
Ik had in overleg met de hondenschool toch maar een follow-me gevraagd en gekregen, want mijn vingerblessure die ik door een ruk van Dobby heb opgelopen ging niet zo snel beter als de huisarts had gezegd.
Omdat het risico er was dat mijn linkerarm of hand door een flinke ruk ook iets zou overkomen, en mijn arm door de dagelijkse rukken begon te protesteren heb ik ernaar gevraagd. Ik maakte me ernstig zorgen over het risico op een blessure links en dat ik dan Dobby niet kon uitlaten, en ook niet trainen! Dus dan maar een tijdelijke oplossing zodat hij me niet bezeert, en ik hem gewoon zonder zorgen kan uitlaten. Gisteren kreeg Dobby de follow-me voor het eerst om en hij liep binnen 5 minuten perfect mee. Ook in de praktijkles was hij ineens een perfecte ster want hij was zelfs bij riem los op de grond bij "blijf!" veel meer gefocussed op mij. Ik realiseer me dat dat een reden moet hebben die voor Dobby niet helemaal fijn is, en had ook liever een oplossing zonder hulpmiddel gehad, maar mijn gevoel gaf aan dat het met mijn rechterhand nog niet goed zat.
En wat blijkt vandaag bij de huisarts? Zwaar gekneusd en kan wel 6 weken duren. Ik moet zelfs regelmatig terugkomen om de steun-tape door de arts te laten vervangen. Dank je wel Dobby.
Omdat ik hier dus al wel een zwaar vermoeden van had omdat het in de loop van de week alleen de zwelling wat afnam en de pijn niet, had ik dus de follow-me gevraagd, en na overleg met de instructrice was dat okee. Daar heb ik gisteravond instructie in gekregen, ik ben niet zelf gaan experimenteren. En met een hond die je zomaar een zwaar gekneusde vinger trekt... tja... da's ook niet meer normaal "trekken aan de lijn".
Nogmaals, liever had ik het zonder gedaan, maar op deze manier kunnen we alsnog verder leren zonder dat ik bij iedere eend, bal of ander jaag element denk "wat als ik links ook wat krijg". Ik heb wel een beetje mixed feelings, ik hou helemaal niet van dit soort hulpmiddelen, maar in deze situatie ben ik blij dat ze bestaan. Een voordeel, ik kan hem helemaal de hemel in prijzen met zijn nu nagenoeg perfecte gedrag, dus misschien heeft het buiten het vermijden van een verwonding voor mij voor hem ook een leer voordeel.
Zes weken! Één zo'n ruk en je bent gewoon weken zoet met zo'n kwetsuur. Niet te geloven!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Toch een follow-me, en maar goed ook. Vinger zwaar gekneusd." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
He Wilma,
erg vervelend dat je nu een kneuzing hebt. Ik hoop dat het gauw weer beter gaat. Ook met de follow me.
Ik gebruik zelf voor Fayah ook een follow-me, maar ik vind het super. Ze trekt helemaal niet meer en loop keurig mee.
3 doggies 
Tja ik kan begrijpen dat het allesbehalve leuk is om zulk een kwetsuur te hebben !! En ik wens je heel veel beterschap, dat het snel weer de goede kant mag uitgaan !
Van sleurende Goldens kan ik ook meespreken, bij mij was het mijn schouder die eraan mocht geloven. Was ook niet te best.
Maar geef toe dat ik een follow me (is toch om zijn neus hé) niet zie zitten. Dan toch maar liever zijn Halti tuigje, Tibo wordt van de follow me immers helemaal depri en dat wil ik dan ook weer niet. En hij niet alleen, ik vind de honden die dat omhebben er altijd zo zielig uitzien. Tenminste toch de Labs en Goldens die ik al tegenkwam
Nu is mijn probleem ook opgelost en Tibo blijft lachen (bij wijze van spreken
).
Maar ieder zijn mening hoor, laat dat duidelijk zijn.
Liefs,
Marie-Rose
2 doggies 
Wilma, BETERSCHAP gewenst!
Het is toch wat...Dobby is sterk en dat heb je gemerkt!
Groetjes, Anita.

heb hem ook gebruikt voor bamse, had een verbrijzelde arm, bamse was toen al aardig aan gewicht, en bij anderen volgde bamse voor geen meter.
bamse trok niet, maar owee als ze iets zag, en ja met een arm kan je zo,n zware hond niet houden, ook ik heb advies gevraagd en gekregen en instructies, en een wondermiddel voor mij, geen getrek en keurig van af dag 1 niets geen getrek als ze iets anders zag. en nu ? nee trekken is er niet bij, maar in een grote menigte heb ik nog steeds de halti om, ze is nog in haar puberleeftijd, en vind alles nog zo leuk en mooi, en iedereen is zo vriendelijk voor mijn bamse
en ja zo,n grote lobbes beseft niet dat ze toch echt een olifant is, dus als het met beleid en goeie instructies gehanteerd wordt, niks mis mee.
2 doggies 
Veel beterschap Wilma. Hopelijk gaat het snel beter met Dobby, dat hij niet meer zo trekt.
3 doggies 
Hey,
De hoogst waarschijnlijke reden waarom Dobby beter luistert, ook los, is omdat de follow me om zijn snuit zit. Dit is een 'dominant' gebaar. Omdat ze iets over hun snuit voelen, schikken ze zich sneller naar de baas, ze voelen zich minder zeker van zichzelf.
Voor een hond die zich uberzeker voelt, kan dit dus totaal geen kwaad 
De FM doet geen pijn, het is even wennen hoe het zit. Maar ik vind het verreweg de beste oplossing voor dit soort problemen.
Ik heb ook cursisten met gebroken armen, of die letterlijk over de straat zijn gesleurd door hun hond en daardoor helemaal open liggen.
Om dit gedrag te doorbreken is een halster (of GLtuig) soms broodnodig. Een Bull Mastif komt echt wel waar hij zijn wil hoor, ook met trainster Margje aan het lijntje!! Leer hem dan maar eens dat netjes naast lopen meer oplevert!
Dan is de een halster idieaal om het gedrag te doorbreken. Daarna ga je natuurlijk trainen zonder, mmaar ook voor mensen met een handicap, ideaal. Honden die met mij de vloer aanvegen, train ik niet zonder in het begin.
Groetjes, Margje
2 doggies 
Tja daar heb je natuurlijk een punt Margje, toch wil ik z'on ding niet meer hebben, maar ik heb natuurlijk een overgevoelige Golden (voordien idem dito met mijn Lab) en die zijn er niet bepaald gelukkig mee. En zij ongelukkig, ik ook ongelukkig...
Maarja ze zijn nog net niet zo sterk als de Bull Mastif, anders had ik wel een probleem

Ja precies Margje, bij de theorie hebben we net gehad dat hoe vaker een hond gedrag vertoont de verbindingen in de hersens daarvoor sterker worden. Daarom probeer ik hem nu van het jagen op vogels (en ook andermans voetballen) af te houden, dan worden die verbindingen in ieder geval niet nóg sterker. Met twee vingers onbruikbaar (en ik ben nog rechts ook) was het de laatste week voornamelijk overleven op dit vlak.
Ik moet wel zeggen dat Dobby toen de instructrice even met hem liep wel héél zielig naar me keek. Ik moest inwendig lachen om zijn trukendoos om de baas te proberen manipuleren zodat dat hij dat ding niet om hoeft.

eer ik aan de halter begon heb ik menigkeer languit in het gras gelegen, hield de riem gewoon vast. haha
loslaten was er niet bij, met een gebroken arm drie maanden gips doe je niets. ! ook heb ik een keer onder de pin automaat gelegen, bamse dacht gezellig, mocht ook gelijk voor. haha
en nu ? nee hoor niet meer nodig, alleen nog als het heel erg druk is, bamse vind alles geweldig. maar echt nodig, nee hoor, ik heb even die cirkel gelukkig kunnen doorbreken, hoefde ik niemand te vragen om mijn bamse uit te laten, heb een vriend die een keer bamse uitliet, gelukkig was ik er zelf bij, bamse zag wat, en roets weg was bamse, vriend kon bamse niet houden, gelukkig komt bamse altijd terug als ik haar roep. dus een ander vragen had dan ook geen enkele zin, voor mij was het een uitkomst, mijn vertrouwen groeide, drie maanden heeft ze er mee gelopen, want ik zat drie maanden in het gips.
3 doggies 
tja Willemijn, jouw lieve Bamse is dan ook nog van een heel ander kaliber hé
En Wilma, bij mij was het probleem dat zowel Yoshi als Tibo blijven zielig kijken en hun kop gewoon laten zakken als ze me met het ding zagen/zien afkomen. Dan was mijn plezier er al snel af
op de duur wilde Yoshi niet eens meer gaan wandelen, zo ook met de Golden van een vriendin. Die kroop weg als hij zag dat hij moest gaan wandelen. Niet leuk dus...
3 doggies 
Beterschap Wilma.
Als Raya zo zou trekken of ik had zelf iets aan mijn armen of handen, wist ik het ook wel.
Beter een paar maand leren volgen en niet reageren op andere honden ,vogels enz enz met een halti ,dan een heel leven met een trekkende hond lopen.
De vrijheid die een hond heeft als hij niet hoeft te trekken is dan toch belangrijker vind ik.
En dan nog niet eens te denken aan blessures die je zelf op kan lopen.
Groetjes Marianne
3 doggies 
Voor honden met zo een verleden is het natuurlijk anders Marie-rose. Daar moet je natuurlijk altijd rekening mee houde idd.
Groetjes Marianne

ik wil er ook nog even op reageren, eigenlijk was er niets zielig aan zo,n halti voor bamse, omdat ik er lekker mee kon wandelen , met die verbrijzelde arm, kon ik met bamse naar het reservaat lopen. en daar ?
ja lekker los, dat had nooit gekund als ik geen halti had gehad, dan zou ik de straat amper uit durven, dus zielig helemaal niet, heerlijk heeft bamse het gevonden, toch mooi lekker los gelopen waar het veilig was. enne bamse was al ruim een jaar, toch iets anders dan een hele jonge hond. vind ik dan he.
2 doggies 
voor max ook de halti aangeschaft!
hij kwam een weekend bij mij, en omdat hij in de polder altijd al aan de riem trok als hij iets interessant zag, was ik een beetje schrikachtig voor hier in de woonwijk. hoe zou dat dan toch gaan??
dus een halti aangeschaft, en hij liep er meteen goed mee eigenlijk! beetje onwennig natuurlijk, maar hij snapte al snel hoe hij moest lopen en als hij dat deed dat HEEL leuk is omdat ie dan lekkere dingen krijgt!
ook met trainen gebruik ik de halti. bijv. het leren te plassen alleen als ik VRIJ zeg.
in de fietskar gaan, ook met halti aangeleerd.
en nog veel meer! zelfs in de stad lopen gaat nu goed, ook als het markt is! dan loopt ie netjes naast me.
ik heb het idee dat max zich veel veiliger voelt als hij de halti omheeft. dan kan ik hem begeleiden, en ik merk dat hij daardoor beter weet waar hij aan toe is.
liefs, iris
3 doggies 
Hoi.. arme jij
maarja misschien is een follow me dan wel het beste voor jou en de hond
want bij buddy zou het misschien ook een optie dan zijn
trekt ook ontzettend. maarja eerst nog even oefenen.
liefs,
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Toch een follow-me, en maar goed ook. Vinger zwaar gekneusd." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?