Opslag van DNA bij rashonden wordt noodzaak?!

10 reacties

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Opslag van DNA bij rashonden wordt noodzaak?!" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

D&G

31 oktober 2012, 17:16 3 doggies

Ik had het ook gelezen, een goed begin is het wel, naar een beter en gezonder honden ras(sen)

Meente

31 oktober 2012, 17:31 3 doggies

Het is een begin, maar het probleem zit erin dat voor veel ziektes er geen gen bekend is.
Ze weten dus niet welk gen het veroorzaakt.
Daarbij worden veel ziekten door meerdere genen veroorzaakt of door zowel genetische aanleg en milieufactoren.
Enkel het DNA opslaan heeft dus geen zin, zolang we niet weten hoe alle ziektes ontstaan.

Toch is het wel een goed idee, omdat het onderzoekers wel zou kunnen helpen dit op te sporen.

Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwintgoedgekeurde fokker schreef het onderwerp

31 oktober 2012, 18:50

Veronique ik dacht dat de Raad dit alleen voor bepaalde rassen had,waarin veel erfelijke afwijkingen voorkomen, oa de labrador!

Door het verzamelen van DNA -gegevens kunnen toch al een heleboel erfelijke afwijkingen vastgesteld worden en dan ook verplicht tot onderzoeken voor het fokken.
Vind dit echt een lichtpunt wat nog verder uitgewerkt moet worden.

Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker

31 oktober 2012, 21:09 3 doggies

" Veronique ik dacht dat de Raad dit alleen voor bepaalde rassen had,waarin veel erfelijke afwijkingen voorkomen, oa de labrador!

Door het verzamelen van DNA -gegevens kunnen toch al een heleboel erfelijke afwijkingen vastgesteld worden en dan ook verplicht tot onderzoeken voor het fokken.
Vind dit echt een lichtpunt wat nog verder uitgewerkt moet worden. "


Dit was eerst voor bepaalde assen een pilot. Maar puur bedoeld om straks voor alle rassen ouders en pups die geboren worden verplicht te steelen.

Daarbij is er dus gelijk de zekerheid dat de ouders ook de ouders zijn.

Wendy

31 oktober 2012, 21:48 3 doggies

Ik ben afgelopen zaterdag op de felcan hondendag geweest waar Paul Mandigers oa gesproken heeft over het zoeken van genen voor erfelijke afwijkingen. Het kost geld, tijd en je hebt er geschoolde mensen voor nodig, maar het moet mogelijk zijn om de "schuldige genen" te vinden als er voldoende lijders en vrije honden bemonsterd zijn. Boeveel voldoende is hangt af van de wijze van vererving. 

Goed praatje, trouwens. Als het goed is komt de handout online.

Doberkiki

1 november 2012, 00:53 3 doggies

Heel waardevol initiatief.
 
Pas over een aantal jaren krijg je een goede database.(verscheidenheid en statistiek vorming)

Zoë de gevlektebijna goedgekeurde fokker

1 november 2012, 07:09 3 doggies

Ik vind het ook een goed initiatief. Je moet ergens een begin maken en al duurt het inderdaad jaren voordat je echt een database hebt aangelegd.

Het voordeel vind ik dat als jij je ouderdieren laat testen en het DNA laat registeren, de link tussen een gezonde hond (en dus ook de minder gezonde hond) en zijn of haar DNA gelegd kan worden. Ik weet dat ze nog lang niet zo ver zijn dat ze alles kunnen aflezen uit DNA, maar hoe meer er geregistreerd gaat worden, hoe meer zicht daar op komt.
Ik heb het DNA van Zoë ook laten registreren, omdat ze geen stamboom heeft, maar ik voor eventuele pupkopers wil kunnen aantonen dat Zoë echt Zoë is en het haar DNA is dat gezond is.

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

1 november 2012, 08:23 3 doggies

niet alle erfelijke ziektes kunnen afgelezen worden via DNA..... ook al is er een bepaalde ziekte toch gebleken dat het erfelijk is, is niet alles mogelijk omdat uit het DNA te halen.

Wendy

1 november 2012, 10:32 3 doggies

SNP snip er zijn tegenwoordig snip chips waarbij het hele dna van een hond afgelezen wordt en dat kan je dan vergelijken met dat van een ander. Als je een groepje zieke honden door zo'n chip haalt en een groepje gezonde honden kan je vinden waar de mutatie zit. 

Ik zeg het nog maar eens : felcan hondendag.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Opslag van DNA bij rashonden wordt noodzaak?!" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^