Wie zijn er gedragstherapeuten en hondentrain(st)ers?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

Ik was eigenlijk heel erg benieuwd hoeveel GT's of trainers en op het forum zaten :-)?En welke methode zij hanteren? En waar ze een opleiding/cursus o.i.d gevolgd hebben en wat ze zelf vinden van het werk als GT of trainer?

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Wie zijn er gedragstherapeuten en hondentrain(st)ers?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

Even een upje O-)

honden page profiel Lianne, Mara & MaybeLianne, Mara & Maybe 3 doggies

honden foto van Lianne, Mara & Maybe

Ik weet alleen Gerdine van 't Hof ;-)

honden page profiel FayFay 3 doggies

honden foto van Fay

Heb er een opleiding voor gedaan, maar vond er niets boeiends aan, wat je daar leert lees je ook op internet en is gewoon kwestie van logisch nadenken, sterker nog de opleidingen staan bekend als pretstudie's.

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

Okay, bedankt voor je opinie :-) Waar heb jij een training gedaan, als ik mag vragen? En doe je op dit moment nog iets van hondentraining of gedragstherapie?

honden page profiel DD 3 doggies

honden foto van D

Altijd honden getraind (vroeger) en dus best veel ervaring, hoewel het tegenwoordig heel anders gaat dan vroeger.
Ik ben het wel met Fay eens dat je met logisch nadenken ook een heel eind komt, maar soms kan je het inzicht verliezen en dan is het wel fijn als er iemand is die verstand van zaken heeft.
Ik leer elke dag nog bij, maar ik ben dan ook geen volleerd gt. Wel heb ik met mijn ervaringen van vroeger en nu een aantal inzichten mogen verkrijgen die ik dus dagelijks toepas op mijn eigen honden. Plus ik kan dit gegeven weer doorgeven aan mensen die er wat aan kunnen hebben.

Esther in Friesland is ook een GT. Zie voor meer info over GT en andere zaken: http://www.hondenpage.com/expertvragen/experts.php
hier staan alle experts die zich hebben opgegeven als expert. Hier vind je dus ook de GTers.

honden page profiel Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en KwintAnnelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwintgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Ja vroeger , ben ik hondentrainer geweest. Ik heb mijn opleiding gedaan bij O&O, en bij Martin Gaus.
Jaren getraind bij de regionale KC, en daarna particulier.

In de loop van de jaren heb ik mezelf op de hoogte weten te houden van nieuwere trainingsmethoden,maar ben nu alleen nog aan het werk met mijn eigen honden.

Mijn gezondheid laat het echte trainen niet meer toe, wat ik heel jammer vind.

Daarom vind ik het ook leuk om vragen op een forum te beantwoorden en zo mensen af en toe de weg te wijzen. :-D O-)

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

Ik heb een opleiding apothekersassistent gedaan, maar merk dat mijn echte passie ligt bij honden. Ik ben dol op lezen en leren over honden en hun gedrag en lichaamstaal, ben al veel aan de slag met mijn eigen hond en ben dol op het honden uitlaten in het asiel. Ik denk dat ik eindelijk na 2 verschillende opleidingen gedaan te hebben..mijn passie heb gevonden haha. Alleen nu ben ik dus aan het denken hoe reeel het is om deze droom te verwezenlijken. 
Vandaar al die vragen ;-). Financieel en qua tijd kan ik best een nieuwe opleiding doen..en aan motivatie zal het zeker niet liggen.  
Maar ik twijfel omdat ik niet weet of het rendabel is om een opleiding te doen en er (parttime) werk in te vinden is.. En daarnaast twijfel ik aan mijn kunnen, omdat ik zelf een 'probleemhond' heb, die ondanks dat ik al aardig wat geprobeerd heb..nog steeds probleemgedrag vertoont (ondanks dat het zeker wel verbeterd is). Ik weet niet of ik zoiets kan als ik mijn eigen herplaatser nog niet op 'het rechte pad' heb..

honden page profiel Bugs      **Taz**Bugs **Taz** 3 doggies

honden foto van Bugs      **Taz**

Hier ook een hondentrainer..

Ik heb mijn opleiding bij O&O gedaan.

Verder denk ik dat je veel leert van praktijk dingen doen.

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

Heb je nog tips over hoe je dat in de praktijk dan kan leren :-)?(Al zou ik er misschien nooit mijn beroep van maken, ik kan het altijd als een soort van hobby doen)

honden page profiel Safi KengeeSafi Kengeegoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Safi Kengee

Ik ben er een beetje ingerold, ik wil wel heel graag ter aanvulling (als we niet meer varen) een studie doen om me te oriënteren en evt aanvullen.
Nadat ik me ging verdiepen in gedrag, de positieve opvoeding en met name bij mijn eigen ras ging het vlug "rond" door het wereldje en zo kreeg ik steeds meer vragen om te helpen of ondersteunen.
Ik combineer het met mn andere dierendingen en ook bij het opvangen van honden (en katten) gebruik ik het.
De studies zijn erg persoonlijk vind ik maar toch zeker wel gewenst, pretstudies? Ben ik het niet helemaal mee eens.
Hondengedrag is gecompliceerd en via een studie kan je een heel goed begin maken in het begrijpen en ombuigen daarvan, elke gedragstherapeut ontwikkeld daarna toch wel zijn/haar eigen manier maar ik vind het toch wel een goede basis.
Ik gebruik(te) vooral boeken en internet als infobron maar tóch wil ik straks ook de studie nog volgen..

honden page profiel Mimi Mimi 3 doggies

honden foto van Mimi

Ik ben hondentrainer en gedragstherapeute.
Ik heb eerst de opleidingen gedaan via 0&0 10 jaar lid geweest van Alpha. Doordat ik me niet thuis voelde met de manier van training ben ik verder gaan kijken. Heb daarna de opleiding van Sheila Harper gedaan en werk nu als therapeut en trainer vanuit de kalmerende signalen. Heb hier helemaal mijn weg in gevonden. Echt heel geweldig mooie en duidelijke manier van benaderen.

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

Daar ben ik het helemaal mee eens, met mijn eigen hond ook op andere manieren getraind, maar nu zijn we bezig met trainen met kalmerende signalen..en persoonlijk voel ik me erg prettig bij deze methode. Als ik iets wil gaan doen met training of GT.. dan wil ik ook gebruik maken van deze technieken.

honden page profiel Mimi Mimi 3 doggies

honden foto van Mimi

Lady, bedenk dat therapeuten ook wel moeilijkheidjes hebben waarom niet, het zijn ook mensen. Nelis verzorgt in september de opleiding van turid. Mensen willen tegenwoordig wel meer op een hondvriendelijke manier trainen merk ik. Werken vanuit de ks is nog niet overal bekend maar dat komt.

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

" Lady, bedenk dat therapeuten ook wel moeilijkheidjes hebben waarom niet, het zijn ook mensen. Nelis verzorgt in september de opleiding van turid. Mensen willen tegenwoordig wel meer op een hondvriendelijke manier trainen merk ik. Werken vanuit de ks is nog niet overal bekend maar dat komt. "

Ik had het gezien :-) Daarom ook de vragen op dit forum..ik probeer te bedenken of het een goed idee zou zijn om dus een training te volgen... En dan specifiek in mijn situatie (gezien mijn eigen hondenprobleempjes haha)

honden page profiel FayFay 3 doggies

honden foto van Fay

Heb deel gehad in Meppel en was pakket bij mijn opleiding in Barneveld, was meer op gedrag, ik doe er helemaal niets mee, ben er ook niet mee verder gegaan, sterker nog kwam laatst een oude leraar tegen die was er ook mee gestopt, mensen doen toch wat ze zelf willen internet is een groot medium.
Moet je alleen al eens kijken op dit hondenforum, je gaat naar een hondenschool, vervolgens gebeurd daar iets waar je het niet mee eens bent, je krijgt instructie's van je intructeur die ervoor heeft geleerd, opend in de avond hier een topic spuwd je gal en er worden honderden meningen en optie's gespuwd, vervolgens probeer je wat uit en schrijft die hondenschool af als onwetend en hard.

Moet je eens kijken hoeveel mensen zich bezig houden met honden, sommigen hebben er nooit voor gestudeert die letten gewoon heel goed op en door hun oplettendheid worden ze beroemd, bv Cesar Millan de enige studie die hij deed was Cursus Engels en een ander schrijft een boek en kalkt wat op internet en voor elke hond is een andere aanpak.
Om voorbeeld te geven, de leraar vroeg of ik nog dieren had, ja 3 honden, dus even over wat voor, het ras kangal had hij nog nooit voor ogen gehad.
Stel je voor dat ik met mijn hond naar hem toe was gegaan, dan had die niet eens geweten wat voor hond die voor zich had gehad en misschien gehandeld op de wijze zoals je bv een Duitse herder traint.
Ik vind de studie's dus geheel niet compleet.

Het is alleen tegenwoordig zo, iedereen kan een hond aanschaffen en we leven in de maatschappij van gemakzucht, hoe moeilijk kan een hond immers zijn, ze verdiepen zich meer in hoe hun nieuwste mobieltje werkt dan in de hond die dagelijks een tafel een kaakbreedte inkort.

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

" Heb deel gehad in Meppel en was pakket bij mijn opleiding in Barneveld, was meer op gedrag, ik doe er helemaal niets mee, ben er ook niet mee verder gegaan, sterker nog kwam laatst een oude leraar tegen die was er ook mee gestopt, mensen doen toch wat ze zelf willen internet is een groot medium.`

Daar heb je gelijk in denk ik, veel mensen doen het toch inderdaad vaak zoals ze denken dat zelf goed is. Er zijn ook zoveel theorien en meningen en visies inderdaad. Zelf kan ik me er niet helemaal in vinden, ik heb wel vaak tips gevraagd en topics aangemaakt, maar heb wel altijd dingen geprobeerd die op dat moment binnen de visie van de training vielen.

Moet je alleen al eens kijken op dit hondenforum, je gaat naar een hondenschool, vervolgens gebeurd daar iets waar je het niet mee eens bent, je krijgt instructie's van je intructeur die ervoor heeft geleerd, opend in de avond hier een topic spuwd je gal en er worden honderden meningen en optie's gespuwd, vervolgens probeer je wat uit en schrijft die hondenschool af als onwetend en hard.

Moet je eens kijken hoeveel mensen zich bezig houden met honden, sommigen hebben er nooit voor gestudeert die letten gewoon heel goed op en door hun oplettendheid worden ze beroemd, bv Cesar Millan de enige studie die hij deed was Cursus Engels en een ander schrijft een boek en kalkt wat op internet en voor elke hond is een andere aanpak.
Om voorbeeld te geven, de leraar vroeg of ik nog dieren had, ja 3 honden, dus even over wat voor, het ras kangal had hij nog nooit voor ogen gehad.
Stel je voor dat ik met mijn hond naar hem toe was gegaan, dan had die niet eens geweten wat voor hond die voor zich had gehad en misschien gehandeld op de wijze zoals je bv een Duitse herder traint.
Ik vind de studie's dus geheel niet compleet.

Nee, daar ben ik het zeker mee eens. Een opleiding is zeker niet alles, er zijn zat mensen die geen opleiding hebben gehad en er veel verstand van hebben..en vast ook mensen die wel een opleiding gedaan hebben en er nog de ballen verstand van hebben haha. Maar als ik een opleiding doe zal ik daarnaast ook verder blijven studeren en lezen, ik ben inderdaad van mening dat niet alles geleerd word in een opleiding. En dat het zeker handig is om je te verdiepen in rassen en raskenmerken. 

Het is alleen tegenwoordig zo, iedereen kan een hond aanschaffen en we leven in de maatschappij van gemakzucht, hoe moeilijk kan een hond immers zijn, ze verdiepen zich meer in hoe hun nieuwste mobieltje werkt dan in de hond die dagelijks een tafel een kaakbreedte inkort.

Inderdaad, ik denk dat veel mensen er ook niks aan doen als ze problemen ondervinden met hun hond (training en gedragstherapie is denk ik ook echt iets wat van de laatste jaren is, in de tijd van mijn ouders was zoiets er nog bijna niet).  "

honden page profiel FayFay 3 doggies

honden foto van Fay

Toen mijn ouders 25 jaar geleden, pfffff word oud :'( , de hond kochten, werd er letterlijk op hondentraining gezegd, ik citeer: 'Af en toe moet de hond alle hoeken van de kamer zien, dan weet die weer zijn plaats!'

Toen ik ging studeren, was de slipketting helemaal hot, daarmee kon je de hond africhten, honderden mensen aanbeden de slipketting.

Daarna hadden we nog de clicker en daarna weet ik veel wat, nu zie je trouwens van alles, mensen die als een lekke band leeglopen, tss tsss tssss nou dat herkend iedereen wel, of a Martin Gaus slipketting salto achterover, iedere keer veranderd het wel, je kan haast aan de manier van opvoeden zien in welk jaar ze naar Hondentraining zijn geweest.

Ach het is allemaal leuk om te weten, ik ben blij met het stukje medische wat ik heb gehad, daar heb ik wel veel aan zowel voor mens of dier en voor de rest moet men gewoon goed opletten en kijken wat het best bij de hond past

honden page profiel InaIna 3 doggies

honden foto van Ina

Ik ben gehoorzaamheidstrainer. Heb een interne opleiding gehad van de eigenaar van de hondenschool zij is een gedragstherapeut aangesloten bij Alpha.
Heb echter in de prakijk veel meer geleerd dan uit de opleiding zelf..en eigenlijk leer ik elke dag weer wat meer.

Ik geef per week 8 uur les aan alle leeftijd honden dus van puppyles tot GG les en doe dit inmiddels al 7 jaar.

1 vaste trainingsmethode hebben we eigenlijk niet. We houden de nieuwe ontwikkelingen goed in de gaten en kijken naar de honden en cursisten. Wat bij de 1 werkt hoeft bij de ander niet te werken.
De trainingen zijn dmv beloningen en we proberen de cursisten de hondentaal een beetje te leren begrijpen.

honden page profiel Bugs      **Taz**Bugs **Taz** 3 doggies

honden foto van Bugs      **Taz**

Lady: Ik heb zelf ook een trubbeldog hihi Daarmee heb ik zoveel geleerd en vooral hoe je sommige dingen wel en niet moet doen.
Daarbij ben ik van mening dat iedere hond een specifieke aanpak nodig heeft.

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

Hahaha, ja zo kan je het ook zien; ze is wel 1 groot leerproces :-) Voordat we haar kregen wist ik eigenlijk echt weinig van honden. Met haar ben ik eigenlijk een beetje in het diepe gesprongen. Ik ben ergens aan begonnen zonder me goed te verdiepen eerst, maar ik kan nu bijna 2 jaar later zeggen dat ik wel echt heel veel heb geleerd..en dat ik de fout die ik op het begin heb gemaakt goed heb gemaakt door me nu echt 200% in te zetten om er iets aan te doen, door me echt te verdiepen in ras, gedrag, lichaamstaal etc

honden page profiel Mimi Mimi 3 doggies

honden foto van Mimi

Welke opleiding je ook kiest, je kijkt altijd welke behoefte een individuele hond nodig heeft.

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

Ja, dat is zeker waar.. wat dat betreft is het net als die eindeloze kvv/brok-discussie.. Wat voor de ene hond goed is, kan voor de andere hond weer averechts werken.  Er zijn inderdaad wel meerdere wegen naar Rome.. Maar persoonlijk hecht ik wel heel veel waarde aan hondvriendelijke methodes en methodes die gericht zijn op minimale stress bij honden..

honden page profiel GeaGeagoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Gea

Ik heb een instructeursdiploma voor behendigheid, waar ik ook les in geef, en ik ben ook gecertificeerd spoorlegger. Daarnaast heb ik ook GG lessen gegeven. Verder vangen wij zo nu en dan probleem honden op die niet in een pension terecht kunnen.

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

Dat vind ik ook gaaf zeg, behendigheid :-) Helemaal top dat jullie ook honden opvangen die anders niet in een pension kunnen! Als eigenaar van een wat moeilijkere hond weet ik hoe lastig het is om een pension te vinden die een hond met 'problemen' aan neemt.

honden page profiel Anne met Ike en JackoAnne met Ike en Jacko 3 doggies

honden foto van Anne met Ike en Jacko

Train zelf al enkele jaren met mijn woeferds en ben er zo in gerold om mijn cursus instructeur te gaan volgen.
Heb ze gevolgd via st hubertus,onze HS is ook aangesloten.
En ondertussen geef ik toch al n tijdje les.
Doe dit in de A+ en de oudere/moeilijke honden.
Op de planning staat ook cursus gedragsdeskundige...
Maar dit alles is natuurlijk in België.

honden page profiel Pauline, Punk en CosmicPauline, Punk en Cosmic 3 doggies

honden foto van Pauline, Punk en Cosmic

Ik heb een (helaas onofficiële) cursus gevolgd toen ik bij het asiel werkte. Hondengedrag, gehoorzaamheid, roedelgedrag, voeding, etc. Super leerzaam en hartstikke leuk was dat! Punk en ik hebben zelfs tijdens de open dag een demonstratie mogen geven, haha. Was echt heel leuk.
Daarna geen cursussen meer gevolgd, wel altijd nog met honden gewerkt, in 't pension, bij uitlaatservices, en nu inmiddels weer bij het asiel.

Geen trainer of gedragsdeskundige dus, maar wel ervaring met honden met gedragsproblemen.

Wisten jullie trouwens dat je je zonder diploma ook gedragsdeskundige mag noemen? Ik kwam laatst op internet iemand tegen die je als gedragsdeskundige in kon huren, ze vroeg 150 euro per uur en adverteerde met het feit dat ze je hond binnen 2 tot 4 uur van zijn of haar gedragsproblemen af kon helpen, op de CM-wijze. Ze had verder geen studie gevolgd of iets dergelijks maar wel een hondenuitlaatservice gehad.

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

" Ik heb een (helaas onofficiële) cursus gevolgd toen ik bij het asiel werkte. Hondengedrag, gehoorzaamheid, roedelgedrag, voeding, etc. Super leerzaam en hartstikke leuk was dat! Punk en ik hebben zelfs tijdens de open dag een demonstratie mogen geven, haha. Was echt heel leuk.
Daarna geen cursussen meer gevolgd, wel altijd nog met honden gewerkt, in 't pension, bij uitlaatservices, en nu inmiddels weer bij het asiel.

Geen trainer of gedragsdeskundige dus, maar wel ervaring met honden met gedragsproblemen.

Wisten jullie trouwens dat je je zonder diploma ook gedragsdeskundige mag noemen? Ik kwam laatst op internet iemand tegen die je als gedragsdeskundige in kon huren, ze vroeg 150 euro per uur en adverteerde met het feit dat ze je hond binnen 2 tot 4 uur van zijn of haar gedragsproblemen af kon helpen, op de CM-wijze. Ze had verder geen studie gevolgd of iets dergelijks maar wel een hondenuitlaatservice gehad. "

Ik denk dat ik weet wie je bedoelt..  die vrouw van fixmydog.nl.. Een soort CM ofzo.

honden page profiel Pauline, Punk en CosmicPauline, Punk en Cosmic 3 doggies

honden foto van Pauline, Punk en Cosmic

Ja, die ja! :-)

honden page profiel DD 3 doggies

honden foto van D

Ik geloof dat namen niet echt zijn toegestaan, maar het klopt wel dat iedereen zich hondentrainer mag noemen. Je hebt ook heel veel mensen die zich hondenfluisteraars noemen, dat mag allemaal.
Niet te min denk ik dat als je een echte GT nodig hebt, dat je dan naar een diploma vraagt. Lijkt mij hoor.

Kijk, hier op HP hebben een heleboel leden ervaring in en met......maar dat wil niet zeggen dat we dan een GT zijn. Wij delen onze ervaringen met anderen en als dat kan helpen, dan is dat mooi meegenomen.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Wie zijn er gedragstherapeuten en hondentrain(st)ers?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 1 van 3 12 3
^