Spanning van onze hond wat kunnen we er aan doen?

18 reacties

Sandra (gast)

15 maart 2012, 17:49

Ons kooikerhondje wordt maandag 1 maar ze is in haar eerste levens jaar veel tegenslag tegen gekomen.
Ze heeft 3 zware oparatie's gehad.
En op de puppy cursus is ze een keer gegrepen door een grote hond.
Als we aan het wandelen zijn en we komen een grote hond tegen dan gaat ze shaken en en blaffend grommend erop af.
Wat kunnen we doen dat ze wat zelfverzekerd wordt en niet meer zo naar andere honden toe gaat.
Wij weten ons geen raad meer en op de hondenschool komen ze niet met oplossing er voor
Wie heeft tips

Gr. Sandra

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Spanning van onze hond wat kunnen we er aan doen? " praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Jacqueline, Jackie en Joy

15 maart 2012, 17:52

Ik zou naar een andere hondenschool gaan dat ten eerste.
Je hond moet in contact komen met stabiele honden.
Als ze erop af rent is ze dan los of zit ze aan de riem?
Als ze aan de riem is kan je haar afleiden en de hond laten paseren.
Zo krijgt ze door dat de hond helemaal niet eng is en weggajaagd hoeft te worden.
Als ze los is leer haar het commando hier aan en zorg dat ze bij je is voordat ze kan uitvallen naar de andere hond.
Ze moet positieve ervaringen opbouwen en dit kan alleen met een stabiele andere hond die niet opkijkt van haar gegrom en gegrauw.

zonnetje

15 maart 2012, 17:54

Hoi Sandra.
Probeer de verantwoording te nemen,,en zorg dat je hondje niet meer in die situatie komt dat het voor haar te moeilijk wordt.
Dat wil zeggen, hou haar op afstand van andere honden. Probeer eens uit te zoeken wat haar 'veilige zone' is. Als jij ervoor zorgt dat andere honden niet binnen die veilige zone komen, zal ze leren dat andere honden niet altijd gevaarlijk zijn.
8 op de10 ontmoetingen moeten dan voor haar een prositieve ervaring zijn.
Als dat betekend dat je dan een straat moet omlopen, dan is dat zo.
Beloon haar met lekkers als ze het goed doet. Als ze de andere hond ziet of ruikt, zonder in de stress te raken, kun je haar belonen.

Sandra (gast)

15 maart 2012, 17:54

Ja het is echt zielig maar mensen ie we tegen komen lopen snel door met hun hond.
Dat vinden we wel is jammer want misschien als ze mag snuffelen dat ze dan er beter meekom kan gaan?
Wij weten het even niet meer

Jacqueline, Jackie en Joy

15 maart 2012, 17:55

Uit welke regio kom je?
Misschien zijn hier mensen uit jou buurt die wel willen oefenen met je.

zonnetje

15 maart 2012, 17:56

Een andere hondenschool lijkt mee ook heel verstandig.
Waar woon je in de buurt? Misschien zijn hier mensen die je er een kunnen aanraden.

Jacqueline, Jackie en Joy

gewijzigd 15 maart 2012, 17:57

Wil jij me niet naaapen ;-)



Is een geintje tegen zonnetje (sorry offtopic haha)

Mimi

15 maart 2012, 17:59

Wat triest dat de hond en jij niet beter zijn begeleid. Ik denk ook dat je het beste een hondenschool kunt zoeken die jou en je hondje op een hondvriendelijke manier kan begeleiden.

Wat zonnetje beschrijft is een hele goeie, later als de hond meer vertrouwen heeft kun je de afstand gaan verkleinen. 'Zoek en speurspelletjes zijn ook goed om je hondje meer zelfvertrouwen te geven. Kijk maar eens op hondenschool petnanny, daar staan hele leuke spelletjes op. Ik denk dat je wel wat hulp kunt gebruiken.

Sandra (gast)

15 maart 2012, 18:00

Ze loopt meestal los want als ze vast zit is het erger :'(
Ja we denken er wel over naar om met haar naar een andere hondenschool te gaan
Haar veilige zone is max 2 meter
Wij komen uit krimpen aan den IJssel

Mimi

15 maart 2012, 18:00

het lijkt wel een wedstrijdje!! :-D

Sandra (gast)

15 maart 2012, 18:02

Maar ik ga zeker met jullie tips aan de slag

Mimi

15 maart 2012, 18:03

hondenschool van Petra Driessen lijkt me hondvriendelijk. Weet niet of die bij jullie in de buurt zit.

Jacqueline, Jackie en Joy

15 maart 2012, 18:03

Ik zou haar toch meer vastdoen.
Nu probeert ze de andere honden weg te jagen en als baasjes jou gaan negeren met de hond heeft ze haar zin.
Door haar aan de lijn te hebben en af te leiden kom je denk ik verder.
Dat ze het dan meer doet is omdat ze zich gesterkt voelt.

Krimpen aan de ijsel is te ver bij mij vandaan maar misschien zijn er andere die wel in je buurt wonen.

Sandra (gast)

15 maart 2012, 18:04

Ja dat zit in de buurt maar die reageert niet had er al heen gemailt

Mimi

15 maart 2012, 18:05

Dat is raar, dan zou ik even bellen. Soms komt een mail ook niet aan. dit heb ik ook wel eens gehad.

Mimi

15 maart 2012, 18:07

Ligt Vlaardingen ook bij jullie? je zou ook eens bij Jeanne Hoogland kunnen proberen werkt met kalmerende signalen. hondenschool yust for you.

zonnetje

15 maart 2012, 18:09

" Ze loopt meestal los want als ze vast zit is het erger :'(
Ja we denken er wel over naar om met haar naar een andere hondenschool te gaan
Haar veilige zone is max 2 meter
Wij komen uit krimpen aan den IJssel "


Weet je dat heel zeker? Dat lijkt me namelijk heel weinig.
Fedor is ook een onzekere hond,,en zijn veilige zone is 50 meter!
Kijk naar je hondje. Zie je misschien al eerder stresssignalen? Tongelen, gapen, fixeren?
Een heel leuk boekje is Kalmerende Signalen van Turid Rugaas. Dat gaat helemaal ver hondentaal. Echt je zou er veel aan kunnen hebben.

Hier is een link naar een filmpje van haar.
http://www.youtube.com/watch?v=Lj7BWxC6iVs&feature=youtube_gdata_player

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Spanning van onze hond wat kunnen we er aan doen? " praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^