Liesbreuk gehad, nog geschikt voor de fok?

12 reacties

sonja van wijk

19 april 2014, 22:52

Nou wilde wij heel graag een nestje met onze Franse Bull. Toen bedacht ik me dat zij als pup, voordat ze bij ons kwam, een operatie heeft gehad aan een liesbreuk.

weet misschien iemand wat de exacte risico's zijn voor deze teef bij een eu dracht?

Iris, Lynn & Sam goedgekeurde fokker

19 april 2014, 23:21

Ik heb eerlijk gezegd geen idee... Ik hoop dat andere forummers jou kunnen helpen 

sylvia

20 april 2014, 03:22

Ik weet het eigenlijk ook niet.

Heb je dan je hondje voorgesteld op keuring, is ze getest etc?

Als ze goedgekeurd is om een nestje mee te fokken, zou je de dierenarts kunnen vragen of er risico's zijn bij de dracht.

vereniging van de Franse bull, daar zou je zeker informatie kunnen aanvragen.

een liesbreukje kan iedereen overkomen, maar de toedracht van jouw hondje ? is deze er mee geboren of door een val of wat ?

Mickgoedgekeurde fokker

20 april 2014, 08:05

Ik zou der uitsluiten voor de fok!

 

De FB is al niet een al te gezond ras en de fokteven die gebruikt zouden moeten worden zouden iig geen enkele medische ingreep mogen hebben gehad, Maarja dat vind ik....

Maart

20 april 2014, 11:06

Bij mij moet het goed gaan vanaf de start. Een liesbreuk vind ik geen goede start dus dat zou ik uitsluiten (ik zou zo een pup ook niet nemen/houden)

S met L&B, † Bifi

20 april 2014, 13:18

Ik heb geen idee, maar heb even een fokker geroepen voor je!

Anoniem (gast)

20 april 2014, 15:11
Bedankt voor al jullie reacties. Inderdaad is het belangrijk dat een teef gezin is wanneer je met haar gaat fokken.  Op dit moment is ze gezond maar ik kan me zo voortellen dat het risico op een nieuwe liesbreuk tijdens de zwangerschap erg hoog is. Ik weet ook niet of dit een erfelijke afwijking is.  Bij haar was het een aangeboren liesbreuk en zij was er al aan geopereerd voordat we haar met negen weken ophaalde. Inderdaad hadden we misschien van de koop af moeten zien.  Achteraf helemaal geen spijt van want we hebben er een ontzettend fijn hondje aan! Ookal kunnen we er niet mee fokken.   maar, ik zou het makkelijker vinden het naast me neer te leggen als ik de feitelijke risico's weet. Natuurlijk ga ik dinsdag ook even de d.a. bellen maar dacht dat jullie me ook wel vast wat wijzer kunnen maken ????  

Anoniem (gast)

20 april 2014, 15:12
Al die vraagtekens moesten een ;-) zijn.

Witte Draak

20 april 2014, 15:21

Als jullie hondje ermee geboren is, bestaat de kans dat als ze pups krijgt, haar pups ook een aangeboren liesbreuk hebben... Als je van tevoren al weet dat deze kans erin zit, zou ik absoluut niet met de hond gaan fokken. Nog los van of ze getest is op erfelijke afwijkingen.

 

Of showresultaten belangrijk zijn bij je ras is persoonlijk... maar zolang een gezonde atletische Franse bulldog zonder platte neus niet voldoet aan 'de standaard' zou ik het show-gedeelte naast me neer leggen. Het medische aspect is echter heel belangrijk! En hier lijkt het bij jouw hondje helaas niet goed te zitten, als ze geboren is met een liesbreuk. Dit moet je jezelf en toekomstige pupeigenaren ook niet willen aandoen. 

Liefssonja (gast)

20 april 2014, 17:20
Als de kans groter is op een aangeboren liesbreuk bij haar pups is dat feit voor mij voldoende om me er bij neer te leggen dat we met haar geen nestje moeten nemen. Nu hadden we dat inmiddels al uit ons hoofd gezet. Maar het is voor mij makkelijker te accepteren op feiten in plaats van meningen. Bedankt voor de informatie! 

Het Gouden Vijftal & Baasjegoedgekeurde fokker

22 april 2014, 17:11

Ik heb even op Google gekeken en van wat ik kan vinden is een liesbreuk (zeker bij geboorte) erfelijk. Moet met een operatie verholpen worden. Alle websites zijn er vrij kort over, echt maar een paar regels.

^