@Yara, volgens de papieren is Bailey een kruising Bouvier des Ardennes... ik zie qua uiterlijk daar wel kenmerken van, waaronder haar bouw en gewicht.
Haar kop is echter breder.
Misschien dat ik ooit en DNA test laat doen... maar dit heeft voor mij geen prioriteit.
@Inge, ik weet niet of je inmiddels meer info hebt over een hondenschool... ik vind het echt een aanrader.
Ik zie bij Bailey al hele grote sprongen vooruit in positieve zin en dat krijg ik ook van mede cursisten en de trainer te horen.
Dus zeker het proberen waard... 
---------------------
Vandaag de 3e training gehad bij de hondenschool.
Het ging super... 
Nadat de laatste hond het veld op was gelopen, ben ik ook het veld opgelopen, redelijk snel achter de andere honden aan. Dit ging goed... soms wel ff reageren/kijken naar andere honden, maar ze liep mee.
Ik ben meteen in de groep begonnen. Dit gaf mij een goed gevoel. Het voelde ook vertrouwd.
Het viel mij op dat Bailey reageert wanneer een andere hond ander gedrag laat zien.
Ze is hier goed in te corrigeren, doordat ik dan een stap achteruit doe en Bailey hierdoor in beweging zet en als ze dan op mij let krijgt ze natuurlijk een beloning.
We hebben de oefeningen van vorige week herhaald... daarna was het een rondje volgen... hierbij moest ik om de groep heen lopen.
Bailey deed dit super! Ook de andere honden die voorbij kwamen liet ze toe.
Ik kreeg een compliment van de trainer... ze ziet dat Bailey vooruit gaat in positieve zin, maar ziet ook dat ik er veel plezier aan beleef en Bailey ook.
Ook van een aantal mede cursisten kreeg ik complimenten... 
Het valt me alleen wel op, dat er mensen in de groep zitten, waarbij ik mij afvraag waarom ze een hond hebben genomen... helemaal niet consequent en duidelijk naar de hond toe.
De trainer zegt ook steeds kijk niet alleen naar je eigen hond, maar kijk ook hoe de andere hond reageert.
Zo ging de vrouw met haar hond te dicht bij Bailey staan, terwijl die vrouw heeft gezien hoe Bailey kan reageren... Bailey snauwde ff goed van zich af en was meteen duidelijk... 
En dan ook nog je kind meenemen het trainingsveld op en steeds met je mee laten lopen... lijkt mij irritant en het leid af.
Mijn zoontje gaat ook iedere dinsdag mee, maar hij wacht buiten het trainingsveld op een bankje en kijkt toe.
Sorry... moest het bovenstaande ff kwijt...