" Ben ik nou de enige die denkt: Liever een hond aan de lijn dan een hond onder de auto omdat hij zomaar naar huis loopt?
En sorry hoor, maar ik geloof echt niet dat een hond aan de lijn zielig is. Je kunt als baasje aan de lijn wandelen heel erg leuk maken. Jayla loopt bijna altijd los, omdat ze dat kan, maar ondertussen is ze toch altijd met mij bezig. Spelletjes tussendoor, balletje gooien, balletje verstoppen.. Het zou uiteindelijk weinig uitmaken of ze aan de lijn zou zitten of niet, want ze blijft toch wel in de buurt en vind het veel leuker om wat met de baas te doen dan zelf op pad te gaan.
"
Nee hoor het is niet raar wat je denkt, maar uit persoonlijke ervaring heb ik mogen leren dat je niet te snel van het ergste uit moet gaan. Gaya is tot nu toe in twee jaar 2 keer naar huis gewandeld in dr uppie. eenmaal omdat het mijn fout was, ik had moeten wachten, en eenmaal omdat ze een nachtje weg is geweest. ik wist waar ze uithing maar vangen kon ik dr niet, het zijn niet de fijnste momenten die ik heb mee mogen maken, maar voor een hond waar van iedereen om me heen riep die gaat nooit los kunnen lopen is ze nu bijna 2 en loopt nog dagelijks rond te crossen over de hei en het bos.
ik wist wel degelijk vooraf wat ik in huis haalde en was me goed bewust van de"gevaren" en de consequenties van haar los willen hebben lopen. de momenten waarop haar natuur het even overneemt nemen we voor lief, want de dagen waarin ze geweldig luistert zijn er gelukkig meer.
daarom ben ik het wel eens met bovenstaande reacties, Geef niet te snel op...
je hebt nu ervaren wat de andere kant van het loslopen kan zijn, pak training op op een hele andere manier en ga weer samen hard aan het werk. Dat Akita's niet los kunnen vind ik eigenlijk net zo onzin als een Husky die altijd weg zal lopen, of een basset/beagle die alleen maar zal gaan jagen als ze van de riem zijn, Wel degelijk zitten honden uit deze rassen er tussen waarbij training geen baat heeft en de hond niet los kan lopen. Maar er zijn er ook zoveel waarbij training wel lukt en de hond nog van vrijheden zonder lijn kan genieten. Er zijn ook echt genoeg Akita's die gewoon van hun vrijheid buiten de riem genieten ook die wij hier tegen komen
Gaya is niet zielig op de dijk aan de 15 meter lijn, maar echt los is voor haar het einde, Gaan en staan waar ze wilt, eens daar en dan weer ergens anders geurtje snuffelen. lekker spelen, honden begroeten of gewoon er voor kiezen wat verder van me af te wandelen. Iets wat ik vreselijk erg zou vinden als ik haar dat moet ontnemen. Daarom pas ik mijn verwachtingen aan op mijn hond, kies ik voor extra lekkere beloningen op moeilijke plekken, neem ik altijd wat te eten cq drinken mee heeft ze wat meer tijd ergens nodig. hebben we veel tijd en energie gestopt in onze band als ze los van de riem was. En nu ? maandag wordt ze twee en ze kan nog steeds los in het bos, op de hei, in het park. en is het echt niet zo dat Gaya niet weet wat jachtpassie inhoudt, Verre van ze is een echte werkhond met hart en ziel maar heeft geleerd dat dit niet altijd hoeft!
Mijn idee erachter zou eerder zijn geef niet op voor je alles geprobeerd hebt, als het dan nog niet werkt tja dan is het niet anders.