Jack Russel teefje 1 jaar, vanuit asiel erg angstig en plast in huis

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

H.Rooze (Gast)

Hoi Allemaal,
Ik heb sinds 26 juni 2009 een Jack Russel (Teefje)
van 1 jaar uit het asiel in huis genaamd "Lady".

Lady is vanaf dag 1 erg angstig en onzeker,
al heeft ze veel steun aan haar 2 soortgenoten.

Zo gedraagt Lady zich in en om het huis:

1.) Lady loopt met de staart naar beneden en in gedoken, ze maakt zich echt zo laag en klein mogelijk,
en wurmt/schiet zich door de onmogelijke doorgangen heen.

2.) Lady kijkt je heel angstig aan, als of ze stout is of op haar kop krijgt wat niet het geval is.

3.) Als je op de bank zit kruipt ze zoveel mogelijk in je zij, voor heet gevoel wilt ze in je kruipen.

4.) Lady plast overal in huis zelfs na het uitlaten, als je haar aanroept of als je even naar het toilet gaat en voor haar op dat moment even uit het zicht bent.

5.) Lady eis alle aandacht op, en toch lijkt dit niet voldoende voor haar te zijn.

6.) Lady speelt wat af op een dag dat is zeer positief, ze speelt zowel met de baasjes als honden.

7.) Ze zoekt heel veel contact en stelt zich onderdanig op aan iedereen zelfs aan de honden.

8.) Ze eet en drinkt goed en is na 2 maanden op haar goeie gewicht.

9.) Lady is gezond en maar kan geen seconde zonder haar baasjes in het zicht.

10.) Lady is niet bakschuw maar wel bang, dat andere het pakken want ze eet zonder te kauwen.

Kan iemand mij adviseren wat ik het beste kan doen of dan wel proberen,
Want Lady is een schat en ik wil haar niet kwijt maar nu gaat het niet zo als het zou moeten gaan.

Bij voorbaad dank…

Mevr. Rooze

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Jack Russel teefje 1 jaar, vanuit asiel erg angstig en plast in huis" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker

honden foto van Angela • Bodhi

Voordat ik naar bed ga, reageer ik alvast even op je.
Heb je gegevens van lady via het asiel over hoe het er aan toe ging bij haar vorige eigenaar? Als je dit niet hebt, is het dus gissen naar wat er met haar gebeurd kan zijn.
Ik weet ook niet hoe lang ze al in het asiel heeft gezeten. Het zal voor haar sowieso erg wennen zijn om bij jullie te zijn. Ze eet en drinkt al goed en speelt ook met jullie, dit is een goed teken.
Met een aantal andere punten kan het lang duren voordat Lady jullie vertrouwen heeft. Wie weet wat er allemaal is gebeurd met haar? Geef niet te snel op. Jullie hebben gekozen voor een hond uit het asiel en daar heb je vaak meer werk aan. Er zijn zeker tips voor jullie zodat het beter gaat.
Ik zou haar behandelen alsof ze een pupje was die nog helemaal niets weet.

Het alleen laten dus heeeeel langzaam opbouwen. Eerst even naar de gang met de deur dicht. Als Lady ophoudt met piepen gelijk weer terug komen. haar niet de hele tijd achter je aan laten lopen. Ze is bang dat ze weer weg moet en moet leren vertrouwen dat dit niet gaat gebeuren. Dus even op de gang, dan een keer naar boven, dan een keer naar buiten. Eerst een paar seconden, dan een minuut, dan 5 minuten. Bouw het langzaam op.

Bakschuw: Het is niet erg als een hond schrokt, dat doen wel meerdere honden. Je kunt het vertrouwen geven door bij elke maaltijd 1x iets lekkers in de bak te stoppen, terwijl ze eet. Je kunt haar ook proberen te voeren met de hand of de bak in je handen houden terwijl ze eet.

Geef haar niet alle aandacht. Laat haar maar eens rusten in de mand of in een bench. Negeer haar als jullie geen aandacht willen geven op dat moment.

Ze is blijkbaar nog niet zindelijk. Start dus met zindelijkheidstraining zoals je bij een pup doet: laat haar heel veel uit en beloon haar enorm als ze buiten plast (of in de tuin, is het in ieder geval niet binnen). Het binnen plassen negeren, opruimen zonder te brommen. Zeker nooit straffen.
Het kunnen op dit moment ook angstplasjes, deemoedsplasjes zijn. Als ze jullie leert vertrouwen, wordt dit minder. Bij binnenkomst haar negeren helpt ook tegen deemoedsplasjes.

Het is een enorm angstig hondje. Laat haar kennis maken met van alles en bouw het rustig op.

Misschien helpt het ook om een gedragstherapeut te laten kijken naar de hond. Die heeft vaak hele goede tips. Het kost wel wat geld, maar het gedrag kan aanzienlijk beter worden erdoor.

Merkten jullie bij het asiel niet dat ze zo reageerde? Is er in het asiel niets verteld over haar? Denk dat het echt een trauma-hondje is die nog veel zorg nodig heeft. Niet opgeven hoor!

honden page profiel    Ilja & ***Sterre** Ilja & ***Sterre**

honden foto van    Ilja & ***Sterre**

Hallo,

Je hebt al mooie tips gekregen.. O-)

Ik zou ook kijken naar het gedrag van je andere honden..

Scheid de honden eens en laat Lady in een eigen benchje of op een eigen bedje liggen..
De baas doet iets voor zichzelf en heeft de honden niet nodig..

Laat Lady - maar ook de andere honden - niet de hele dag achter je aan lopen, plaats bij voorkeur kinderhekjes..

Sluit deuren achter je voor twee tellen..
Negeer haar eens en zet haar vriendelijk terug op de grond

Geef haar eens een kluifje en zorg dat ze eens heerlijk op de grond blijft en iets voor zichzelf doet, zonder jullie steun en aandacht..

Ze is niet zielig omdat ze uit een asiel komt of mishandeld is..
Daar weet Lady niets meer van, een hond leeft in het NU..

Behalve bepaalde herkenbare situaties voor haar - waar zij angstig op zou kunnen reageren - is zij in een nieuwe omgeving met nieuwe mensen, een verse start begonnen..

Behandel haar dus ook niet als "zielig"..
Die "emotie" kennen dieren niet..

Juist doordat je/jullie haar zo behandelen en haar toestaan dat ze zich zo plakkerig mag/kan gedragen, zorg je er juist voor dat je andere honden Lady als indringer zien..
Met de vele voorkeursbehandelingen - die jullie Lady geven - zorg je er voor dat Lady in een zeer moeilijk situatie komt...

Jullie behandelen haar als ranghogere door haar toe te staan alle aandacht te krijgen/eisen..
"De rang" van ranghogere maakt haar juist zo onzeker.. en de cirkel is rond..

Wees ook niet hardhandig met je andere Jacks, zelfs een stem verheffing kan de onzekerheid bij Lady veroorzaken.

Kijk zelfs niet vaak naar haar..
Dan laat je zien - als roedelleider - dat jij/jullie onzeker bent/zijn..
En bevestig je weer de status van Lady..

Dit soort signalen pikt Lady op..

Is de ranghogere het niet meer weet - zich onzeker gedraagd - wat moet er dan van de roedel terecht komen..?

Ga eens lekker wat positieve dingen doen met Lady..
Met het plas gedrag kan het zeker goed komen..

Hoe meer Lady zelfverzekerd wordt des te beter dit zal gaan..
Ze zal eerst 'een band' moeten krijgen met de omgeving en zich hier veilig moeten voelen..
En misschien is ze wel nooit zindelijk geweest.

Steun haar door haar te helpen waar ze moet plassen..

Deemoedsplasjes worden getrickerd door het gedrag van de baasjes..

Gedraag je neutraal bij een ontmoeting..
Ook bezoek moet de honden negeren..
Hoe meer aandacht des te vaker Lady zal plassen..

Ga meer met stoffelijk beloningen werken GEEN KOEK :'( en houdt het uitsluitend positief; in alle opzichten...



Geen stem verheffing tegen de rest van de familieleden...

Hoop dat je er wat aan hebt.. ;-)

Laat anders een G.T eens meekijken in huis wat er fout gaat...
Die zien daadwerkelijk wat er gebeurd bij jullie thuis..

Lieve groet en veel succes, Ilja ;-)

Eefje (Gast)

Wij hebben ooit ook een hondje uit het asiel gehaald.
Dit hondje plaste ook binnen vooral als we weg gingen.
Dan kwamen we terug en dan lag er weer een plasje.
Door haar NOOIT te straffen hiervoor en haar liefde en aandacht te geven is het op een gegeven moment over gegaan. Dit heeft bijna een jaar geduurd.
Dit waren dus schijnbaar duidelijk angstplasjes, die over gingen doordat wij altijd lief voor haar waren. Daardoor kreeg ze weer moed en geloof in mensen.
Wij hebben nooit tegen haar geschreewd en hebben haar nooit gestraft want dat alles werkte bij haar averechts.
Mijn advies is, wees zo lief mogelijk voor haar. Aai en knuffel haar veel.
Dit hondje moet weer vertrouwen krijgen, dat is haar afgenomen door mensen die haar niet goed hebben behandeld. Dat is duidelijk door haar angstige gedrag. Fijn dat ze bij jou terecht is gekomen.
Heel veel groetjes, van Eefje

honden foto van *~Maartje & Mila~* ( v.a. 9-2 geen actief lid meer )

Eefje zegt: aai en knuffel haar veel.

Tuurlijk moet jedat doen, maar zoals hierboven ook alstaat: niet de hele dag door.
Lady vraagt aandacht en Lady krijgt aandacht. Hierdoor snapt ze niet in welke situatie ze eigenlijk zit ( ranghogere of ranglagere?).
Bij mijn hond heb ik een sort van dagritme.
In de morgen is het even knuffeltijd, dan wandelen, eten en dan ga ik mijn eigen gang.
Tussen de middag wandelen en dan een uur verplichte rust in de bench ( Mila loopt ook constant achter mn kont aan ). Mila gunt zichzelf ook geen rust, wil alles zien en meemaken. Dus moet ze gewoon een uur in de bench en dan gaat ze ook slapen.
S'middags even spelen of wat trainen, eten en s'avonds weer wandelen. Klaar!

Een goed dagritme kan ook veel verschil maken, de hond weet precies waar hij aan toe is en dat kan een hoop onzekerheid wegnemen.

Hioop dat je er wat mee kan!

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Jack Russel teefje 1 jaar, vanuit asiel erg angstig en plast in huis" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Rode peper
^