Hey , ik heb een chihuahua van ongeveer 3 en een halve maand,
ik heb hem ongeveer een weekje maar hy blijft in huis plassen & poepen ;
ik ga er suppervaak met wandelen ;
hy heeft nog maar 1 keer buiten geplast ,
en al 2 keer gepoept
maar meer wil hy niet doen..
in het begin dachten we dat het kwam doordat hy bang in maar dat is hy nu ook niet meer hy voelt zicht op zijn gemak;
ik doe elke keer dezelfde ronde dit hebben ze me ook aangeraden maar ik wil dit zo snel mogelijk afleren
Mn moeder wil ook geen puppytrainer in huis omdat het stinkt :s
Ik hoooop dat jullie nuttige tips hebben 
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Myn chihuahua plast in huis ! " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Hallo Louu,
een weekje is ook wel erg kort om je hondje zindelijk te maken maar,
Hoe vaak ga je met hem/haar wandelen?
De richtlijnen zijn:
-na het slapen
-na het eten
-na het spelen
En je hondje heel goed in de gaten houden, als je hem ziet snuffelen of rondjes ziet draaien gelijk mee naar buiten nemen! Doet je hondje wat buiten moet je hem de hemel in prijzen en belonen met bijvoorbeeld een brokje. Doet hij niks buiten ga je weer naar binnen en probeer je het 5 minuten laten weer 
slaapt je hondje in een bench? Dit werkt ook heel goed bij de zindelijkheidstraining, omdat een hondje van nature niks in zijn eigen nest doet.
Als je hiermee concequent bent, en goed op je hondje let gaat hhet je vast lukken!
Veel succes! ![]()

Vaker naar buiten gaan (na het slapen, na het eten, na het spelen) en vooral veel geduld hebben (en veel schoonmaakdoekjes
).
En bij elk plasje/poepje buiten uitbundig prijzen.
Een pup is gewoon een baby; een mensenbaby is ook niet met 3 maanden zindelijk 

Uitlaten, uitlaten, uitlaten en niet te vergeten....belonen, belonen, belonen en heel veel geduld.
Het is een pupje.
Dat pupje heeft nog geen controle over de blaas.
De controle over de blaas moet opgebouwd worden en dat gaat niet zomaar in een weekje.
Dus lekker uitbundig belonen als er buiten een plasje of poepje word gedaan.
En heel veel naar buiten gaan.
Na het eten, spelen en slapen en tussendoor als jij dat nodig vind.

Je hebt de hond pas een week... Ik heb mijn hond ook met 3 maanden gekregen wegens omstandigheden en ook die van mij deed het in het begin in huis. Jammer dan, straf de hond niet en ruim het zonder te mokken op.
Je zult zien dat het met veel werk en vooral in het begin veel! uitlaten beter wordt. Ik heb nu een pup van 4,5 mnd die volledig zindeljik ( soms een ongelukje maar dat is dan omdat wij de signalen over en over missen ) is en het overdag makkelijk 7 uur uithoud.
Waarschijnlijk is het stress + aanpassen van de pup. Behandel het nu even als een pup van 8 - 10 weken oud. Elk uur naar buiten, na het spelen en eten naar buiten etc. Vooral na het slapen en desnoods midden in de nacht nog een keer. Dit kun je vanzelf uitbreiden.
Ook goed belonen ( mensen kunnen gaan denken dat je gek bent :P ) als de hond wat buiten doet.
ik ga direct na het eten buiten en als hy gelapen heeft word hy speels dus speel ik eerst en ga dan buiten
ik ga ook bijna elk uur buiten maar telkens als ik binnenkom doet hy wat in huis :s ik heb hem ook elke keer beloond met een hondensnoepje als hy buiten deed de vorige eigenaars hebben hem ook altyd op een puppytrainer laten gaan die hebben we de eerste dagen ook gelegd tot hy wat op zijn gemak was hy was dus nog nooit buiten geweest ,
hy kan snacht ook perfet alles ophouden , dat hebben we dus ookal ondervonden en ik heb gemerkt dat hy rond 9 uur altyd zijn behoefte moet doen ik ga er dan ook soms een halfuur tot een uur mee wandelen & als hy in de bench zit jankt hy :s
dat moet ik hem ook gewoon maken ookal zeiden ze dat hy dat gewoon was , maar hy lijkt bang in zijn bench het is een redelijk grote en er liggen speeltjes en knuffels in ,

Hoe lang loop je buiten?
Wat je kan doen is net zo lang buiten op 1 plek blijven staan totdat hij zijn behoefde gedaan heeft. Dan sta je maar 10 min te wachten maar dan hoef je het iig neit meer in huis te hebben. Hij zal het heus wel door krijgen dat hij zijn behoefde buiten ipv binnen moet doen 
Als jullie de puppytrainer nog hebben staan kan je die weghalen.

Maak de bench kleiner door er een doos oid in te zetten. De bench is om te slapen/rusten en moet niet te groot zijn. Ook is een half uur tot een uur veel te lang! Hou 5 min per maand aan voor een pup met een wandeling. Dan kom je dus uit op hooguit 20 min. Dit zal met minder zijn gezien de groote van het ras. Denk dat je met 10 min echt wel de max hebt. Het kan zijn dat hij zo overprikkelt is buiten dat hij niks meer kan doen en het dan maar binnen laat gaan. Maak kortere wandelingen en kijk hoe het gaat.
Vergeet ook niet dat 1 uur wakker = 2 uur rust 

De geuren buiten zijn elke dag weer anders voor je pup en daardoor vergeet ie wat die ook alweer moest doen. Wanneer die eenmaal binnen is merkt ie hoe nodig die moet en gaat ie plassen. Het is tenslotte en veilige en vertrouwde omgeving.
Houd je pup na het wandelen goed in de gaten en zodra die hurkt meteen (resoluut) oppakken en mee naar buiten nemen. Na een aantal keren gaat ie vanzelf begrijpen wat de bedoeling is. Door de plasrem zal de pup stoppen met plassen wanneer je deze op tilt. Je moet alleen opletten met de snelheid. Te langzaam blijft ie namelijk door plassen.
die puppytrainer is weg omdat als die blijft staan hy zoiso daar op blijft gaan ipv buiten , ik zit soms bijna een uur buiten en doe elke keer dezelfde rit omdat ze me dat hebben aangeraden , als ik op een dezelfde plek blijf staan wilt hy steeds weer lopen naar ergens anders ;
als hy in huis plast of poept ga ik er direct mee naar buiten zodat hy weet dat het buiten moet
ik heb ookal geprobeert die puppytrainer mee naar buiten te nemen zodat hy daar rond wat gaat snuffelen maar hy snuffelt dan gewoon niet ik dacht ook dat een halfuur te lang was om te wandelen maar hy vind het ontzettend leuk om buiten te wandelen zeker nu het mooi weer is geniet hy er van ,
en als ik er in de ochtend mee buiten gaa plast hy ongeveer pas na een half uur ,
zijn bench is nu ook niet zo groot er ligt enkel een matje in een knuffel en een klein dekentje ;

"
Je hebt een pupje in huis welke net 1 week bij je is.
Hij moet alles nog aanleren en je wil veelste snel gaan.
Ga allereerst geen uur buiten staan je pup heeft nog veel rust nodig en een uur is veelste lang.
Smorgens METEEN naar buiten je pup moet gewoon plassen dat kan niet anders.
Doet hij na een minuut of 5 niks dan naar binnen maar hou hem aan de lijn.
Zodra je ziet dat hij onrustig wordt hup naar buiten weer 5 min en in de gaten houden doet hij weer niks hup naar binnen etc net zo lang hij iets doet en dan bij wijze van spreken op je kop staan weet ik wat maar beloon je pup. Zodra hij plast zeg je goedzo dat is plasje of wat je er ook van wil maken.
Geef je pup voldoende rust dus 2 uur bench 1 uur wakker zodat je iedere keer na het slaapje je pup kan uitlaten.
Belangrijk is geef niet op sommige pups doen er nou eenmaal langer over.
Mijn chi was in 2 weken zindelijk maar mijn dwergje heeft er 7 maanden over gedaan.



Sommige honden moet je dwingen om te slapen anders slapen ze niet.
Dat betekend niet dat je hem zn ogen moet dichtplakken ofzo nee dat betekend verplicht afzondering zodat er geen prikkels meer binnenkomen.
Dus in de bench, kleed erover zodat het lekker donker word. Ze gaan vanzelf slapen.
Het zijn net kinderen, als ze overmoeid raken worden ze vervelend en als ze moeten slapen zeggen ze dat ze nog helemaal niet moe zijn en gaan nog even stampij staan maken. Maar als ze een paar minuten in bed liggen dan slapen ze.
Zo werkt dat ook wel een beetje met een pup.

Je moet dus direct proberen met een kleed.
Hebben wij ook gedaan en we hebben Djago nooit meer gehoord.
Je sluit hem als het ware af voor de buiten wereld. Er komen geen prikkels dus het word "saai".
Hij zal dus eerder gaan slapen.
Je moet er voor zorgen dat het een leuk plekje word waar hij zich veilig voelt.
Inderdaad eten geven in de bench of strooi er af en toe wat koekjes in zodat hij moet zoeken.
Of een botje geven om te kauwen.
En het is een pup. Niet alles werkt de eerste keer.
Je moet ook niet van tactiek blijven wisselen want dan went ie nooit aan iets.
Neem een aanpak en hou je daar aan vast.
Een kind kan na de eerste les ook niet gelijk lezen 


Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Myn chihuahua plast in huis ! " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?