
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "waarom wil iemand een pittbull/stafford" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken



Mijn hond is een american bully 16 maanden
Heeft ook ukc stamboom american pitbull terriër
Moederskant zijn bijna allemaal pitjes Maar heb ook een Engelse stafford reu gehad , ook geen problemen mee .Kon ik rustig loslaten in groep honden , dus ligt niet altijd aan ras


Maar het is het zelfde als je vraagt waarom iemand een teckel of een chihuahua neemt, dat soort rassen zijn namelijk veel agressiever, juist omdat ze niet opgevoed worden.
Ik ben het met je eens dat een hond agressief kan worden door verkeerde opvoeding, alleen zal een chihuahua nooit een hond dood kunnen bijten en of ernstig verwonden, omdat ze niet genoeg kaakkracht hebben. Ook zullen zij nimmer een hals kunnen omsluiten met hun bek.
Mijn chihuahua's kunnen niet eens een tennisbal pakken :$


Ik ken hele lieve staffies en lieve pitbulls en ik weet er een paar hele vervelende. De lieve zijn opgevoed door normale baasjes en de vervelende door baasjes die het stoer vinden om met een k.tbeest over straat te lopen.
Ik vind het qua uiterlijk hele mooie honden.
Toch zou ik nooit voor een pit of een staf of een rottweiler die in mijn ogen in het zelfde rijtje honden thuis hoort..honden met een zeer harde beet..(de Rottweiler heeft de hardste beet is gebleken uit onderzoek, raar he dat hier veel minder over gerept wordt)
Ik zou toch altijd een beetje bang zijn voor het volgende.
Stel je voor, ik heb een pitbull en er komt een valse Tekkel(zomaar een ras gekozen) aan en die bijt keihard in mijn pitbull zijn poot en mijn hond bijt terug en omdat hij er niks aan kan doen dat zijn beet vele malen sterker is, is de schade aanzienlijk.
Vreselijk voor alle partijen maar de pitbull kun je inleveren, terwijl het dus niet zijn schuld is.
Dit senario heb ik gezien met de hond van mijn vriendinnetje, dat was een kruising pittbul/rottweiler en hij was een echte knuffel schoothond een lulletje rozewater
, helaas...hij werd gebeten door een labrador en hij verweerde zich en kreeg de schuld..helaas..hij was een pittbul. Ze is met de hond vertrokken omdat ze hem anders in moest leveren bij de politie..
Daarom zou ik dus niet kiezen voor een dergelijke hond met een harde beet maar ik denk dat de normale
mensen die wel kiezen voor het ras gewoonweg dol op dit ras zijn zoals ikzelf dol ben op de border collie.

Er bestaan mini tennisballetjes he 
Ik wil even zeggen dat ik de eigenaars van 'enge honden' heel goede argumenten vind geven over het waarom zij voor dit ras kozen en (over het algemeen) ook erg respectvol vind.
Ook gewoon eerlijk zeggen dat je hond niet zo goed is met andere honden en 'm daarom aanlijnt, want er zijn er zát die zeggen dat hun hond niks doet (maar ondertussen wel zowat de poot van een andere hond bijna afbijt bij wijze van spreken).
Nam iedereen maar zoveel verantwoordelijkheid aangaande zijn eigen hond (of dat nou een Stafford, een Berner of een Maltezer is, om even 3 verschillende rassen te noemen).
Sterker nog: degene die Mellow toen aanviel die liep los "hij is vroeger als pup aangevallen en nu valt ie zelf aan".
Tsja, in mijn ogen ben je dan geen hond waard...
En dat waren dan niet eens de eigenaars he

we zitten ook allemaal uitersten met elkaar te vergelijken, das niet helemaal juist...ja er zullen goedzakken tussenlopen die niks terug zouden doen met bij wijze van 2 jack russels in de lip te hebben hangen...is dit een eerlijk gemiddeld beeld? nee, niet echt..
er zijn zat sociale staffies, en er zijn er nog een pak meer niet zo sociaal...
maar gemiddeld, algemeen genomen heb je geen losloophondje meer als ze volwassen zijn
en sorry mariska, ik ben het ook niet me tje eens..
met opvoeding en socialiseren kom je een eind, je geeft de best mogelijke start..geeft dat je een garantie op een losloop-park-hond, een sociale staff? zeker niet...
maar dan heb je iig je best gedaan
ik denk overigens wel dat er een hoop ägressieve" staffie sorndlopen die het in weze niet eens zijn...maar gewoon een gebrek aan uitdaging en beweging hebben en hun lolletje halen uit knokken, pure frustratie...

Pfff Jammer dat ze hier weer worden neergezet als monster
Zijn de goeie (die wel los kunnen zonder problemen) weer de dupe
@ Sabine ben ik niet bang voor die zal haar leven los kunnen
Gaat het gevecht zelfs uit de weg ! Erg ??
Neen voor mij niet


"

Daven worden ze hier neergezet als monster of moet je er simpel weg niet zo druk om maken? Ik kan ook op de kast gaan zitten omdat ik 7 pagina's lang hoor dat kleine hondjes onopgevoed zijn en dus veel gevaarlijker. het gaat hier ook elke keer over teckels die overal in hangen
Ik weet wel beter dus maak me er niet druk om.
Het is maar hoe je er zelf instaat. Ik ga het niet afschuiven op een ander ras dat mijn honden zo zijn (wat ze overigens niet zijn dus waarom zou ik me er druk om maken,) en als jou bully sociaal en lekker los kan lopen, dan heb jij toch ook niks om je druk om te maken.
@karin: Ja ik had net je bericht terug gelezen en zag het staan
neem me woorden terug

Ik ken ook hele lieve teckels hoor. Zij heette Eva..rip Eva..
Anyway...in mijn voorbeeld had het ook een beagle kunnen zijn of een een kat bij wijze van.



...
"


"

@Dusty..
nou ik vond eigenlijk dat je gelijk had en dacht mmmm...waarom koos ik als voorbeeld een teckel?? Ik kende dus maar 1 teckel en die was zo lief haha..dus snel correctie
en een kat kan ook heul gevaarlijk aanvallen hoor

Kom op Mariska. lees je berichten eens door voor je ze stuurt.
Je reageert erg fel en naar mijn idee een beetje overdreven op reacties die naar mijn mening alleen maar goed bedoeld zijn. probeer niet alles vanuit 1 perspectief te bekijken, maar ook vanaf andere kanten


Agressie is een samenspel van factoren (erfelijk /omgeving)
Bij een stafford speelt erfelijk waarschijnlijk een iets grotere rol als andere rassen , maar je kunt nooit bij voorbaat al zeggen staffordachtige kun je nooit los laten
Mijn staf is aangevallen door een golden retriever , kan je zeggen dit was echt geen lieve goedzak waar ze om bekend staan .
Dus net zo goed kun je niet zeggen alle goldens zijn lieve goedzakken als alle staffords kunnen niet los onder andere honden

Mijn staf is aangevallen door een golden retriever , kan je zeggen dit was echt geen lieve goedzak waar ze om bekend staan .
"

"


Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "waarom wil iemand een pittbull/stafford" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?