Wij zijn er ook weer bij!
Vandaag heeft ze voor het eerst alle vis opgegeten(nog steeds gemengd met lotgering), hiervoor liet ze altijd een paar stukjes over (voor de katten, lief toch
).
Morgen krijgt ze een rol lotgering met hart erbij.
Wij zijn er ook weer bij!
Vandaag heeft ze voor het eerst alle vis opgegeten(nog steeds gemengd met lotgering), hiervoor liet ze altijd een paar stukjes over (voor de katten, lief toch
).
Morgen krijgt ze een rol lotgering met hart erbij.
Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Vers vlees deel 14! Vragen en informatie over BARF, NRV en KVV" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.
Ik heb op et menu staan di: wild / kippenkarkas + smuldier dus heeft ze wild+smuldier eruit gehaald. Omdat dat samen 900g zou zijn hebben we er maar 250g van in de koelkast gedaan voor de katten. (dat zijn 2 maaltijden voor Frummel en Mara samen)
Wat naar Jose.
Maar voor je een definitief besluit neemt zou ik wachten tot de kittens weg zijn. De poes met kittens die wij hadden deed heel lief tegen onze eigen dieren behalve als de kittens rondliepen of ze in de buurt van de bech waren.
Misschien kun je ze tot die tijd gescheiden houden?
Ah nee, Bertine ontzettend veel sterkte.
Eenmaal ontdooid kun je het 2 a 3 dagen in de koelkast bewaren, wij doen het max 2 dagen maar dat komt omdat we het alleen voor de katten moeten bewaren en die zijn wat kieskeuriger, Shanti die lust het denk ik ook wel als het bedorven is. 
Vandaag Lotgering totaalvoer en 2 stukjes kipfilet. Mijn moeder was die namelijk vergeten in de vriezer te doen gister en die rook een beetje zurig dus dan krijgt Shanti het maar. Die offert zich wel op. 
De laatste stukjes kipfilet van gister en schouderblad van een kalf of zoiets. Het was makkelijk te buigen voor mij en Shanti heeft er "maar" 10 minuten over gedaan, inclusief de kipfilet.
Totaal met vissenkoppen, omdat ze de vorige keer ook een halve kop had opgegeten had ik ze deze keer redelijk heel gelaten, alleen de kieuwen, hersenen (of iets wat daar op lijkt...) en het visvlees van de koppen afgehaald. Eentje heeft ze opgegeten maar de andere 2 lagen nog in de bak, jammer dat blijft dus elke weekend koppen kapot slaan.
Je geeft alleen witvis he? Hier laten ze ook het meeste van tong of kabeljouw liggen, zalm is lekkerder en beter haha!
Wat let je? Bestel bij Lotgering de zalmkoppen mee? Aan een hele heeft Shanti wel een maaltijd. 5 koppen voor 4 euro.
Nee, wijting, platvis en nog wat andere.
En wat let mij voor de zalmkoppen? Deze koppen kunnen we gratis krijgen en daardoor kan ik het geld wat we besparen uitgeven aan meer diersoorten.
Je hebt helemaal gelijk hoor. Daarom probeer ik het bugdet ook op schroeven en zit ik er serieus over na te denken om zelf mee te betalen aan Shanti's voer. Maar tot die tijd moet ik het hiermee doen. Mijn ouders willen er niet heel veel meer aan uit gaan geven dan aan de brokken, en na de vriezer word dat al wat moeilijker.
Oja, en de reden dat ik zelf wil samenstellen is dat je voor hetzelfde geld in elk geval weet wat je voert en het waarschijnlijk beter is dan Lotgering. Zo denk ik dat al het bot daarin van kip is en is er kans dat de lever en nier van de rund is. Voor dat geld kan ik meerdere soorten bot voeren (kip, konijn, eend) en nier en lever van het lam.
Ik kom het nu al heel vaak tegen maar wat is VSE?
En ik weet wel dat je het niet zo bot bedoelde dus daar las ik maar overheen (lukt toch altijd beter als je zelf vrolijk bent, laatst las ik echt alles met een chagarijnige ondertoon, maar of dat aan de tekst lag
).
Oew, die zit voor ons wel redelijk dochtbij, kun je daar bestellen of moet je het zelf ophalen?
Hoeveel moet je dan in een keer kopen als je dat via zo'n lijntje doet?
Want er past zo'n 60kg in onze vriezer als je uitgaat van 1kg per 3 liter, we hebben ook nog een mini vriezer in de koelkast in de kelder met een inhoud van 15l=5kg en dan kan er ook nog wel wat in onze eigen vrieskist maar ik denk niet dat ze blij zijn als Shanti weer ruimte in onze vriezer in gaat nemen, daarvoor hebben we niet een nieuwe aangeschaft. 
Paar dagen van te voren bestellen en dan ophalen.
Ow dat zou wel handig zijn, mijn vader komt wel eens in Harderwijk voor zijn werk. '
Bedankt Angela!
Ik zal die site morgen eens goed bekijken.
Bedankt Angela!
Ik zal die site morgen eens goed bekijken.
Weet iemand wat er in het "Konijnen orgaanpakket" van Lupa zit?

Haha, Mellow houd dus wel van hazelnoot en chocolade. 
En Karin, wat een gave pf heb je. 
Voor Shanti vandaag een lekker stuk pens en ik denk dat ik haar ook maar een eitje ga geven en voor vanavond hebben we nog groenteprut. 
) Ik zie ook dat zij een zalmmix hebben die redelijk goedkoop is, dan zou ik Shanti 350 van die kunnen geven en 350 van de vissenkoppen ivm de prijs maar dan krijgt ze wel vette vis. 
Ik zie dat Lupa zelf ook een zalmmix heeft, wat is het verschil tussen die van Lupa en die van Kiezebrink?
Tot nu toe nog niet, maar wij hebben ook steeds 400g smuldier vlees naast het vleesbot gegeven. Behalve dan bij de vissenkoppen, dat is 500g lotgering+300/350g vissenkop.En de vis wil ik op 2 dagen geven omdat ze er dus niet dol op is maar het gemengd met vlees wel goed eet.
Ik denk dat ik voor die van Lupa ga want die is goedkoper, het verschil is niet zo groot als je de 12kg kiezebrink neemt maar met 12kg doen wij dan zo'n 36 weken en dat is wel erg veel ruimte in de vriezer.
En even een vraag over de percentages, in die orgaanmix zit van alles 25%. Van nier wil ik 3% voeren, maar van lever liever 4% en van hart 5%. Moet ik de 3% nier voeren via de orgaan mix en de rest extra toevoegen? Of kan ik gewoon die 15% alleen maar uit orgaanmix laten bestaan? Dan zit er van alles 3,75% in.
Bedankt Jose, ik ga dan denk ik voor 12% van die mix want ik wil 15% orgaan gaan geven en daarbij pens.Dan krijgt ze van alles 3% dus dat kan prima.
Vanwege het makkelijk snijden wordt het 12,5% want dat is 400g. Dan krijgt ze dus 3,17% nier, dat moet ook nog prima kunnen want in deze berekening reken ik de vis en pens niet mee. Voor de rest ga ik het aanvullen met hart.
Ik heb net dat boekje van Tannetje Koning weer doorgelezen en zij raad aan meerdere soorten orgaan te voeren dus ook long omdat ze allemaal aminozuren bevatten, long is alleen voor de rest niet echt voedzaam. Mij lijkt het dat ik dat ook gewoon zo nu en dan als extra zou kunnen geven want ik wil er sowieso wel wat van bestellen om te drogen als snack.
Ik had het er net met mijn moeder over en ze was er niet tegen, enthousiast was ze ook niet maar ik ben hier al blij mee. 
Omdat ik die zalmmix graag wil voeren heb ik gezegd dat ik wel iets mee wil betalen en dat vond ze prima, mijn broer kwam er nog even tussen en die zei dat ik alles maar moest gaan betalen want daar was zijn erfenis blijer meer. 

Nog een vraagje, kan je paarden/runderstrot als vleesbot tellen?
En weet iemand wat een lobsnit is?
Dit staat op de site van lupa:
Eendenvlees (lobsnit) 1kg
Wat raar dat ze het dan vlees noemen...
En wat is een strot dan eigelijk als barfartikel?
Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Vers vlees deel 14! Vragen en informatie over BARF, NRV en KVV" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.