Hondenforum Vers vlees deel 23 - Vragen, informatie en kletsen over KVV, BARF en NRV

1145 reacties · pagina 18 van 39

Chantal » Jessy «

4 juli 2013, 13:53

Jessy had fazantkarkas konijnennier en paardenvlees.
Heb nu ook 10 maandag porties klaar, bij die andere 2 moet enkel nog haaskarkas maar dan moet ik een hele doos gaan aanbreken, had ik nu geen zin in O-) 
Ondertussen ook nog de droger gevuld met allemaal restjes konijnmdm, kalkoenfilet, paardenvlees en reevlees.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Hondenforum Vers vlees deel 23 - Vragen, informatie en kletsen over KVV, BARF en NRV" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Hier vanavond fazantennekjes, konijnenkoppen en kalkoenhartjes.
Vandaag ook meteen een nieuwe bestelling plaatsen bij Degomeat.

joany

4 juli 2013, 19:34

Hallo allemaal :-)
Ben volledig overgegaan naar tinlo barf menu, haar brokken heb ik maar gewoon helemaal weg gedaan.
Alleen is ze nog maar 11 maanden oud en zei de dierenartsassistente dat ik speciaal puppy voer moet geven tot ze 15 maanden is voor dr gewrichten en dat ze van alleen vlees het All Meat Syndrome kunnen krijgen.
Dat over het all meat syndrome heb ik al opgezocht en aangezien tinlo barf een kompleet voer is hoef ik me daar volgensmij niet druk om te maken.
Maar is het waar dat ze echt puppy voer moet krijgen of kan ik gewoon doorgaan met tinlo barf menu?
alvast bedankt, groetjes

Marleen

4 juli 2013, 21:24

Zoë leeft al sinds haar 4 maanden op vlees, geen enkel probleem hoor.
Lekker variëren van smaken en merken dan komt het goed.
Ik voer ook tinlo als hoofdvoer maar geef regelmatig iets anders (darf, prins enzo) tussendoor. Op zondag krijgt ze altijd barf voor beginners :-D
Begonnen met eendennek en zitten nu al bij een karkas. Ze doet het er super op. Beste beslissing ooit!

Tanja en Mike

4 juli 2013, 21:28

maar all meat is ook dat de hond alleen spiervlees krijgt en geen bot en orgaan als in de mixen die je geeft dat beide ook zit zou ik me geen zorgen maken en lekker afwisselen met diersoorten

Karin & Levi

4 juli 2013, 22:39

Denk dat als ik bij de groothandel ben ik ook is een rol Tinlo ofzo meeneem. In een smaak die ik niet in de Darf heb zitten.
Wil eigenlijk toch wel meerdere merken voeren en die hebben ze ook bij Caroba

Nikki & Jet

4 juli 2013, 22:41

Je had vanmorgen CB lam en vanavond Renske lam. Vergeten een nieuwe rol uit de vriezer te halen.

Vanmiddag urine van Jet naar de DA gebracht voor controle. En wat blijkt: vol met blaasgruis ;-) Pijnstillertjes opgehaald en morgenavond een echo van haar blaas.

Bertine, Junto, Romy schreef het onderwerp

4 juli 2013, 22:55

Ach arme Jet. Das heel vervelend zeg. 

Is het goed te behandelen???

Nikki & Jet

4 juli 2013, 23:21

Baal er ook flink van! Voor nu hebben we nog niks aan medicijnen of voer ed. Hen alleen pijnstillers, want wil natuurlijk niet dat ze pijn heeft. De urine was ook op kweek gezet om te bekijken welk behandeling het beste is. De pH was alweer gestegen naar 8,5. Was de vorige keer 9,0. Heb het zelf ook door de microscoop gezien, alleen maar gruis te zien. 

De DA wil een echo van de blaas maken en dan hoor ik wel verder. Zal allicht dieetvoer advies krijgen, dat ga ik dan maar ook even geven. Vers blijft gewoon niet lekker vallen bij Jet, zowel qua darmen als de blaas dus...

Marleen

5 juli 2013, 09:17

Jeetje, wat naar nou! Hopelijk voelt ze zich snel weer beter!

Chantal » Jessy «

5 juli 2013, 13:44

Let op met het dieetvoer van RC dat het vet is, sowieso vetter dan Hills.Als het echt zoveel gruis is zou ik dat ook eerst doen, die brokken lossen het tenslotte wel op als onderhoud voer zal ik kijken naar andere middelen zoals cranberry etc.

Wel balen!

Gaf je nu trouwens carnibest? Heb namelijk meer verhalen van carnibest en toch blaasgruis gelezen maar dan bij katten daarom geef ik het mijn kater ook eigenlijk niet.O-)

Bertine, Junto, Romy schreef het onderwerp

5 juli 2013, 07:55

Veel sterkte Nikki, met Jet. Heel vervelend dat ze dit heeft. Hoop dat ze heel snel opknapt.

Vandaag voor Junto en Romy: Kippennekken, lamsvlees en orgaanmix, met bleekselderijprut.

He bah Nikki wat vervelend dat Jet zo blijft sukkelen met haar blaas.

Ik hoop dat je snel grip krijgt op wat ze evt wel verdraagt..

Hier is de dag begonnen met ieder een flink stuk ossenstaart en daar zitten ze nog
zielstevreden op te knagen.

Gister gewandeld met een vriendin en haar hond ,die in no-time(10 sec) een konijntje te pakken had...
(er is een konijnen plaag in het park ...dus er huppelt daar nogal veel)
De hond de buit onmiddelijk laten inleveren(waarna we deze nog 10 min in tasje hebben meegenomen..wat doe je met een dood konijn?) , we besloten nijntje over een haag gooien waarachter de vos woont.
Helaas gooiden we niet ver genoeg en is hij in de haag geland...dus zal wel ekstervoer worden.
Ik zou zo'n nijntje dus niet aan mijn honden durven voeren...

Hannah + Ginny & Winter

5 juli 2013, 09:56

Nou, het lammetje ging er in als koek ;-) Niet haar normale 'brokken-schrokken', ze heeft het rustig opgegeten (lijkt me ook een stuk beter voor haar maag...). Ze heeft nu eerst 230 gram gehad (wat ze normaal over de hele dag aan DLG kreeg) en vanavond krijgt ze nogmaals 230.

... Ondertussen heeft ze al twee keer haar bak nog eens uitgelikt en ging ze demonstratief voor de koelkast zitten. Zo van 'ik zag je het hier in verstoppen, ik lust nog wel wat meer' :-D

Tot zover dus helemaal happy ;-)

Kath

5 juli 2013, 11:43

super! ':-)

joany

5 juli 2013, 11:25

" Zoë leeft al sinds haar 4 maanden op vlees, geen enkel probleem hoor.
Lekker variëren van smaken en merken dan komt het goed.
Ik voer ook tinlo als hoofdvoer maar geef regelmatig iets anders (darf, prins enzo) tussendoor. Op zondag krijgt ze altijd barf voor beginners :-D
Begonnen met eendennek en zitten nu al bij een karkas. Ze doet het er super op. Beste beslissing ooit! "

Is het echt belangrijk dat ik ook merken ga afwisselen? van tinlo barf krijgt ze afwisselend alle smaken en ik was van plan om 1x in de week smuldier te geven.
Zondag barfdag leuk! zou ik ook wel willen doen waar kan ik dan het best mee beginnen..?
Ze is gister gesteriliseerd en wil nog niet echt eten had vanmorgen haar medicijnen gemengd met een blein beetje tinlo barf natuurlijk maar dat wou ze niet dus heb dr pilletjes maar zo in de bek gestopt ging gelukkig goed

Marleen

5 juli 2013, 13:39

Hoe meer merken ze eten hoe makkelijker vind ik in ieder geval, ben je ergens op vakantie en is Tinlo niet verkrijgbaar kan je altijd op iets anders overschakelen.
Voor je begint met eendennekken zou ik eerst 6 weken volledig KVV geven zodat het maagzuur zuurder kan worden, dit is nodig om bot te kunnen verteren. Nou is het zo dat in die nekjes kraakbeen zit maar zou toch niet het risico van verstopping willen lopen.. Ze moeten het wel kraken voor ze het echt opeten. Zoë deed dat meteen goed maar voor alle zekerheid kan je het bot stuk slaan met een hamer of de nek vasthouden zodat ze eerst moet kauwen.
Ze heeft nu 2 keer een eendenkarkas gehad en je merkt dat ze er steeds handiger in wordt. Wij zitten iedere keer te kijken....blijft een mooi gezicht :-)

Chantal » Jessy «

5 juli 2013, 13:50

Echt belangrijk is het niet, belangrijk is het wel dat je minimaal 4 diersoorten per 3 weken voert.
Veel wisselen merken omdat elk merk een andere samenstelling heeft, bijvoorbeeld tinlo paard bestaat uit eendennekken , eendenorgaan en paardenvlees terwijl haaksbarf paard ook botten en organen van paard gebruikt. Daarnaast gebruiken ze ook verschillende percentages bot, orgaan en vlees.
Zo krijgt je hond dus meer verschillende vitamines en mineralen binnen dan als je 1 merkt voert. Maar om nou te zeggen dat het echt belangrijk is, nee zolang je maar minimaal 4 diersoorten per 3 weken voert zit je ook goed.

Een barf dag kan prima als je hond vers gewent is.
Begin altijd met beginnersbotten dus zachte botten zoals kippennekken, eendenneken, kipkarkas, konijnkarkas, kwartel met daarbij een stukje vlees. Ook kan je heel makkelijk hele haring, sardines, makrelen voor de barf dag gebruiken, wel onbewerkt en eerst 24 uur bij -20 invriezen.

Kath

5 juli 2013, 11:45

@ Nikki, hopelijk snel beter met Jet!

hier bandit wild vanmorgen
en vanavond bandit geit + gekookte groenten

Chantal » Jessy «

5 juli 2013, 13:52

Jessy had eendenkarkas, hazenlever en kangeroevlees

Ondertussen is de DNA test binnen dus dat gaan we van het weekend eens doen, ben zeer benieuwd wat eruit komt :-D Komende 3 weken gaan vast heel erg lang duren....

Karin & Levi

5 juli 2013, 17:44

Hoe zijn jullie ervaringen met de Tinlo barfmenu?

joany

5 juli 2013, 18:06

" Hoe zijn jullie ervaringen met de Tinlo barfmenu? "


Ik ben nog maar een beginner en geef het nog niet zo lang maar devlin vindt het erg lekker en het ziet er altijd goed uit niks op aan te merken..

Ik vind Tinlo een hele fijne kvv, voer het regelmatig al vanaf het begin met Juneau.
Voer zelf alleen niet alle soorten van Tinlo (wegens allergiën).

Ginger

5 juli 2013, 18:45

" Hoe zijn jullie ervaringen met de Tinlo barfmenu? "

Hier ook positief over tinlo! het is goede kwaliteit en het word goed gegeten. Mooi rood vlees en ruikt goed. Ginger hier eet het ook en de pup gaat het ook krijgen. Geef het al geruime tijd en nooit iets op aan te merken gehad.

Nikki & Jet

gewijzigd 5 juli 2013, 20:12

Iedereen bedankt voor de berichtjes!
We zijn net terug van de DA. Op de echo was geen gruis te zien... ;-) De nieren waren ook helemaal goed. Hij heeft een blaaspunctie genomen met de echo erbij. De urine wordt op kweek gezet zodat we weten om welke bacterie het gaat. Omdat ze wel heeft gereageerd op de vorige AB kuren, denk de DA dat het wel om een infectie gaat, maar dan een hardnekkige. Maandag krijg ik de uitslag van de kweek. Het kan ook nog zijn dat ze gewoon gruis aanmaakt, maar daar komen we maandag achter.

@ Chantal: Sinds gisteravond krijgt ze Renske, daarvoor Carnibest... DA noemde wel even het voer. Maar we willen eerst de kweek afwachten. Ik heb het inderdaad nog even over cranberry pillen gehad en dat mag ik gewoon geven. Dat ga ik ook doen.

Hannah + Ginny & Winter

5 juli 2013, 20:19

De tweede portie lam van vandaag ging er ook prima in ;-) We hebben vol verwondering staan kijken naar Ginny's 'eet proces'. Ze schuift en zoekt en gooit dingen uit haar bak om later op te eten. Daarna wordt vakkundig het bakje aan alle kanten schoongelikt en daarna de vloer nog even gedweild met mevrouw haar tong :-D

Gek eigenlijk, een hond die met rauw vlees staat te gooien is nou niet echt iets waar ik van zou zeggen 'joh, dat is een leuk gezicht!'... maar dat is het dus wél. Weet niet goed hoe ik het moet omschrijven, net alsof het minder routinematig schrokken is, en meer een leuke bezigheid. Moet ook, ik kan zelf ook ontzettend genieten van lekker eten :-D

We hebben nog een kleine 200gr lam over voor morgen, en voor de rest krijgt ze morgen zalm. Ginny is sowieso gek op vis, dus ik verwacht eigenlijk geen problemen :-)

Lang verhaal, maar ik ben zó intens gelukkig, het is bijna een beetje belachelijk, haha! De vorige keer dat ik haar probeerde over te zetten op KVV was het een drama, en ergens was ik misschien zelf ook nog te onzeker. Nu zie ik haar direct lekker bezig met haar eten, dus ik ben super blij ;-)

Mellow

5 juli 2013, 21:05

Even een 'vlees en plas' vraagje. 
In vers zit genoeg vocht, dus drinkt hond minder (gelukkig maar, scheelt een hoop water in de keuken ;-)). Ze plast echter wel altijd normaal. 
Nu had ze gisteren Renske, dat ziet er droger uit en het voelt ook droger (niet zo makkelijk te 'prakken' als ontdooid diepvriesspul), zit er ook minder vocht in? Kan het zijn dat ze daarom zo weinig heeft geplast vandaag? Normaal gesproken doet ze eind van de middag in ieder geval 1 ENORME plas en dan nog wat 'ik moet toch wát' plasjes, dat gaat dus echt van ENORM naar normaal, wat kleiner tot ze alleen nog 3 druppels 'plast' ;-)

Vandaag had ze Naturis eend. En ik merk wel verschil sinds ze zeewier krijgt. Betere ontlasting, niet zo wisselend als voorheen (licht, donker, dik, dun, zacht, hard), het is nu wat gelijkmatiger. 

Sorry, maar etenstijd is al lang voorbij, dus het kon wel dacht ik zo ;-)

Denk dat ze morgen maar weer een BARF-dagje mag doen :-) 

(En ik mag Pro Plan brokken gaan testen, gratis :-) )

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Hondenforum Vers vlees deel 23 - Vragen, informatie en kletsen over KVV, BARF en NRV" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^