Joepie heeft vanaf dat ik hem had gebeten. Weliswaar hoort dit bij een pup maar hij beet vaak zo hard dat het ging bloeden en heb dagelijks vele pleisters moeten plakken. Het harde bijten is gelukkig minder geworden en dat werd tijd want ik was bijna de wanhoop nabij.
Ik heb hem een keer een vers bot van de slager gegeven maar toen ik in zijn buurt kwam ging hij zo grommen met zijn tanden bloot dat ik maar uit zijn buurt ben gebleven en hem ook geen botten meer geef. Als hij buiten iets vindt waarvan ik denk dit moet hij niet eten dan lok ik hem met kaas of worst naar mij toe wat prima gaat.
Vanavond echter zat ik met een bord lasagna op schoot en opeens neemt hij een sprong en pakt lasagna van mijn bord. Tot nu toe heeft hij nog nooit geschooit of zelfs maar naar mijn eten omgekeken. Ik schrok dan ook en zette het bord op de salontafel om mijn broek schoon te maken. Toen ik terug kwam zat hij van het bord te eten en gromde met zijn bloot naar mij.
Door al die beten durfde ik ook niet dichter bij hem te komen. Ik had echt de indruk dat hij me dan te pakken zou nemen. Ben dus maar de kamer uitgegaan en na een tijdje kwam hij heel onschuldig mij opzoeken. Het bord was voor de helft leeggegeten.
Ik weet niet hoe ik dit aan moet pakken, het is maar een teckeltje maar....... Bovendien vind ik dit gedrag veel te ver gaan!!!
Hoop dat iemand mij hierin raad kan geven of een goede therapeut weet.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "zou hier gedragstherapie op zijn plaats zijn? " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Oef, de hond is jou de baas
Daar moet je echt iets aan doen.
Wat? Geen idee hoor, maar er zullen echt wel mensen die er verstand van hebben, reageren.
Succes!

Hi Thea, ik denk dat ik je wat later via een PB ga antwoorden en niet zomaar hier
Groetjes.
Oke ronny alvast bedankt!!!

Stiekum moet ik wel lachen om je hondje, lekker pittig ding zeg, ik zie het helemaal gebeuren.....zit je lekker te eten.....hond springt ineens op en pakt een stuk lasagna en later zit ie je bord nog verder leeg te eten.
Je hondje heeft blijkbaar het idee dat hij alles kan doen wat hij wil. Ik vind dit idd ook veel tever gaan en het lijkt me ook dat er iemand bij jullie thuis moet komen kijken om te zien waar het precies mis gaat.
Maar hier op het forum zijn ook veel deskundigen misschien kunnen zij je ook helpen
De teckel staat op nr. 1 van bijtincidenten, dus het zit in sommige lijnen ook wel ingefokt denk ik. Ik hoop dat Ronny je verder kan helpen.

Hey Thea,
Waar woon je?
In Friesland zit Esther die priveles geeft, ik zit in Utrecht, Rotterdam en Dordrecht en zo kennen we nog wel wat therapeuten in andere steden.
Het lijkt me wel belangrijk dat je hulp krijgt. Iemand die het gedrag gezien heeft, pas dan is er een goed plan op te bedenken.
Groetjes, Margje
Hallo Margje,
Ja ik heb ook les bij Esther, we hebben het ivm dat bot incident ook wel besproken maar dat was de ruil techniek.
Doe ik nu dus buiten de deur en ik zou het met een bot binnen kunnen proberen. Maar ik denk dat ik toch moeilijk kan gaan ruilen als er zoiets gebeurt!!
Ik zie me al zitten met visite schaal hapjes op tafel, Joepie doet een graai en dan maar met een stukje kaas proberen te ruilen???
Hoi Dobry,
Dat lijkt er inderdaad wel op dat hij alles kan maken, maar dat is echt niet zo. Ik heb verder totaal geen problemen met hem. Hij luistert juist heel goed, zowel binnen als buiten.
Het is ook tegenstrijdig want het is een beetje onderdanig hondje.

Hey,
Ook in die situaties zeg ik: ruilen, ruilen ruilen! Als hij het eenmaal heeft..
Het beste is natuurlijk dat je voorkomt dat hij van de tafel kan pikken!
Je kunt nog eens langs Eshter gaan, ze heeft vast nog veel meer goede tips.
En als je in de buurt van Utrecht bent, ben je van harte welkom.
Groetjes, Margje
Tja.... ik ben het met je eens voorkomen is beter.
Maar aangezien ik geen zin heb in een hond die ik niet voor de volle 100% kan vertrouwen zal hij toch moeten leren dat hij niet naar mij moet grommen en bijten.

Thea, ik weet nu dat ik iedereen hier op het forum tegen de haren ga opstrijken, maar laat jij je op je kop zitten door een pup van 4maanden? Nadat je een dog en een newfy gehad hebt? Sorry haar, maar kaasjes en worstjes toestoppen om hem niet te laten bijten? Misschien moet je hem maar eens gewoon aanpakken. Een tekkel is eigenwijs, maar niet dom.
Sterkte ermee.
Hoi Jacko1
Inderdaad een teckel is juist slim!!Ik stuur je even een pb
groet Thea

Beste Jacko. Sta me toe het volgende verhaal te vertellen van een klant die net zijn hondje heeft herplaatst.
Het was zeer gelijkaardig met dit geval. En we waren al een tijdje bezig er aan te werken op die onnozele positieve manier, zoals jij dat waarschijnlijk bekijkt. Het begon te beteren maar blijkbaar niet snel genoeg. Een tweede opinie dan maar? Dat is hun recht. Goed, de tweede opinie was: "laat zien wie de baas is, neem hem bij zijn nekvel als hij zulke dingen doet". Zo gezegd, zo gedaan. Twee weken later: "Ronny je moet niet meer komen, hij heeft onze andere hond gebeten tot bloedens toe en we hebben hem moeten weg doen."
Aub beste Jacko. Dat is jouw methode. Ik spreek ze niet tegen, maar veel plezier ermee.

Ronny, je legt me woorden in de mond die ik niet gezegd hebt.Als dit jou conclusie is is dat jouw probleem.
Dat voorbeeld van je was dat ook een pup van vier maanden? En wat noem je al een tijdje? een paar weken, een paar maanden? Dan was dat hondje wel traag van begrip, en na een poosje beet hij de andere hond tot bloedens toe?
Ik zal je een geheimpje verklappen, ik ben dol op bijna alle hondenrassen en heb me ook daar veel in verdiept. Zelf heb ik gehad: Een Laekense Herder, een bouvier, een dog, een rottweiler een friese Staby, een newfoundlander en als klap op de vuurpijl een pembroke welsh corgi kennel.(Ik fokte alleen met de corgi's.) Al mijn honden waren getraind en gehoorzaam. Zelfs met de Newfy heb ik GG gedaan en de Laekense herder VH1. Geen van mijn honden vochten,op een kleine schermutseling daar. En niet één heeft mij of een kind gebeten. Geen van de honden kreeg slaag.Geen van de honden werd "omgekocht"met worst of kaas. Wel nam ik wel wat snoepjes mee naar een show om ze attent te houden.Vertel me dus niet(ook niet in verdekte bewoordingen),dat ik er niets van weet

Die was 5 maanden. Pups die dan al zo hard doorbijten moeten begeleid worden en die leer je echt niet op twee weken alles af hoor. Ik leg trouwens geen woorden in je mond, ik heb niet een ding gezegd dat van jou zou komen? Ik heb zelfs op het einde gezegd dat ik die methode niet afkeur, met de juiste hond. Maar goed, ipv te zeggen dat ze het niet goed doet, geef haar raad hoe jij het dan concreet zou doen, zou ze daar niet meer aan hebben? Wat is dat dan: "aanpakken"? Ik leer graag bij hoor.
Oww, en ik heb al HELEMAAL niet gezegd dat je er niets va weet. Over 'woorden in de mond leggen' gesproken
Slaapwel!

Quote:En we waren al een tijdje bezig er aan te werken op die onnozele positieve manier, zoals jij dat waarschijnlijk bekijkt.
Dit noem ik hetzelfde als woorden in de mond leggen!
Quote2: Dat is jouw methode. Ik spreek ze niet tegen, maar veel plezier ermee.
Dit komt heel hatelijk over.
Trouwens iedereen weet wat met aan pakken bedoeld wordt. Alleen jij dus niet anders hoefed ik dit nit uite leggen.(en ik bedoel daar niet mishandelen mee, zie mijn vorige reactie!)
Welterusten en de groeten.

mijn toetsenbord sloeg op hol.
Er staat: anders hoefde ik dit niet uit te leggen,
Nogmaals welterusten

jacko, best moeilijk als je zo,n hond hebt, en ik ga me niet bemoeien hoor met wat er aan gedaan moet worden, weet alleen dat eshter en margje en nog enkele hondenforumseigenaren dat best weten op te lossen. zeker met zo,n jonge hond, ik vind het dan ook heel moeilijk om antwoord te geven als er zo,n conflict ontstaat en je de hond niet ziet of gezien hebt. ik heb gelukkig nooit een ander hoeven in te schakelen wat mijn honden betreft. de oplossing was voor mij altijd duidelijk. en ik hoop echt dat thea de juiste oplossing vind. en wat ik ook hoor, een tackel is niet de gemakkelijkste.
en jacko, moet ook lachen om jouw opmerking
heb zelfs een newfoundlander gehad die gg gehaald heeft.
heb zelf newfoundlanders haha, dat zijn slimme honden hoor, alleen wat laat volwassen, zou je met ze naar cursus gaan als ze het jaar voorbij zijn, moet je eens kijken wat ze allemaal voor je doen, en slagen dan meestal met lof. en ik heb nu bamse , net twee , niet de gemakkelijkste ooit van mijn newfoundlanders tot nu toe, maar een bonk energie, heerlijke puberteit beleef ik met dr. meestal zijn newfoundlanders verzadigd met twee jaar, nou bamse niet.
en thea ik wil je even een riem onder je hart steken, vier maanden oud ? ach meid, je kan er nog zoveel goeds mee doen, inderdaad hulp heb je nodig, maar die is er voor je, zeker op dit forum. veel succes, en niet wanhopen.
willemijn.

Neen, ik weet inderdaad niet wat je bedoelt met aanpakken. Ik lees geen gedachten :( Maar goed het zal wel aan mij liggen.
Misschien wil iemand anders mij dan wel zeggen wat het precies betekend, ik zou het niet vragen als ik het wist. We zijn hier toch om bij te leren? Maar ik vind dat nogal een vaag antwoord dat is alles.
Goh, steeds als ik weer eens op dit forum kijk,lees ik dingen die ik ook bij onze hond herken.
Fellow had de neiging om echt alles te pakken wat niet van hem was. Nou wordt de Toller gebruikt bij de eendenjacht, en volgens mij is een teckel ook een jachthond. Ik wil het hier niet mee goed praten, maar volgens mij zit het in hun instinkt.Wat een hond heeft gepakt ziet hij als zijn eigendom en zeker als het eten is. Toen hij een pup was konden wij het makkelijk uit zijn bek halen, maar toen hij 1 jaar was liet hij dit niet meer toe. Ook hij liet zijn tanden zien en begon onaangenaam te grommen.Probeerde je het toch af te pakken beet hij je. Door deze ervaring wordt je vanzelf voorzichtiger.Als hij iets pakte wat hij niet mocht hebben spraken we op een luidere/verbiedende stem dan normaal hem toe, hij liet het niet los maar je kon aan zijn houding zien dat die doorhad dat er iets niet klopte. Onze hond is inmiddels 4 jaar en het komt eigenlijk niet meer voor.
Euhh, behalve vanochtend toen ik mijn stoel niet had aangeschoven en hij er met mijn boterham met salami vandoor ging. Het is een onaangenaam iets. Overigens als wij Fellow in zijn nekvel zouden grijpen bijt hij, hij wordt dan echt boos.
Ook wij gingen hem afleiden met zijn lievelings hapje: kaas En dat gaat goed.

ik kan helaas ook niet door een scherm kijken
wat ik wel wil vertellen is mijn eigen ervaring met milo onze jack met ""een flinke rugzak ""
ook een pittig terrier karakter en inmiddels al in vele opzichten in zijn voordeel veranderd
thea wat ik ook een beetje proef uit jouw verhaal is je eigen onzekerheid ,je weet dat er gehapt gaat worden ,en een hond voelt heel feilloos aan wanneer jij onzeker bent ,angstig bent etc
gevolg ? door jouw onzekere houding weet hij het helemaal niet meer
wat margje al benoemd over het ruilen heb ik op advies van een G T ook geprobeert ,helaas werkte het niet bij milo
wat ik nu wel doe met milo als hij een kluif heeft is het volgende : ik ""vertel "" hem elke dag op dezelfde toon en met dezelfde woorden dat het klaar is ,ik zie hem dan opkijken ,ik nader en zeg milo los ,eerst laat hij dus los ,heeft hij dat gedaan dan zeg ik braaf op een hele vrolijke toon , vervolgens zeg ik zit en blijf op een wat strengere toon ,ik pak de kluif en pas dan mag milo weer vrij ,en dit werkt bij milo heel goed ,milo heeft altijd problemen gehad met het te dicht bij komen ,maar heeft ook nog steeds veel duidelijkheid nodig en tegelijkertijd erg veel liefde
Hallo allemaal,
Bedankt voor jullie reacties, ook degenen die geen raad hebben maar wel begrip tonen
Hondengek Reny, Jouw opmerking over mijn onzekerheid hierin is volkomen terecht. Juist doordat hij mij al zo vaak gebeten heeft. Weliswaar was dat bijten puppy gedrag maar dan wel op zo'n manier dat hij zo door mijn vel zat en reken maar dat dat veel pijn doet, zeker als het vaker op een dag gebeurt.
Dus voor die tandjes heb ik respect gekregen
Jouw oplossing spreekt mij wel aan....
Ruilen vind ik op zich niet verkeerd hoor maar ik kan mij situaties voorstellen waarin ruilen gewoon niet kan. Ik heb bijv. met mijn cocker spaniel meegemaakt dat hij doordat er een krukje net verkeerd stond, bovenop het aanrecht kon komen en daar de biefstuk vanaf pikte. Tja.... waar moet je dan nog mee ruilen????? Nou kon ik het van hem gewoon afpakken en biefstuk is niet schadelijk maar het kan ook dat hij iets te pakken krijgt wat wel gevaarlijk is en wat dan??
Je loopt toch niet de hele dag met kaas of worst rond??
Het kan best zijn dat het met het jachtinstinct te maken heeft. Zijn gewone botten (niet verse) kan ik wel gewoon pakken sterker nog die legt hij meestal op mijn voeten om erop te kluiven. Bij zijn etensbak kan ik ook rustig komen, zelfs er vlak naast hij eet dan gewoon door en ik voer vers.
Dus het is best tegenstrijdig.
Ik ga er in ieder geval mee aan de slag en hoop maar dat het resultaat zal hebben.

Hoi Thea,
Ik kom net weer thuis van 2 dagen relaxen. Ik kom er morgen z.s.m. even op terug.
Liefs Esther

Hoi Thea,
Als je een aantal malen gebeten wordt dan begrijp ik wel dat je onzeker wordt. Of een hond nu groot of klein zijn een beet doet zeer.
Ik kan je alleen vertellen op de manier ik het doe. Ook bij Bentley kon je ruilen tot je erbij neerviel maar dat hielp niets. De kunst is om ten alle tijden rust in jezelf te vinden. Ik houd de kluif/bot altijd zelf vast de hond mag daar aan kluiven, maar hij is van mij. Daarnaast doe ik hetzelde als Reny.
Ik voer de eerste weken pups altijd uit mijn hand, pas na een week of 2 begin ik uit de bak te voeren. Kluiven houd ik in het begin altijd vast tot ik denk en inschat dat ze niet meer grommen en zouden willen bijten.Bij Bentley had ik dus de verkeerde inschatting gemaakt en ben met haar weer overnieuw moeten beginnen.(ook een bot van de slager) Nu gaat het prima en kan ik ten alle tijden kluiven afnemen als dat nodig mocht zijn. Bentley komt nu zelfs na mij toe om de kluif vast te houden zodat ze lekker kan kluiven.
Dan kom ik op het punt dat jij aan het eten bent. Nu Joepie dat eenmaal heeft gedaan zou hij dat waarschijnljk meer gaan doen. Ik zou dan het volgende doen. Ten eerste moet je dit gedrag voorkomen door of hoog te gaan zitten (gewoon aan tafel) of Joepi afzonderen terwijl jij aan het eten bent.Nu was het wel een verrasingsaanval van Joepi, ook ik moest wel even lachen om je eigenwijze Joepi.Je kan Joepi ook goed in de gaten gaan houden tijdens het eten om dit gedrag te voorkomen, maar of je dan ontspannen eet?
Groetjes,
Wilma
Hallo Esther,
Hoop dat je hele fijne dagen hebt gehad en lekker bent uitgerust!!
liefs Thea
Hallo Wilma,
Bedankt voor je bericht. De kluiven vasthouden vind ik een goed idee, dat doe ik ook wel met kluiven uit de dierenwinkel maar kan dat natuurlijk ook doorvoeren met verse kluiven. Ik vind die verse kluiven altijd zo smerig daarom is het niet eens in mij opgekomen om ze vast te houden, maar ik ga dat nu zeker op die manier proberen, super idee!!!
Ik heb gister een broodje op tafel gelegd en toen hij een poging deed om bij de tafel op te springen greep ik meteen in. Met een hele boze stem, veel lawaai en handgebaren duidelijk gemaakt dat het niet mocht. Hij droop af en het broodje heeft er de hele dag gelegen, ook toen hij alleen in de kamer was
Dit wil ik ook gaan doen als ik bewust weer met een bordje op schoot ga eten. Ben nu voorbereid en dat maakt dat je meteen goed kan ingrijpen, dus heb hoop dat hij dat dan ook begrijpt.
Je kunt natuurlijk wel altijd aan de eettafel gaan zitten maar wat als je dan een koekje bij de koffie eet???
Hij heeft voor die aanval ook nog nooit enige belangstelling voor mijn eten gehad, dus ik hoop dat het juist daarom vrij snel af te leren is.
groetjes,
Thea
Oo, ja en voor iedereen die er toch wel even om moest lachen!
Achteraf en zeker nu ik weer vol goede moed ben kan ik er eigenlijk ook wel om lachen al is het dan wat zuur

Thea ik weet wat je bedoelt, ik eet ook altijd met mijn bord op schoot en moet ook opletten alleen bij mij springen ze gelukkig niet op mijn bord
. Maar je hebt wel gelijk wat betreft het koekje bij de thee het moet geleerd worden.
Een uhhhh volstaat hier gelukkig.
Dat het zuur is kan ik mij wel voorstellen, het is dan ook geen leuke ervaring dat je hond zo tekeer gaat.
Groetjes,
Wilma

Hoi Thea,
Ja, ik ben heerlijk uitgerust en weer vol energie.
Je hebt al hele goede adviezen gehad en ik zou ook eerst weer hoog gaan eten. Dus aan een hogere tafel met Joepie gewoon in de kamer.
Gaat dit goed dan zit je niet meer aan tafel maar wel met een hogere stoel en dan ga weer zitten waar het gebeurde.
Je kunt de oefening met het broodje nog steeds wel doen maar mocht hij op de tafel gaan springen, leidt hem dan ook een keer af. Je bent nu in je boosheid en dit heeft altijd een weerslag op een relatie met de baas. Ik wissel dit zo veel mogelijk af en gebruik heel weinig mijn boze stem.
Joepie zit in een switch qua leeftijd. Tussen 16-20 weken gaat hij zijn grenzen verkennen en dit is wat hij deed.
Gewoon nu doorgaan met de adviezen en het komt echt weer goed hoor.
Liefs Esther
Hoi Esther,
Fijn dat je hebt genoten van de vrije dagen!!!
Bedankt voor je bericht en ik begrijp hoe je het bedoeld, zal hier de eerste tijd extra aandacht aan besteden.
Ik heb ook weer het gevoel dat het zeker goed komt 
liefs Thea
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "zou hier gedragstherapie op zijn plaats zijn? " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?