Ik kreeg via Facebook het volgende te zien. Het gaat over pesten. Mijn jongste is ook slachtoffer geweest. En zelfs ged88 gehad om naar het donkere te gaan. Na het zien van de film Ben X bij Nederlandse les kwam dit na voren dankzij een zeer oplettende leerkracht en die heeft gelijk actie ondernomen. Ik werd gebeld voor gesprek met zelfs de schoolpsychologe erbij. Ben hem op de dag van vandaag dankbaar voor zijn oplettendheid en de manier waarop hij dit daarna heeft opgelost.
“Een onderwijzeres in New York onderwees haar klas over de gevolgen van pesten. Ze gaf hen de volgende opdracht.
Ze gaf alle kinderen in de klas een stuk papier en zei hen het te verfomfaaien, het te verkreukelen, er een prop van te maken, het op de grond te gooien en er op te stampen. Kortom er echt een puinhoop van te maken, maar het niet te verscheuren. De kinderen vonden dat wel een leuke opdracht en deden hun best het blad zo veel mogelijk te verkreukelen.
Toen kregen ze de opdracht om het papier voorzichtig weer open te vouwen, zodat het niet scheurde en het weer glad te strijken. Ze liet hen zien hoe vol littekens en vuil het papier was geworden.
Toen zei ze de de klas dat ze het papier moesten zeggen dat het hen speet dat ze het zo verkreukeld hadden. Maar hoe vaak ze ook zeiden dat het hen speet en hoe ze hun best ook deden om de kreukels weer uit het papier te halen, het lukte hen niet om het blad in de vorige gladde staat terug te krijgen.
Ze wees haar leerlingen op alle littekens die ze achterlieten. En dat die littekens nooit meer zullen verdwijnen, hoe hard ze ook probeerden ze te repareren. Dat is wat er gebeurt als een kind een ander kind pest. Je kan zeggen dat het je spijt, je kan proberen het weer goed te maken, maar de littekens zijn er en die blijven. Mensen van 80 kunnen nu nog navertellen hoe ze op de lagere school gepest werden. De kreukels gingen er niet meer uit.
De gezichten van de kinderen in de klas vertelden haar dat haar boodschap was overgekomen. Kopieer dit bericht als je tegen pesten bent, want het is zo bepalend en het brengt veel meer schade aan dan je denkt!”
Nu zit ik me te bedenken om zoveel mogelijk scholen dit toe te sturen want wellicht kunnen zij er ook wat mee maar kan natuurlijk niet alle scholen bereiken. Wellicht dat er moeders / vaders zijn die ook iets hebben van .... het is een proberen waard om dit te delen op welke manier dan ook. Want het is een probleem wat nog steeds speelt en zal wss ook nooit helemaal uit te sluiten zijn maar elke stap is er weer een.
Jeanine.



3 doggies