"
Dat is inderdaad bijzonder jong. Ik heb inmiddels een oude knakker, waarvan het een jaar geleden is begonnen. Maar ik weet vrijwel zeker dat bij hem 'trauma' de trigger is geweest. Blessure tijdens de jachttraining of zoals mijn dierenarts zijn mening heeft dat grote honden die altijd intensief hebben gesport, nu eenmaal harder slijten en sneller spondylose kunnen ontwikkelen. Mijn hond slijt verder niet in de zin van heftige artrose, totaal niet. Dus erfelijke component hoeft niet altijd aan de orde te zijn. Goed dat je je hond al op een soortgerichte voeding hebt staan.
Ik gebruik op dit moment Puur Spondylose en in heftige periodes krijgt hij ondersteuning van afgestemde Chinese of Westerse kruiden via de acupuncturist, tevens herbalist (niet enkel gericht op de spondylose en zeer effectief). Ik ben zelf o.a. fytotherapeut en maak liever gebruik van Westerse kruiden, omdat ik daarvoor geleerd heb. NSAID's zijn tot nog toe niet nodig en ook niet gunstig om in te zetten, want mijn hond heeft o.a. lichte leverschade (vergrote lever). Vandaar een gecombineerde therapie die voor hem heel prima werkt en de schade op die lever drastisch beperkt. Ik wil je niet een kant op dwingen, maar neem het ter overweging.
Een stukje info over acupunctuur en spondylose: acupunctuur en spondylose
Mocht je meer willen weten, dan kun je mij benaderen via PB.
"
Ik probeer sinds een aantal jaar alles zo natuurlijk mogelijk te doen en uit de buurt te blijven van chemische producten... Voor Boomer dan, voor mijzelf ben ik iets minder kritisch.
Zo'n 3,5 jaar geleden heeft hij een enorme hotspot gehad en de reguliere geneeswijze werkte niet bij hem, en sindsdien word hij homeopatisch behandeld en iedere keer weer reageert hij hier ontzettend goed op... Zij is nu ook weer voor hem aan het kijken wat in zijn geval het beste middel is.
Ik ga morgen je link eens doorlezen, maar ga nu eerst proberen te slapen... Al deze nieuwe zorgen vreten best veel energie 