Vers vlees deel 21 - Vragen, informatie en kletsen over KVV, BARF en NRV.

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel MellowMellow 3 doggies

honden foto van Mellow

Waarom geef jij Sanofor Nikki? 
Mellow krijgt het ook weer (twee keer per week ofzo), omdat ze toch weer af en toe (bij mij sporadisch, bij mijn vriend vaak) poep eet. 

Ze is vandaag niet zo in d'r hum. En d'r darmen zijn ook wat van slag. Ik twijfel of het door het eten komt of niet. 

Vandaag had ze Degomeat haas, volgens mij de eerste keer dat ze haas eet. 
Vanmorgen heeft ze heeft wel gepoept, maar ver weg, dus mijn vriend kon niet zien wat eruit kwam. Daarna heeft ze gegeten.
Vanmiddag bij mij weer gepoept, heel licht gekleurd (beetje mosterdkleur) en wat zachter met wat slijm ertussen (niet zo'n glibberlaag er omheen). 
En net waren we op het veldje, ze gaat weer zitten, er spettert wat uit, ze schrikt en gaat ergens anders zitten. Weer een beetje mosterdkleurig iets en er blijft wat hangen. 
Toen raakte ze een beetje in paniek, rende weg, schoof met d'r kont over het gras, rondje rennen en toen vloog het weg (en had ze een vieze achterkant...)

En omdat Sanofor ook goed is voor de darmflora heeft ze net ook een schepje gehad.

Zou het door het eten kunnen komen? Ik weet de verteringstijd niet zo goed van eten. 
Als mijn vriend haar vanavond gaat uitlaten moet ie maar even een zaklamp meenemen, even kijken wat er uit haar achterste komt.

Ik hoop dat iedereen al gegeten heeft ;-)

En ik moet écht stoppen met me om van alles zorgen te maken ;-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Vers vlees deel 21 - Vragen, informatie en kletsen over KVV, BARF en NRV." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Nikki & JetNikki & Jet

honden foto van Nikki & Jet

Ik geef het ook omdat het goed is voor de darmflora, Jet heeft nog al eens borrelende darmen. En de laatste tijd is poep van andere honden ook erg lekker. Het schijnt ook te helpen bij stinkende bekkies, ze heeft prachtige witte tanden maar ruikt af en toe best wel uit d'r giechel. Het schijnt goed te zijn voor de vacht en tegen de jeuk. 

Jet heeft met regelmaat ook mosterd kleurige zachte poep of zelfs diarree. Hopelijk helpt het daar ook tegen, anders krijg je weer dat gedoe met volle anaalklieren. 

Moet (ja, moet. Vergat het steeds O-)) het nu echt even een tijd achter elkaar geven om te kijken of het helpt bij Jet. 

Volgens mij vliegt KVV met 4 uurtjes de maag weer uit. Dacht ik ergens gelezen te hebben.

honden page profiel MellowMellow 3 doggies

honden foto van Mellow

Ik vergeet het ook vaak te geven hoor, het is een tijd eigenlijk nagenoeg weg geweest (poep eten), maar ineens kwam het weer in volle hevigheid terug (las toen dat Leila er ook last van had geloof ik). Dus heb de pot maar weer gepakt, kwaad kan het sowieso niet. 

Zij riekt ook nog wel eens uit d'r giegeltje, zou fijn zijn als het daar ook een beetje tegen helpt ;-)



Als het inderdaad zo is dat KVV er met 4 uur weer uit is kan het maar zo dat dat inderdaad het probleem is geweest. Rond 10:30 gegeten volgens mij en rond 13:45 gepoept (is zelfs maar 3 uur en een kwartier dus). 
Met een tweede kleine lichting om 17:30 ;-) 
Vanavond maar even in de gaten houden, ze heeft nu 18:30 gegeten volgens mij.

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond 3 doggies

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

haha..dat plaatje :-D

honden page profiel Nikki & JetNikki & Jet

honden foto van Nikki & Jet

Ik mag hopen dat Karel en Pepijn last hadden van poep eten en niet Leila zelf... O-)

Precies, onder het motto: baat het niet dan schaad het niet geef ik het ook. Wil het nu echt een tijdje volhouden om te zien of het werkt. 

Jet poept meestal ook 2 keer per dag. Soms zelfs 3 keer. Vorig weekend had ze brokken, toen poepte ze ook 2 tot 3 keer per dag, maar toen kwam er per keer zo'n beetje het 3 dubbele uit.. ;-)

honden page profiel Chantal » Jessy «Chantal » Jessy « 3 doggies

honden foto van Chantal » Jessy «

Ik blijf mijn vacuum sealer leuk vinden :-D Mix 3 was al geseald nu net mix 2 gemalen en geseald en het neemt gewoon echt minder ruimte in beslag ;-) Het zijn natuurlijk ook platte plakken zonder lucht, echt ideaal. Gelijk even mijn gans die ik altijd nog wou testen gemalen, nou dat gaat prima, Zoef gemalen gans :-D Puma heeft gelijk staan bunkeren alsof ze 3 dagen niet gegeten had O-)

Dat brengt mij weer op ideen voor de 10 ganzen die ik volgende week ga ophalen. O-)

honden page profiel MellowMellow 3 doggies

honden foto van Mellow

Lekker Chantal, gans... ;-) 

Ja Nikki, ik bedoel ook de honden van Leila haha :-) Maar Leila had er last van, de honden niet denk ik haha (ik hoef ook écht geen kus van zo'n poepbakkes ;-))

Geen avondpoep. Überhaupt geen zin. Zwaan met opstartproblemen op het water (= gekke herrie) en toen was ze alleen maar om aan het kijken.
Morgenochtend maar even checken, denk toch dat die gekke poep door de haas kwam.

Overigens heeft ze sinds een week of 2 (schat ik) geen last meer van d'r anaalklieren. Zou dat komen doordat ze wat vaker een barf-maaltijd krijgt? 
Soms kijk ik even goed als ze zit te poepen (tsja... ;-)) en dan zie ik drol-drup-drol vallen, dus het lijkt erop dat ze ze ineens toch beter leegt :-)

Het was niet zo dat ze echt veel last had en continu met d'r kont over het kleed schoof, maar soms in hééééle diepe slaap wilden ze wel eens spontaan geleegd worden of ze ging de boel eens even lekker uitslobberen ;-) 
Is niet tof als ze lekker gezellig tegen je aan ligt op de bank ;-)

honden page profiel TZNTZN 3 doggies

Weten jullie of je een zwanenei kan voeren???
Ik was namelijk vanmorgen op pad met Pim en hij mag een keer of 3 in de week een ganzenei zoeken, terug brengen en dan thuis opeten. Dit gaat nu al 3 weken goed op het commando 'zoek ei' (origineel he;-)). Maar vandaag kwam hij niet terug met een ganzenei, maar met een zwanenei wat amper in zijn bek pastte. Ik heb nog gekeken of ik zelf ook het zwanennest kon vinden, maar nee, daarnaast wilde Pim zijn ei ook echt niet loslaten, dus nu ligt hij hier thuis.... (bij de deur gaf hij hem wel af ;-))

honden page profiel MellowMellow 3 doggies

honden foto van Mellow

Misschien denk ik te simpel, maar ei is ei toch?

Neemt Pim het ei dan echt mee zonder stuk te maken? Wat gaaf! :-)
Mellow kennende zou ze er gelijk een lel met d'r poot op geven. Of oppakken, te hard bijten en laten vallen.
Lompe trien ;-)

honden page profiel Nikki & JetNikki & Jet

honden foto van Nikki & Jet

@ Manon: Heb even Gegoogled: 

Vogeleieren zijn dus eetbaar maar de eieren van bepaalde watervogels zoals zwanen en eenden moet je minstens 10 minuten koken omdat er schadelijke bacteriën inzitten. Dit soort eieren worden dan ook weinig geconsumeerd.

honden page profiel Pepijn & OtisPepijn & Otis 3 doggies

honden foto van Pepijn & Otis

Haha zie mijn naam ineens voorbij komen hier. JA, Karel en Pepijn aten poep, NIET ikke! O-)

Bij Pepijn is het nu trouwens minder geworden. Karel haalt nog steeds de gekste manoeuvres uit om bij een lekkere drol te komen. *kots*

Maar ik ben opgehouden met sanofor en dergelijke daar tegen te geven. Het ligt namelijk hier niet aan wat ze zelf binnen krijgen, maar aan wat de honden uit de wijk binnen krijgen en dus weer uitschijten. Je kan niet tegen Pedigree, Bonzo en Ceasar op supplementeren. Dat gaat gewoon niet. En Pepijn vindt die drollen blijkbaar alleen lekker in bevroren toestand. (en heeeel soms pakt hij nu ook een drol, maar dat is denk ik 1 bepaald merk ofzo) En Karel vindt ze in alle stadia overheerlijk. *kots kots*

honden page profiel TZNTZN 3 doggies

Nou, twijfel ik dus wel Nikki. Aan de ene kant vind ik het zonde om nu alsnog het ei weg te gooien, maar ik ga hem ook geen 10min koken voor de hond ;-) Staat in dubio; nog maar even wat extra info opzoeken....
Ik kan trouwens ook aan eendeneieren komen (die dan wel gekocht), ben benieuwd of hij die lekker zal vinden ':-) Ik ben nu toch wel blij dat ik een grote hond heb, die lekker veel eieren per week mag. Normaal krijgt hij 2kippeneitjes per week (vind hij niet lekker, maar prak ze ergens door). En nu eet hij zo 4 ganzeneieren per week. En om eerlijk te zijn, zie ik het nu na 3 weken ook echt aan zijn vacht.... Jammer genoeg zijn die ganzeneieren maar tijdelijk :'(

maar Cindy, ik wedt dat Mellow ganzeneieren niet eens kapot krijgt. Pim die gooit en slaat er ook op met zijn poot als hij hem op wil eten, maar uiteindelijk moet hij hem echt kapot kauwen om er een gat in te krijgen... Soms maak ik er ook wel eens een gat in voor hem met een vork, maar dan sta ik ook flink te prikken en mijn spierballen te trainen;-) 
En al weer lekker, aan het poepspotten geweest bij Mellow??? O-)

honden page profiel Nikki & JetNikki & Jet

honden foto van Nikki & Jet

Jet had vandaag hertenvlees met een halve eendennek (die er niet van harte inging) groentemix en een eitje. 

Manon, 10 minuten koken lijkt mij ook erg lang voor een vers etende hond. Zo stond 't op internet. Ben je er inmiddels al uit?

honden page profiel TZNTZN 3 doggies

ja, ik ben eruit.
Ik had net bedacht dat ik hem gewoon rauw ging geven, maar hij hoeft hem nietO-)Dus maar weggegooid, ja, ik kon ook voor morgen kvv ontdooien en het er dan doorheen prakken, maar ik ben er maar even vanuit gegaan dat Pim een goede neus heeft en het dus inderdaad misschien niet geschikt is om rauw te voeren... Ach, nu heeft hij een ganzenei gekregen, zat hij niet mee;-)

honden page profiel Nikki & JetNikki & Jet

honden foto van Nikki & Jet

Jammer dat Pim het ei niet wilde eten..! 

Ik heb weer even zitten rekenen enzo.. O-) Jet krijgt sinds afgelopen week elke dag een groentemix. Wel 10 hele grammen. Als ik zelf ga malen had ik de groente ook in het menu gerekend. Dus 115 gram vlees en 10 gram groente per dag. Nu lijkt mij dat 10 gram groente niet erg aanzet, dus heb ik bedacht dat ik de groente als extra wil geven. Dan krijgt ze gewoon 125 gram vlees + 10 gram groente. Dan moet ik de percentages natuurlijk ook veranderen en kom ik op het volgende uit:

50% vleesbot
30% spiervlees
20% orgaan waarvan 10% pens.

Klopt het dan nog een beetje?

honden page profiel Chantal » Jessy «Chantal » Jessy « 3 doggies

honden foto van Chantal » Jessy «

Cindy dat kan met een kippenei makkelijk maar een ganzenei is al verrot hard dat zelfs Jessy met haar bijtkracht hem niet open krijgt. Zelfs ik loop er mee te etteren, keihard in haar voerbak gooien tot met een hakbijl erop rammen aan toe O-) Een zwanenei zal nog wel harder zijn.Die krijg ik waarschijnlijk zaterdag ook ganzeneieren :-D


Nikki, klopt helemaal ;-)

honden page profiel MellowMellow 3 doggies

honden foto van Mellow

Ik ken alleen maar kippeneitjes en die zijn over het algemeen makkelijk kapot te krijgen. Al heb je zelfs daarin verschillende hardheden, heb een keer flink op de pan staan beuken om een eitje kapot te krijgen haha :-)
 
Misschien ga ik weer eens een eitje voor haar proberen, kijken of ze het nu wel lust.

Vandaag weer Alaska hi energy voor haar. Poepje is weer goed, gisterenmiddag ging het nog wel een beetje mis, vond ik wel een beetje zielig. Maar vanmorgen weer gewoon normaal.

Vanmiddag even gehakt halen, krijgt ze morgen weer een karkasje te eten.
Misschien haal ik er eendenrugstuk uit. Of morgen kvv en woensdag eendenrugstuk. Kan mijn vriend ook meegenieten van de geluiden haha ;-)

honden page profiel Nikki & JetNikki & Jet

honden foto van Nikki & Jet

Thx Chantal! ;-)

Cindy, Fijn dat de ontlasting weer goed is! Heb je al eens een rauw ei geprobeerd bij Mellow? Jet vind dat errug lekker. Had 'm gewoon helemaal heel in haar bakje gelegd. Tijdje er mee spelen en *krak* vervolgens *slurp slurp* 

Jet heeft vandaag Haaksbarf paard. Zonder groentemix, zit al genoeg groente in..

honden page profiel MellowMellow 3 doggies

honden foto van Mellow

Vorig jaar een keer rauw ei gegeven. Moest ze niet.
Maar misschien nu wel :-)

honden page profiel Silla en Bo & YunahSilla en Bo & Yunah 3 doggies

honden foto van Silla en Bo & Yunah

Heb Bo ook net een rauw ei gegeven maar deze keer het hele ei. Toen hij nog heel was snapte hij er niets van dus heb hem tien maar kapot geslagen in zn voerbak en toen heeft hij hem helemaal verslonden :-D hahaha

honden page profiel Nikki & JetNikki & Jet

honden foto van Nikki & Jet

Hier Jet met een heel rauw ei: O-)



Euhhh, Chantalll? Heb je toevallig ook nog 500 gram hart voor Jet over? O-) En kunnen we de nier naar 300 gram doen?

honden page profiel Silla en Bo & YunahSilla en Bo & Yunah 3 doggies

honden foto van Silla en Bo & Yunah

Whahaha ik wilde het ook nog filmen maar vergeten xD vet grappig trouwens, Bo heeft precies hetzelfde bakje en ook zonder dat aluminium bakje erin ;-)
Volgende keer zal ik het hem wel buiten geven, dan kan hij daar klooien en wordt het binnen niet vies. Bleek trouwens dat hij een grapje had uitgehaald.. Alle eiwit en eigeel opgelikt en de schil verpulverd op de grond had gestrooid.... Ehh. Honden ;-)

honden page profiel LupiLupi 3 doggies

honden foto van Lupi

Zelfs de eierschaal gaat er goed in! Dat krijg ik bij Lupi niet gedaan... tot nu toe kan ik hem alleen overtuigen om gekookte gepelde eitjes te eten...

honden page profiel TZNTZN 3 doggies

;-)

honden page profiel MellowMellow 3 doggies

honden foto van Mellow

Wat een leuk filmpje ;-)  

Lekkere tuttebel ook he, ei uit bak wippen, met pootje tikken, ei weer in bak. Weer eruit, weer terug, uit, in,tik, uit,in :-)

Jet is grappig :-)

honden page profiel Nikki & JetNikki & Jet

honden foto van Nikki & Jet

Silla, ben benieuwd naar jou filmpje als Bo weer een eitje krijgt! Leuke bakjes zijn dat he! Dat RVS bakje wat er nog in hoort vind ik 3 keer niks. Rammelt zo als Jet d'r bakje uitlikt.

Cindy, ik vind 'm zelf ook erg leuk! Had moeite om niet al te hard te lachen i.v.m. het filmpje, haha! Gelukkig ging hij niet kapot toen ze 'm steeds uit de bak wipte...

honden page profiel KathKath 3 doggies

honden foto van Kath

haha zo schattig Jet
volgende keer antislip in 't bakje leggen ofwel de bak vol eitjes doen ;-)

honden page profiel Nikki & JetNikki & Jet

honden foto van Nikki & Jet

Jet heeft vandaag Bandit geitmix met groentemix. 

Kath. Mocht ze willen, een bak vol eitjes, haha!

honden page profiel MellowMellow 3 doggies

honden foto van Mellow

Of ze gooit al die eieren eruit ;-) 
En als je pech hebt doet ze net als Mellow met haar pieptompouce: ervoor staan, met haar voorpoten een klein hupsje omhoog en dan POEF! met haar voorpoten op de pieptompouce. Dat is niet zo erg, maar op een bak met rauwe eieren lijkt het me wat minder geslaagd ;-)
 
Mellow heeft vandaag rund van Degomeat.
Krijgt ze morgen eendenrugstuk. Als ik het kan vinden in de volle vriezer ;-)

honden page profiel Nikki & JetNikki & Jet

honden foto van Nikki & Jet

Hahaha Cindy! Mag toch hopen dat ze dat uit d'r hoofd laat! (Jet had ook zo'n pieptompouce. Juist had, 3 minuten...)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Vers vlees deel 21 - Vragen, informatie en kletsen over KVV, BARF en NRV." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 26 van 30 12 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 2627 28 29 30
Volgende forumvraag: Invloed van de "roedel"
^