Goedemiddag Allemaal,
Mijn schoonouders hebben een puppy van ongeveer 4 maanden oud. Genaamd: Tosca, een teefje, Mechelse Herder. Mechelse Herders zijn over het algemeen vrij actieve honden en moeten echt hun ei kwijt kunnen. Nu is Tosca een onwijs lieve hond, ze is jong en speels, maar op zich is zij verder een hele leuke lieve hond. Ze krijgt voldoende aandacht, is overdag lekker veel buiten en mijn schoonouders zijn onwijs lief voor haar! Nu is er twee keer wat vervelends gebeurd, waarvan ik erg benieuwd ben wat jullie mening hierover is, en eventuele ervaringen wat te doen in dit geval!?
Tosca heeft nu tot twee keer toe (wel een paar weken tussen de 2 keer) gemeen gebeten. De eerste keer wilde mijn schoonvader haar optillen en in haar bench doen, normaal gaat dit altijd goed, en knuffelen ze haar nog voordat ze in haar bench gaat. Nu tilde hij haar op en beet Tosca naar zijn gezicht. Met een best wel heftig gevolg (bloeden). In eerste instantie werd later gedacht dat hij haar wellicht verkeerd had opgetild (teveel bij de achterkant (heupen) waardoor het misschien pijn zou hebben gedaan). Nu is het vorige week weer gebeurd. Ik weet niet meer precies wat er is gebeurd, maar ze heeft bij mijn schoonmoeder richting haar been gebeten aan de zijkant. en dan echt gemeen (dus geen spelen). Mijn schoonouders gaan met Tosca naar puppy training en daar geven ze aan dat wanneer ze zoiets doet, ze in haar handelen moeten klappen en Tosca moeten afleiden.
Ik krijg de indruk dat Tosca hier volledig maling aan heeft, aangezien ze gewoon blijft terug komen. Het lijkt er wel op dat ze het eigenlijk doet wanneer ze haar zin niet krijgt. Als Tosca met onze hond Sita speelt dan is Sita eigenlijk veel te lief, Sita laat alles toe. Tosca bijt haar overal en Sita vind het allemaal prima. Nu is het wel normaal natuurlijk dat een volwassen hond voorzichtig is met een puppy, maar Tosca is echt wel erg wild en Sita blijft onwijs lief. Nu is het wel zo, dat wanneer Sita het echt heel erg zat wordt, ze een keer flink gromt, haar even op de grond gooit en een keertje (nog lief eigenlijk) hapt. Dan schrikt Tosca wel even, maar naar een paar minuten begint ze gewoon weer opnieuw. Het is dus wel een diehard! Nu vragen wij ons af, wat in dit geval goed is om te doen. Moet ze juist een aantal keer goed gestraft worden, zou ze het blijven doen het bijten. Dit is wel iets waar we ons zorgen over maken voor in de toekomst. Wat als ze dit blijft doen als ze straks groot is?
Hebben jullie ervaring hiermee? Zo ja, wat hebben jullie hier aan gedaan?
Ik hoor graag jullie mening hierover, en ben benieuwd wat we het beste kunnen doen om te voorkomen dat het erger wordt.
Alvast dank voor jullie reactie!


Reageren




