"
ik zie dat helemaal niet zo
want wat is er dan gebeurd?
werd Sanne letterlijk bedreigd, werd Evy bedreigd, stonden ze voor haar neus, binnen bereik?
ik lees een jonge golden teefje wat los loopt in het donker
wat vergezeld wordt door haar vrouwtje die het in het donker buiten lopen heel onplezierig vindt
(begrijpelijk hoor, dat is denk ik bij heel veel mensen zo)
en de hond dus ook
dit heeft echt niks met wat voor verdediging te maken, dit is het begin van een vorm van angstagressie, en volgens mij is dat een vorm van agressie waar we allemaal voor waken
want ik mag aannemen dat iedereen wel weet wat het gevolg van angst agressie kan zijn
het is de 1e en belangrijkste taak van eigenaren om hun hond veilig door het leven te loodsen
hun zoveel zelfvertrouwen mee te geven, en steun te geven dat de hond zich rustig kan gedragen en vooral ontspannen kan zijn, en als iets al spannend is, zich direct refereert aan zijn baas die gelijk dan instapt en de leiding over neemt, iets wat hier nooit het geval kan zijn
een waarschuwende grom?
en waarvoor waarschuwt ze precies?
en wat gaat ze daarna doen (los lopend notabene)?
sorry, maar ik vind het zelf je hond dingen laten proberen op te lossen waar ze niet tegen op gewassen is, en als ik heel eerlijk ben, er zijn maar heel weining honden die in echte bedreigende situaties in zullen grijpen voor !!! hun baas, er zijn echter wel veel bijt incidenten waarbij de hond zich onterecht bedreigd heeft gevoeld, en die incidenten hebben soms heel grote gevolgen.
daarbuiten komt bij mij ook nog eens dat ik nog nooit een hond heb gehad "om me te beschermen", en als je buiten gaat lopen met angst....... zal de hond alleen die angst overnemen
en zeker geen stabiele verdedigende hond zijn of worden.
een hond dient altijd onder appel te staan, zo simpel is dat voor mij
mocht de nood echt aan de man komen kan je beter je mobieltje in de aanslag houden
dan je hond er tussen willen zetten "
In mijn ogen is een vorm van bedreiging niet direct als iemand recht voor je neus staat. Dit kan ook een achtervolging zijn, of zoals bovengenoemd van veraf schreeuwen zelfs staren en intimidatie vind ik een vorm van bedreiging. Er hoeft niet altijd een iets 'fysiek gebaar' achter te zitten. Juist van afstand kan iets veel dreigender overkomen.
Ik snap wat jij zegt en ik kan me daar ook zeker bij aansluiten alleen wat is dan het verschil tussen een onderlinge waarschuwing tussen twee honden waarvan één een grens overschrijd of een waarschuwing naar een mens toe die er 'waarschijnlijk' meerdere overschrijd.
Het feit dat jij en ik al verschillende meningen hebben over wat bedreigend is en niet geeft al aan dat het voor een mens toch nog moeilijker moet zijn om erachter te komen wat voor een hond bedreigend is of niet.
Lijkt mij bijna onmogelijk in ieder geval.
Ik lees in de omschrijving 3 duidelijker voorbeelden, ze waarschuwt de mannen dat ze het duidelijk niet prettig vind dat ze zo schreeuwend/recht op haar afkomend benaderd wordt. En zoals het op mij overkomt gromde Evy als pupje om de man achter de boom omdat ze iets voelde in die situatie wat niet goed zat. Ze rook wellicht alcohol, urine of zweet maar zag de oorzaak niet.
Dat Evy niet gebruikt wordt als persoonlijke waakhond lijkt me duidelijk. En ik zie dat in dit verhaal ook helemaal niet naar boven komen. En ik denk dat vrijwel iedereen hier op het forum met man en macht hun hond zouden beschermen als het erop aan zou komen.
Ook ben ik het eens met je opmerking over onder appél staan. Dat streef ik met mijn jonge honden ook en dat wil Sanne vast ook met Evy. Anders zou ze haar verhaal niet hier vertellen.
Maar in mijn ogen heeft onder appél staan en reageren op een 'voor iemand' bedreigende situatie kan toch prima samen gaan.
"Ja, je mag laten weten wanneer je iets onprettig vind, maar wanneer de baas bijv tis goed zegt. Moet het vertrouwen in de baas ook zo zijn dat de hond het los laat"
Nogmaals ik wil niemand tegen de haren instrijken, wil juist mijn eigen kennis uitbreiden en probeer te begrijpen wat dan de tussen weg is.