"
" Dankje voor de reacties! Wat een verschillende camera's zeg!
Ik ga werken op M, dus zelf alles instellen. En juist niet automatisch. De cursus was voor de eerste weetjes en ga het nu zelf leren door proberen haha. Maar dan moet je wel een camera hebben en zat dus te denken aan de Nikon D3100 maar ik heb er geen idee van en ben benieuwd naar wat jullie hebben en ervaring. De BCC waar ik toevallig was, raden ook de D3100 aan maar dat kwam geloof ik omdat ik zij dat ik die ging lenen van iemand haha. "
Ik heb al veel cursussen gevolgd en meestal raadt men aan om halfautomatisch te werken, maw diafragamavoorkeur of sluitertijdvoorkeur Je camera kiest dan de beste belichting bij wat jij gekozen hebt maar daar kan je zelf ook nog heel veel mee spelen (oa via bracketing enzo) De volledige manuele stand is vooral interessant voor studiowerk en als je een aparte lichtmeter gebruikt, anders neemt het gewoon meer tijd in beslag maar voegt het niet echt iets toe. Ik gebruik meestal diafragamavoorkeur omdat je daarmee het best in de hand hebt wat je later op de foto zal zien (ivm scherpte-diepte) maar het is iets moeilijker om te begrijpen dan de sluitertijd als je er nog niks van kent. Sluitertijdvoorkeur gebruik ik zelden (alleen als ik zeker wil zijn dat ik een snel bewegend voorwerp scherp kan fotograferen, iets wat zelden gebeurt. Ik zou zeker eerst de halfautomatische programma's proberen om ze het effect van elk te leren kennen en als je het daarna nog nodig vindt om over te gaan op volledig manueel het doen als je de rest goed kent. Ik persoonlijk vind dat die mogelijkheid die in de camera zit, me het fotograferen gewoon vergemakkelijkt en fijner maakt. Zolang ik zelf maar bepaal welke foto ik krijg, vind ik de gedeeltelijk automatische instellingen fijn. Ik ben niet voor de voorgeprogrammeerde standen (ik weet niet eens welke ik allemaal heb op mijn camera
). Hetzelfde denk ik over de automatische scherpstelling. Ik heb een vriend die wel de voorgeprogrammeerde standen gebruikt maar denkt dat hij manueel fotografeert omdat hij manueel scherpstelt, resultaat: veel onscherpe foto's Ik laat de camera graag dat werk voor me doen, behalve als ik iets speciaal wil dat ik met de automatische scherpstelling niet kan.
Ik ben misschien gewoon lui

"