Even een paar dingetjes rechtzetten:
@Suzan, mijn hond heeft een konijn doodgebeten als hij 4 maand oud was en dat was een ongeluk, ons huiskonijn was uit zijn kot buiten ontsnapt, ik liet de honden buiten en ze hebben het gepakt. Dus 'schrik' maar, maar dit was een ongeluk dat IEDEREEN had kunnen tegenkomen. Overigens is mijn hond uit een jachtlijn dus zijn die véél feller op wild dan de gemiddelde hond.
Ik heb ook gezegd dat het helemaal niet de bedoeling was dat hij zou bijten in een mens, ik heb duidelijk gezegd dat ik niet had gedacht dat hij mijn stiefbroer zou pakken zoals zijn flosh als ik 'pak hem ze' met een speelse stem zeg ipv kordaat 'pak' en of 'los'.
Overigens staat dit voorval LOS van zijn opvoeding, mijn hond heeft manieren, weet wat kan en wat niet kan, maar dit was een situatie die mij onbekend was, dus vraag ik hier raad, die ik gekregen heb, mijn hond niet meer in deze situaties brengen en 'vast' ipv 'pak' aanleren.
Hij beet enkel omdat hij 'pak' hoorde en niet omdat hij agressie heeft naar mensen toe.
@Dobry, dat zal het beste zijn inderdaad, maar da's wat moeilijk nu ik nog thuis woon. Ik probeer hem sowieso zoveel mogelijk bij mij te houden als er bezoek is en om kinderen te leren dat ze hem met respect moeten behandelen. Overigens wat ook gebeurd, als die kinderen wild zijn en rondlopen in huis en bv tikkertje spelen, vind hij dat veel te druk en kruipt hij in z'n bench. Natuurlijk, nu hij zelfverzekerder wordt, wil hij misschien net meespelen.
@Renate, dat is een goed idee, zoals meerdere mensen al zeiden en dat ga ik ook doen, om een ander commando aan te leren. Ik onderneem heel wat dingen met m'n hond, ik ga heel veel wandelen, neem hem overal mee, plaatsen met veel interessante dingen, denkspelletjes, etc. Dus het is niet dat er geen andere dingen zijn die 'ik' wil doen, maar je ziet gewoon dat hij ervan geniet, ballen interesseren hem niet, andere speeltjes ook niet, enkel speeltjes waarin hij kan sleuren en dan vooral zijn flos, dat vindt hij super en ik zou het jammer vinden om hem dat te ontnemen.
@Manuela, nee ik ken het bijtgedrag bij overprikkeling, de Shiba Inu had dit ook, als hij te opgewonden werd, de stafford die ik op zaterdag train heeft dit ook. Dit is het absoluut niet, want hij bleef gewoon rustig kijken en pas toen ik zei 'pak hem ze' ging hij ervoor. Hij bleef rustig wachten en snuffelen eerst.
De 'pak hem ze' was eigenlijk eerder om m'n stiefbroer schrik aan te jagen, dan om m'n hond een commando te geven.
Met de toon had het ook weinig te maken (denk ik), want als ik het commando geef om in de flos te bijten, is dat kordaat en monotoon, en nu zei ik het speels en 'lief' en normaal springt hij dan op, likt wat, etc. Maar wat hij deed was gewoonweg niet speels, hij pakte de pull vast, schudde met z'n kop zoals een hond die een prooi doodt, en gromde. Als ik los zei was het gedaan.
(deze uitleg is ook voor Dobry en Alexandra)
@Wilma, ik leerde hem 'pak' aan, op een kordate, monotone manier en bij m'n stiefbroer zei ik op een speelse, vriendelijke manier 'pakt hem ze'.
Dat was denk ik toch nog iets anders. Ik had niet verwacht dat hij dat zou linken aan het commando. Maar goed, ik ga met het commando 'vast' aan de slag.
@Suzanne, hij is inderdaad super slim. Ik ga met andere commando's aan de slag en ga de neven en nichtjes wat onderwijzen. Ik weet dat terriërs graag bijten, scheuren en hangen in dingen. Dat wist ik ook toen ik er 1 kocht, dus het zou oneerlijk zijn om hem dat te ontnemen door geen trekspelletjes meer te doen.
Hij lost wel al direct, ik moet nooit de flos uit z'n mond trekken ofso, gewoon 1 x 'los' en ik krijg de flosh. Als ik de flos los laat, laat hij hem trouwens vanzelf op de grond vallen want dan is het niet meer interessant, het is hem puur om het spel en niet om het voorwerp te doen.