als ik even geen tijd heb, zeg ik: nu even niet en ga door met wat ik doe. Ze gaat dan zelf spelen.
Op de hondenschool, ook afstand nemen. Op de hondenschool zouden ze dit toch ook wel moeten weten.
Wat een goede site is om te lezen en je vriend te laten zien:
doggo.nl
de artikelen van Monique Bladder en de site hondenwijzer ken je al.
Ik lees hier heel veel van heel leerzaam.