"
Of ik dat Wil? Wat een onzin, natuurlijk wil ik dat niet. Maar dat neemt niet weg dat wat we nu doen ronduit verkeerd is. Dieren inzetten om onze eigen problemen op te lossen, terwijl er sinds dag en nacht overigens (maar dat is duuuuuuur) apparatuur ligt dat dergelijke bommen op kan sporen. Zulke dingen had je in de 2e wereldoorlog al, en zijn alleen maar beter geworden. Maarja, duuuuuuur, dus dan maar Fikkie z'n pootje eraf, bij wijze van spreke natuurlijk want de realiteit is veel erger. En de lijdensweg er naar toe, hoe krijg ik een vrij en talentvol wezen zo gek en bang dat ie wel naar me moet luisteren?
Wanneer worden mensen nou eens wakker en begrijpen ze dat ze echt 0,0 bijzonder zijn. Niks meer waard dan een hond of een bij, gewoon ook een levend organisme dat toevallig op deze aardbol rondrent. En maar schade aanbrengen aan alles om ons heen, want als we dat niet doen, dan, dan, dan...dan hebben we zelf een centje pijn. Nee dank u, mooi blijven investeren in andere middelen, die liggen er namelijk heus, en in de tussentijd je pootjes thuis houden, naar zowel honden als mensen.
Wijziging: Weet je, ik wil best geloven dat er onwetendheid is in dergelijke werelden en de liefde voor de hond best heel groot kan zijn bij sommigen. Maar zo lang het doel van de training al onverenigbaar is met mijn morele kompas (en dat is natuurlijk helemaal persoonlijk he!) zal het me wat bommen of ze een clicker inzetten. Dat is weer dat welfarist tegen rightist gesprek.je verwoord precies wat ik bedoel, alleen moeilijk om dat af en toe uit te spreken omdat er zoveel tegenstanders zijn.. zelf zou ik het ideaal vinden als iedereen vegetariër zou zijn'

of in ieder geval vlees beperken tot een minimum (ik ben al zolang vegetariër dat ik het te makkelijk vind om te zeggen dat iedereen het kan, ik weet niet beter) maar goed, weer een andere discussie
"