Hallo mensen,
Ik heb iets erg naars meegemaakt gisteren. Mijn hond, een grote jonge hond van 17 maanden haalde gisteren uit naar twee mensen. Hij heeft daarbij iemand gepitst in de bovenarm. (Die had een blauwe streep op zijn arm, niet erdoor.)We hadden hem aan de leiband dus hij had geen kans nog eens te bijten. Die mensen wilden nog wel eens proberen bij hem bij te komen en we probeerden het nog eens, niet op zijn eigen domein maar op straat. Onze Gust ging eerst zitten, begon te kwispelen en snuffelen, wachtte af totdat ik zijn ogen zag veranderen... Die man ook dus hij was net op tijd om zijn arm weg te trekken en mijn vriend had hem ook stevig genoeg vast dat hij er niet naartoe kon.
Nu het volgende is er aan vooraf gegaan en dat is een lang verhaal:
Mijn ouders zochten voor Gust een nieuwe thuis. Gust is een grote jonge en energieke hond, die erg zelfstandig is waardoor hij als hij zich gaaat vervelen, mijn mama begint te treiteren door met zijn poot tegen de raam te krabben of putten gaat maken in de tuin. Voor mijn ouders is dit er te veel aan. Ze hebben geen energie meer. Dit komt omdat mijn zus dit jaar in januari is overleden. Zij kwam om in aan auto-ongeval. Wij hebben destijds met het hele gezin gekozen om een pup te nemen, enkel mijn mama hield het een beetje tegen en wilde enkel instaan voor het voorzien van eten en drinken van Gust.
Ik ben met Gust dus naar de hondenschool gegaan en ik heb hem vooral opgevoed. Mijn zus zou dit ook doen maar zij was niet diegene met het karakter om dagelijks met hem bezig te zijn. Sinds het ongeval van mijn zus is onze Gust sterk veranderd. Hij is waakser geworden en hij is beginnen opspringen. Vaak huilde hij 's avonds ook. Het leek wel of hij niet nog iemand van het gezin wilde verliezen.
De maanden gingen voorbij en Gust kreeg minder aandacht. Mijn zus was er niet meer, mijn ouders zaten (en zitten) in zak en as. Ik heb een fulltime baan en nog een paard die ik dagelijks dien te verzorgen en te rijden. Ik probeer om het gezin mee recht te houden en mijn ouders niet tot last te zijn, zij hebben immers al verdiet genoeg. Gust kreeg niet meer de aandacht die hij nodig had. Hij zat vaak alleen. Ik vond ook dat he zo niet meer verder kon, ik wil namelijk het beste voor hem. Ik begin binnenkort aan mijn net gekocht huisje te verbouwen waardoor er nog minder tijd is voor hem en de tuin is ook te klein voor hem. Zo zijn er 3 gezinnen op een maand tijd bij Gust geweest om te kijken of het bij hun gezin paste.
Dus we probeerden kandidaat 'pleeggezinnen'
Het eerste gezin liep erg goed, enkel zij hadden zijn grootte onderschat en zagen de combinatie met hun Chiuaua niet zitten. Het tweede gezin had 5 honden waaronder een Berner Sennen, een mechelse herder en een amerikaanse Stafford, allemaal reutjes. In totaal hadden ze 5 honden en werd Gust de zesde. De eerste keer dat wij met hem naar daar gingen, liep super goed, waardoor deze mensen het gelijk zagen zitten en wij dan ook hem de tweede maal bij hen hebben achtergelaten. Na 6 uur belden deze mensen echter dat we Gust terug moesten komen halen. Hij was te dominant en begon na een uur of twee deze kenmerken te vertonen en hij zou daarbij uitvallen naar andere honden. Dit hebben we echter niet gezien.
Gisteren zijn dan andere mensen komen kijken. We hadden terug bij ons thuis afgesproken zodat de mensen eerst wisten wat voor hond Gust was met het verhaal hierboven als gevolg. Gust is sowieso momenteel niet herplaatsbaar en ik weet niet of dit ooit nog kan.
Ik heb mijn lesgeefster opgebeld en zij dacht in eerste instantie dat Gust veel stress heeft door de wisselende situaties en dat hij deze niet meer te baas kan en hij zijn vertrouwen kwijt is. De dierenarts had er geen verklaring voor, hij had hem immers de week voor het avontuur bij de andere honden nog gezien en bloed mùoeten nemen en hem daarbij echt wel pijn gedaan omdat het niet wilde lukken van de eerste keer. Gust heeft daarop helemaal niet gereageerd.
Nu mijn lesgeefster zegt dat onze Gust niet ineens een agressieve hond kan zijn geworden. Zij komt 21 juli een keer kijken naar hem. NU is mijn vraag of iemand hier ervaring mee heeft of weet wat er aan de hand is.
Gust is voor ons nog steeds super lief. Ik zou alleen niet willen dat als hij per ongeluk uit zou breken, hij andere mensen zou verminken. Dat willen wij niet meemaken. Wij weten nu wat het is iemand erg dierbaar te missen en willen dus echt niet dat Gust mensen bezeerd.
Hem nu al laten inslapen vind ik ook wel te vroeg omdat hij dit gedrag nooit vertoond heeft en wij hem altijd 100% hebben vertrouwd. Weet er iemand raad want ik ben er echt helemaal niet goed van?


3 doggies
