Geralda, waar blijven de haren dan ? als de hond niet verhaart, dan blijven de haren vastzitten , die gaan er dan niet uit.
je hebt een kortharige hond, verharen wat meer dan langharige honden, meestal als het goed is dan verharen honden twee keer in een jaar, seizoensgebonden, voor en najaar, voor een grote rui, najaar een lichte rui.
tegenwoordig is er geen sprake meer van seizoensgebonden rui, de honden liggen heerlijk in de winter bij de kachel binnen , op de bank, op bed, en hebben een veel mindere vacht dan honden die buiten liggen of koel liggen.
je kan er zeker wat aan doen om het verharen wat tegen te gaan, zalmolie, schapenvet of lamsvet, door de voeding. dat kan de ergste verharing tegen gaan.
niet iedere dag de borstel gebruiken, bij een kortharige hond is een keer in de week een flinke borstelbeurt voldoende, de rest gebruik je een vochtige zeem.