Het heeft even op zich laten wachten, hier even een update hoe het nu gaat met Laika. Weer een heel verhaal.
8 april ben ik naar Brenda Ooms gegaan. Een dag ervoor ging Laika ineens meer drinken en meer plassen en werd steeds erger. Dus Brenda heeft Laika na een acupunctuurbehandeling doorverwezen naar een reguliere dierenarts voor bloedonderzoek. Mijn oude dierenarts, waar ik niet geheel tevreden over was, had als enige direct plek. Hier is haar bloed onderzocht. Dit zijn de waardes, mocht het iemand iets zeggen:
1 Bun 10.4 mmol/L
2 Glu 6.4 mmol/L
3 ALP 63 IU/L
4 T-Pro 60 g/L
5 GPT 60 IU/L
6 Cre 100 umol/L
De dienstdoende dierenarts, een invaller, wist mij te vertellen dat Laika 'het aan haar nieren' had, afgaande van het bloedonderzoek. Er was verder niets aan te doen, het kon stabiel blijven of verslechteren. Hij wilde nog een plasje opvangen, zo gezegd zo gedaan, nou dat was wel waterig, geen bloed... Hij wilde het soortelijk gewicht nog even meten, ik vroeg waarvoor dat was, tja dat kon hij niet zo goed uitleggen. Het zou ook geen verschil maken in het advies of de diagnose...?? Omdat ik het gevoel had dat ik hier niet echt verder kwam heb ik besloten om eerst zelf maar even te gaan vragen en anders naar een andere dierenarts te gaan.
Ik werd naar huis gestuurd met proefzakjes nierbrokken. Medicijnen zijn er niet, werd mij verteld.
Eenmaal thuis heb ik Laika op Bandit nierdieet gezet (dit is vers vlees). Ik had Kidney Comp meegenomen van de DA. Verder heb ik op barfplaats rondgeneusd, daar stond dat Solidago goed is voor de nieren. Dit is het hoofdingredient van de Joint comp wat ik geef. Verder zou Doils (omega 3) ook goed zijn, dat had ik ook in huis. Dus so far so good.
Ik heb meerdere vermoedens:
- de meloxidyl, misschien heeft ze die te lang gehad en heeft dit haar nieren aangetast? Dit krijgt ze nu vanaf begin april niet meer, nu twee weken dus.
- na googlen kwam ik het verhaal van 'chicken jerky treats' gelezen, deze zouden nierfalen kunnen veroorzaken? Tja dit krijgt Laika heel regelmatig. Stoppen dus. Nu pas een paar dagen gestopt.
De situatie nu: Als ik Laika zeer regelmatig uitlaat (lees ongeveer om de 2 uur) dan houdt ze het droog, dus overdag heel goed te doen. 's Nachts op zich ook, we hebben een kleine, die slaapt een nacht nog niet compleet door. Maar als hij dat wel doet, ligt Laika 's ochtends in een kletsnatte mand... Alsof ze het niet doorheeft/voelt??? Ze ligt bij ons in de slaapkamer, er staat een extra mand naast haar waar ze in kan gaan liggen. Normaal komt ze me altijd wakker maken als er iets is. Dus dat snap ik niet zo goed.
Verder lijkt ze niet echt ergens extra last van te hebben. De klachten zijn 7 april begonnen en zijn sindsdien vrijwel stabiel. Wel nog steeds de gevoelige buik en ze loopt wat mank (sinds ik gestopt ben met meloxidyl).
Vandaag overleg gehad met een andere dierenarts (andere praktijk). Zij wilde juist de ochtendurine van Laika testen op het soortelijk gewicht, om te kijken of er een infectie zit, mogelijk van de E. coli bacterie, die deze klachten zou kunnen veroorzaken. Dit is een duidelijk verhaal, ik ga dan ook morgenochtend een plasje wegbrengen.
Even wat feitjes:
- ze is gesteriliseerd
- ze eet prima
- plas oogt waterig zonder bloed, ruikt niet
- eerdere klachten van braken en diarree heeft ze niet meer sinds ik gestopt ben met de meloxidyl
Zouden jullie met mij mee willen denken hoe nu verder? Wat dit kan zijn? Welke onderzoeken wel/niet?