Hoi allemaal,
Ben ik weer... een tijdje geleden schreef ik een berichtje over onze Shih Tzu (kruizing uit een oeps nestje) Zorro die erg veel last had van reverse sneezing aanvallen (d.w.z. als hij ze heeft duren ze mij te lang...). Volgende is nu het probleem, normaal ben ik echt wel een nuchter mens, en geloof bij alles maar het beste, maar op een of andere manier heb ik bij mijn beestjes meestal gelijk... helaas...heb ik bij onze Snor nu het vermoeden dat het allemaal iets erger is als alleen reverse sneezing.
Ik ben namelijk erg bang dat hij een z.g.n. collapsing trachea of wel een ingeklapte luchtpijp heeft of gaat krijgen. Waarom?
Zorro hoest als hij springt (sinds hij vorig jaar juli kennelhoest heeft gehad.) Maakt een raar geluid als hij erg opgewonden is, hoesten, vreemd harde kuch vooral bijvoorbeeld bij het rennen in de sneeuw (is ie helemaal gek van). En lijkt af en toe slijm op te willen hoesten, uit te willen spugen als hij erg opgewonden of blij is.
En ja, ik ben er mee naar de dierenarts geweest, een jonge meid hier in het dorp die gespecialiseerd is in diagnose stellen, en nee, zij dacht niet aan een collapsing trachea, tracheal collapse of ingestorte, instortende luchtpijp of iets dergerlijks.
Tuurlijk heb ik het internet al afgestruind, maar vind alleen maar artikelen in het engels, en hoewel mijn engels best goed is zal dit in nederland toch ook voorkomen, iemand een link voor mij, of ervaring met een da die erin gespecialiseerd is? A.u.b. geen kritiek over het al dan niet hebben van een stamboom, is hier niet aan de orde, geen verhalen over oude honden die dit ook zo maar kunnen krijgen, maar relavante info alsjeblieft.
Groetjes,
Mirjam
bezorgde baasje van Zorro.






