" We hebben Ice geadopteerd toen ze 1 jaar was, ze kende toen helemaal niets, zelfs naar haar naam luisterde ze niet eens en ze was constant door het dolle heen, likken, handen bijten, springen enz.
Nu, drie jaar later loopt ze welgemanierd bij een peuter van 1,5 jaar rond, heeft 94/100 gehaald op gehoorzaamheidstraining, luistert ze perfect als ze los is, gaat ze haar behoefte doen op haar plaatsje, loopt ze samen met de kippen op het gras enz enz.
Hier wil ik gewoon mee aantonen dat ik:
1) zelf vind dat ik toch best wel veel tijd aan haar spendeer
en 2) niet zo maar opgeef zonder alles geprobeerd te hebben.
En inderdaad: binnen is ze rustig en braaf als we weggaan, maar dit is ook niet altijd zo geweest. Binnen trainen op kalm zijn is mij gelukt, maar buiten lukt het gewoon helemaal niet. "
Santa is ook hier in huis gekomen met 1 jaar, vreselijk hyperdrag, moest alles nog leren, en het ergste, o zo bang dat wij weg gingen. Totaal geen rust in z'n koppie.
Als ik naar de wc ging, stond ie tegen de deuren op te springen en te piepen en janken.
Het gaat er niet om of het er leuk uitziet dat de hond altijd bij je is, ik wil in ieder geval dat mijn hond happy is. Daarvoor hoeft ie niet de hele dag op m'n voeten te liggen, er gaan hier uren voorbij dat hij lekker ergens ligt en in met mijn eigen dingen bezig ben.
Wat je nu krijgt, is dat je haar alle kans ontneemt om te leren dat ze niet bij jullie hóeft te zijn.
Eigenlijk is het een heel harde maatregel die je neemt, waar niets uit te leren valt.
Stress, en dan de langdurige is heel ongezond voor je hond, dit kan zich op termijn ook gaan uiten in lichamelijke klachten.
Over het wandelen, niemand wandelt 8 uur met zijn hond.
Ik ga 's morgens een uur voordat ik ga werken, wandelen, snuffelen, spelletje doen.
Daarna gaan we eten en ligt ie een paar uur te slapen.
Pak de oorzaak aan, het komt op mij nu over dat je er niet zoveel energie in steekt, bewust of niet.
Ik zeg niet dat je slecht bent voor je hond, maar wel dat je geen oog hebt voor oorzaak en gevolg.
Dat los je niet op met bachbloesems of een hondenluik.
Je hebt ongetwijfeld het beste voor met je hond, anders zou je hier geen topic openen, maar misschien moet je even vanuit een ander hoek gaan kijken!