mijn hond bibbert maar niet uit angst of kou??

4 reacties

kevin baasje van yuki en luca

16 februari 2013, 02:49

Hoi ik heb sinds een tijd geleden ontdekt dat mijn 8 maand oude akita soms bibbert, het is zeldzaam maar gebeurt en wel bij zeer rare dingen, als ik bijv eten maak in de keuken voor hem en hem zeg niet in de keuken te komen staat hij voor de deur mooi te wachten maar gaat hij staan trillen, of soms ook op de tram terwijl hij helemaal niet bang is want staart staat mooi en is niet schuw of niks en gedraagt zich verder echt normaal... ook bijv als ik bij een spelletje zoals een bal gooi en hem eerst laat wachten tot hij het mag halen trilt hij ook... ik vraag me af waarom hij dat doet, en ik ben er 100% van overtuigd dat hij geen angst ofzo heeft... kunnen honden trillen van opwinding of zenuwen?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "mijn hond bibbert maar niet uit angst of kou??" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lady & de (ex-)Vagebond

16 februari 2013, 02:57

Die van mij doet 't wel eens als ze twijfelt. Zoals wanneer ik zeg dat ze op haar plaats moet blijven en er bezoek binnen komt, dan zie je in die hersens een tweestrijd ontstaan van 'ik moet luisteren en braaf blijven liggen, maar ik wil heel graag bij de visite kijken'. En dan trilt ze ook. Ergens ook wel een soort van opwinding ook, denk ik.

Ik denk dat dat bij het balletje gooien bij jullie ook zo is; de hond wil alvast heel graag achter de bal aan, maar weet dat hij moet wachten.. Hij wil er gewoon al gelijk op af en op dat moment kost het hem moeite niet achter de bal aan te rennen..en dat verklaart denk ik dat trillen.. Een soort spanning dus..

Zoë de gevlektebijna goedgekeurde fokker

16 februari 2013, 07:07

Het is inderdaad opwinding ja. Zo van: er gaat iets gebeuren! Honden voelen dat heel goed aan hoor. Als er iets staat te gebeuren wat ze leuk vinden dan kunnen ze van opwinding, en een beetje gezonde spanning, gaan trillen.
Zoë doet dat ook als we op de bus wachten. We gaan dan negen van de tien keer naar mijn ouders en dat vindt ze geweldig omdat haar grote vriendinnetje daar is. Ze weet dat heel goed hoor.
Verder zijn ze alert en kunnen ze je vol verwachting aankijken. Zoë begint nog wel eens te piepen van opwinding, dat vind ik eigenlijk vervelender :-)

kevin baasje van yuki en luca schreef het onderwerp

16 februari 2013, 13:10

" Het is inderdaad opwinding ja. Zo van: er gaat iets gebeuren! Honden voelen dat heel goed aan hoor. Als er iets staat te gebeuren wat ze leuk vinden dan kunnen ze van opwinding, en een beetje gezonde spanning, gaan trillen.
Zoë doet dat ook als we op de bus wachten. We gaan dan negen van de tien keer naar mijn ouders en dat vindt ze geweldig omdat haar grote vriendinnetje daar is. Ze weet dat heel goed hoor.
Verder zijn ze alert en kunnen ze je vol verwachting aankijken. Zoë begint nog wel eens te piepen van opwinding, dat vind ik eigenlijk vervelender :-) "
ja op de tram net hetzelfde en dan al die mensen zo ant stillekes fluisteren van ooh kijk die hond heeft bang... nee yuki heeft helemaal geen bang want dan zou hij ni relaxed rondkijken

Diesel & Bumper

16 februari 2013, 13:18

Ze kunnen ook trillen vanwege iets dat gaat komen, bijv. als Diesel denkt dat het buiten koud is trilt ze soms al als ik haar riem omdoe, of door een aandoening, die Bamse van Willemijn ook heeft.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "mijn hond bibbert maar niet uit angst of kou??" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^