Quest, honden gedragen zich als hun baasje?

30 reacties · pagina 1 van 2

moos

gewijzigd 8 december 2013, 09:53

Honden kopiëren onbewust de handelingen van hun eigenaar. Onderzoekers van de universiteit van Wenen noemen dit automatische imitatie. Door hun baasje na te doen, laten ze zien bij hen te horen. Tijdens een onderzoek werden de honden getraind een deur open te maken. Dat moest met hun poot of bek. De honden hadden de natuurlijke neiging de deur net zo open te maken als hun baas. Beloning of niet.


Herkenbaar? Wie heeft er voorbeelden?

TZN

8 december 2013, 10:00 3 doggies

hm, vind dit eigenlijk ook niet zo'n goede proefopzet. Meeste honden doen sowieso zoveel mogelijk met hun poten en mijn honden willen ook echt geen metalen deurklink in  hun bek... ;-)

moos schreef het onderwerp

8 december 2013, 10:02

Als je een betere weet ;-), vond t artikel wel leuk, zocht eigen lijk naar overeenkomsten in uiterlijk, toen vond ik dit. Ik kan geen plaatjes plakken, vandaar :'(

Dobrygoedgekeurde fokker

8 december 2013, 10:49 3 doggies

ik ben al heel lang bezig in een boek (en nog steeds in het begin dus kan er nog niet veel over zeggen) your dog is your mirror van Kevin Behan. Of dat ook over praktische dingen gaat weet ik niet.

Lola is wel met joggen net als ik, moeizame start, eigenlijk weinig puf hebben, en op de terugweg ineens vol energie. :-D

P

8 december 2013, 11:05 3 doggies

Ik denk dat hier een kern van waarheid in zit. Dingen als angst, enthousiasme, etc. projecteer je op je hond. Het is niet voor niets dat sommige honden vervelender zijn op dagen dat hun baasje sowieso al weinig puf heeft! Bij paarden merkte ik dit ook heel erg. Had ik er een dagje geen zin in, dan ging mijn pony letterlijk "in staking". Ze ging gewoon stilstaan en kwam niet meer in beweging. En daar zat ik dan, een uur te proberen om d'r weer aan de gang te krijgen. Mijn instructeur wist dan precies hoe laat het was. Pauline heeft er geen zin in/is moe vandaag.

Cosmic lijkt gruwelijk veel op mij. We zijn van dezelfde dingen bang en uiten dit vaak ook op dezelfde manier. Minus het alles onderplassen, dan, dat doe ik niet ;-) Punk leek niet op mij, maar vulde me geweldig aan. Dus als deze theorie waar was, had Punk ook bang moeten zijn van mijn angsten. Dat was ze absoluut niet, ze sleepte mij er juist doorheen.

Dus deels waar.. deels niet waar.. denk ik.

Suzanne

8 december 2013, 11:10 3 doggies

Soms denk ik dat Joey mijn "tienerzucht" heeft overgenomen… Hij kan echt zo goed zuchten! Precies zoals ik dat altijd deed (en nog steeds doe trouwens :P ) Wij kregen Joey toen ik 15 (of 16) was. Het zou best kunnen toch?

T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*†

8 december 2013, 13:51 3 doggies

Haha... dat laatste was bij m'n vorig hondje heeeeel herkenbaar.  Als zij naast me lag te slapen en ik zuchtte eens dan zuchtte ze ook.  Als ik dan vrijwillig smakte, smakte ze ook.  Als ik dan eens kreunde in de zin van "dit ligt lekker" , kreunde ze ook...   :-)

Ze deed me echt na, vooral als ik ermee moest lachen.  Ik was ook op het idee gekomen om haar na te doen als zij eens een diepe zucht slaakte en dan sloeg haar staart een paar keer, waardoor ze niet kon ontkennen dat ze erop zat te wachten of het gemerkt had.

Het was soms echt een spelletje "elkaar nadoen"...

Alaska's Finest!goedgekeurde fokker

8 december 2013, 14:13 3 doggies

Nanu heeft ooit zoiets heel grappigs gedaan, wat wel onder dit onderwerp valt.
In haar puppy-tijd had ze een knuffeltje, een vogelbekdier.
En toen we Nanu een banchtraining gaven (jawel, ook al slapen ze hier niet in een bench, ik heb er hen wel aan laten wennen) en een tijdje hadden geoefend met: Nanuutje in de bench, blijven zitten, deurtje dicht, deurtje open enz., deed ze later die dag het volgende:
ze pakte haar vogelbekdier en zette hem in de bench. Ging zelf voor de bench staan. Sloeg met haar poot het deurtje dicht. Daarna weer open, knuffeltje eruit halen, en dan weer opnieuw: vogelbekdier erin, afwachten, vogelbekdier eruit. Hahahahahahaaaa, ja, tenslotte moest die kleine ook aan een bench wennen, nietwaar?
(Aaach, zucht, wat was het toch een drolletje ;-))

T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*†

8 december 2013, 14:31 3 doggies

Leuk Christel :-)  Als je erop let zie je ze toch echt maffe/leuke dingen doen.

Benieuwd wat er door het vogelbekdier in de bench gelegd werd ;-)  Een ei ?  Deur open... deur dicht... ;-)

T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*†

gewijzigd 8 december 2013, 14:55 3 doggies

" Hahaha, Kylie, stel je voor! ':-) Lol!

Oh, en eigenlijk is het verhaaltje van ons Nukka die graag verstoppertje speelt, maar zelf de rol van verstopper wou spelen er ook zo eentje: even nadoen wat die mens doet!
http://www.hondenpage.com/club/forumtopic/75/134029.php "

Klopt !

Omdat m'n moeder al bejaard is doet ze heeel veel wegwerp-spelletjes buiten met haar Mechelaar Zora.. En binnen heel veel zoek-spelletjes.  Zora is daar echt een kei in, want natuurlijk ging m'n moeder het in de loop der jaren moeilijker en moeilijker maken...

Als ik er ben maak ik een lange wandeling met Zora.  Ze is dan ook verschrikkelijk blij als ik op bezoek ben.  Tegen de tijd dat ik naar huis ga gaat ze heel vaak jankend en piepend met haar neus onder een kast zitten... Gewoonlijk ligt daar wel een van haar vele speeltjes en dan moet ik het er nog eens onderuit halen.  Soms een heel gedoe.. In de keuken met een stok onder de kastjes vissen.. in de woonkamer met een zaklamp erbij, want anders zie ik het niet ...  Maar we hebben al een aantal keer gezien dat ze, als ik er ben,in de keuken vrijwillig met een balletje gooit en speelt tot het onder de keukenkastjes rolt :-)
.

Tineke

8 december 2013, 15:02 3 doggies

" ik ben al heel lang bezig in een boek (en nog steeds in het begin dus kan er nog niet veel over zeggen) your dog is your mirror van Kevin Behan. Of dat ook over praktische dingen gaat weet ik niet.

Lola is wel met joggen net als ik, moeizame start, eigenlijk weinig puf hebben, en op de terugweg ineens vol energie.  :-D "


.Op naar de bak (het bord) met eten natuurlijk. ;-)

Dobrygoedgekeurde fokker

8 december 2013, 21:12 3 doggies

ja precies ;-) :-D

T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*†

8 december 2013, 15:08 3 doggies

"

.Op naar de bak (het bord) met eten natuurlijk. ;-) "


Daarin is Kylie weer net zoals ik.  Wil altijd nog verder wandelen... Kiest steevast een weg die nog verder van thuis loopt.  Ze is net als ik graag thuis... Maar wandelen... lopen... het kan niet lang of ver genoeg...

Spijtig genoeg heb ik vaak net iets minder tijd dan zij ;-)

Tineke

8 december 2013, 17:43 3 doggies

"

Daarin is Kylie weer net zoals ik.  Wil altijd nog verder wandelen... Kiest steevast een weg die nog verder van thuis loopt.  Ze is net als ik graag thuis... Maar wandelen... lopen... het kan niet lang of ver genoeg...

Spijtig genoeg heb ik vaak net iets minder tijd dan zij ;-) "


.Net als mijn Leo dus, die krijgt van wandelen ook geen genoeg en liefst in een flink tempo maarrrrr,
heb een oudje van veertieneneenhalf en die wil ook nog wandelen maar niet meer zo'n eind en niet zo snel,
dus moeten we ons aanpassen.

Dobrygoedgekeurde fokker

8 december 2013, 21:13 3 doggies

" Nanu heeft ooit zoiets heel grappigs gedaan, wat wel onder dit onderwerp valt.
In haar puppy-tijd had ze een knuffeltje, een vogelbekdier.
En toen we Nanu een banchtraining gaven (jawel, ook al slapen ze hier niet in een bench, ik heb er hen wel aan laten wennen) en een tijdje hadden geoefend met: Nanuutje in de bench, blijven zitten, deurtje dicht, deurtje open enz., deed ze later die dag het volgende:
ze pakte haar vogelbekdier en zette hem in de bench. Ging zelf voor de bench staan. Sloeg met haar poot het deurtje dicht. Daarna weer open, knuffeltje eruit halen, en dan weer opnieuw: vogelbekdier erin, afwachten, vogelbekdier eruit. Hahahahahahaaaa, ja, tenslotte moest die kleine ook aan een bench wennen, nietwaar?
(Aaach, zucht, wat was het toch een drolletje ;-))

http://www.hondenpage.com/foto/foto/185618.jpg "






aww dat is te schattig
. ;-) ;-)

Tamara - Abby, Anna, Jamie, Aylin & Sukigoedgekeurde fokker

8 december 2013, 21:16 3 doggies

In zekere zin denk ik dat het klopt. Daarbij sluit ik  me aan op het verhaal van Pauline, dit maak ik met Odi ook mee.

Daarnaast is Odi precies hetzelfde als ik als het aankomt op gezichtsuitdrukkingen. Kijk mij of Odi aan, en je weet precies wat we denken en of het wel een goed idee is om 1 van ons te benaderen... O-)

Yin, Yang & ik

8 december 2013, 21:43 3 doggies

Ik denk dat het bij dit onderzoek niet om overdragen of oppikken van gevoelens/energie gaat maar puur om gedragingen. Zelf komt er zo snel niks in me op.......ja ze lopen standaard naar de badkamer als ze naar boven gaan omdat ik amper tot nooit boven kom zonder eerst v.h. toilet op de badkamer gebruik te maken. Loco is een langslaper net als mijn man(de laatste komt wel pas 's nachts thuis dus dat mag ook welO-)) die opent zijn ogen half kijkt naar Ten en mij, kijkt naar mijn man en volgt het voorbeeld op....lekker verder tukken. Als ik wakker wordt ben ik ook gelijk klaar wakker, Ten net zo. Die staat dan al bij de badkamer deur paraat. Tegen de tijd dat wij van onze wandeling terugkomen komt Loco eens op zijn gemakje naar beneden gekacheld.....waarop niet veel later mijn man volgt.

......overgenomen gedragingen?.....wie weet........

Merry & Me

8 december 2013, 22:06 3 doggies

Mijn hond en ik slapen (als het kan) uit tot 10 uur... telt dat ook?

stippelteamgoedgekeurde fokker

8 december 2013, 22:08 3 doggies

" Mijn hond en ik slapen (als het kan) uit tot 10 uur... telt dat ook? "


Haha wij schrokken gisteren om half 12 wakker en Lola was nog in diepe slaap xd

Doberkiki

8 december 2013, 22:35 3 doggies

Kylie; je verhaal is heel herkenbaar!

vind de insteek van het artikel zo slecht nog niet.
Het is summier de setting, maar wij kunnen de rest best invullen! ;-)

Alaska's Finest!goedgekeurde fokker

9 december 2013, 09:43 3 doggies

Als je er even bij stilstaat, vind je verbazend veel handelingen die ze nadoen, gek genoeg. En dat terwijl ik in eerste instantie ook dacht: Nee, mijn honden doen mij niet na.
Maar je vergeet het gewoon, of het valt niet meteen op.
Zo bedacht ik net dat er nog wat is, waarin ze me gewoon kopieren. Als het vriest en we maken een lange wandeling, stamp ik een gat in het ijs van een plas of vijver zodat ze kunnen drinken. Dat zijn ze ook al snel gaan nadoen: hebben ze dorst, kloppen ze met hun poot op het ijs.

En eigenlijk zou het ons niet mogen verwonderen, want er zijn toch heel wat 'truckjes' die je een hond op die manier leert? Door het na-apen? Als ik in de woonkamer ben, heb ik geen zicht op de achterdeur (keuken). In de zindelijksperiode hadden we een belletje aan de deur gehangen. De bedoeling was dat ze daar even mee rinkelden, zodat we wisten dat ze buiten moesten. Dat leerden we dan door eerst zelf elke keer even tegen dat belletje te tingelen alvorens de deur te openen. Ze legden al snel de link: belletje - deur gaat open. En dus deden ze het zelf: neus tegen het belletje - tingelingeling - mens komt de deur opendoen.

Alle honden zullen zo wel dingen nadoen van de mens, net zoals ze dingen gaan nadoen van elkaar. Maar ik denk dat wij die handelingen zo evident vinden, dat het ons niet opvalt dat wij het hen eigenlijk hebben 'geleerd'.

Frank

9 december 2013, 09:50 3 doggies

Natuurlijk leren honden ook door imitatie. Dat is al ruim onderzocht door talloze onderzoekers. Honden zijn hierin overigens niet zo heel erg goed. Mensen zijn vele malen beter in het leren door imitatie en ook bijvoorbeeld apen doen het op dat front beter dan onze honden.

Roosje

9 december 2013, 10:26 3 doggies

Als ik een luie dag heb, dan is Dribbel ook lui. Ze wil dan ook absoluut niet met mijn vriend lopen en doet alsof ze hem niet hoort.

Ik stond lang vroeg op voor werk, maar ik sta liever wat later op. Dribbel is ook geen vroege vogel. Ik liet haar dan pas om 10 of 12 uur lopen.

Drib zit sinds kort op de bank zoals wij mensen ook zitten.

Rex maakte volledig uit zichzelf deuren open met zijn voorpoten.

Mijn kat heeft een periode lichten aan gedaan door omhoog te springen en met haar pootje er tegenaan te tikken.

Roosje

gewijzigd 9 december 2013, 13:04 3 doggies

Nog een vorm van kopieer gedrag..

Drib was ik als pup commando's aan het leren. 'Zit' had ze geleerd door eerst Rex te laten zitten en daarna Dribbel. Toen ik een week later het commando 'af' wilde leren, kon ze dat al! Ze deed e oefening voordat Rex aanstalte maakte om af te gaan! Niemand had dat aan haar geleerd, dus moet ze het gedurende die week afgekeken hebben van Rex..

Nu Rex overleden is, zie ik ook een heel duidelijk verschil. Dribbel vertoonde toen Rex er nog was vooral herder gedrag. Nu hij er niet meer is vertoont ze vooral bouvier gedrag.

O, toen Rex slecht horend en slecht zien werd, raakte hij ons kwijt in een los loop gebied. Ik had Dribbel gezegd dat ze bij me moest blijven en normaal luisterde ze perfect. Nu niet. Ze schoot er vandoor en... kwam terug met Rex. Niemand had het haar ooit geleerd..

Yin, Yang & ik

9 december 2013, 11:07 3 doggies

" Als je er even bij stilstaat, vind je verbazend veel handelingen die ze nadoen, gek genoeg. En dat terwijl ik in eerste instantie ook dacht: Nee, mijn honden doen mij niet na.
Maar je vergeet het gewoon, of het valt niet meteen op.
Zo bedacht ik net dat er nog wat is, waarin ze me gewoon kopieren. Als het vriest en we maken een lange wandeling, stamp ik een gat in het ijs van een plas of vijver zodat ze kunnen drinken. Dat zijn ze ook al snel gaan nadoen: hebben ze dorst, kloppen ze met hun poot op het ijs.

En eigenlijk zou het ons niet mogen verwonderen, want er zijn toch heel wat 'truckjes' die je een hond op die manier leert? Door het na-apen? Als ik in de woonkamer ben, heb ik geen zicht op de achterdeur (keuken). In de zindelijksperiode hadden we een belletje aan de deur gehangen. De bedoeling was dat ze daar even mee rinkelden, zodat we wisten dat ze buiten moesten. Dat leerden we dan door eerst zelf elke keer even tegen dat belletje te tingelen alvorens de deur te openen. Ze legden al snel de link: belletje - deur gaat open. En dus deden ze het zelf: neus tegen het belletje - tingelingeling - mens komt de deur opendoen.

Alle honden zullen zo wel dingen nadoen van de mens, net zoals ze dingen gaan nadoen van elkaar. Maar ik denk dat wij die handelingen zo evident vinden, dat het ons niet opvalt dat wij het hen eigenlijk hebben 'geleerd'. "


Ja daar heb je zeker gelijk in.

Hier ook ze nooit iets aangeleerd om aan te geven dat ze naar buiten moeten maar Ten die deed dus al heel vroeg met zijn neus tegen de sleutelbos die in het slot steekt aan stoten om dat aan te geven. Die moesten wij per slot van rekening altijd omdraaien om de deur open te doen.

moos schreef het onderwerp

10 december 2013, 10:18

" Natuurlijk leren honden ook door imitatie. Dat is al ruim onderzocht door talloze onderzoekers. Honden zijn hierin overigens niet zo heel erg goed. Mensen zijn vele malen beter in het leren door imitatie en ook bijvoorbeeld apen doen het op dat front beter dan onze honden. "


.Klopt! Ik start een ander topic, misschien leuker of interessanter  ;-)

Anny en Lance

10 december 2013, 15:57 3 doggies

Ik hoop dat het hier over hond doet baas na gaat ? 
Ik zou het erg vinden moest baas hond nadoen , want  als ik mijn reu soms bezig zie O-) O jee .....;-)

^