"
Bedankt! ik geloof dat honden varkensvlees niet mogen hebben vanwege een schadelijke bacterie toch? Wat zou je daarrnaast kunnen aanraden? "
In KVV's tref je geen varkensvlees aan. Nederland is al wat jaren Aujeszky-vrij, dus de kans op ziekte van Aujeszky door het eten van rauw varkensvlees is nihil. Aujeszky zit voornamelijk in orgaanvlees en niet in spiervlees. Recent is er een topic over geweest:
http://www.hondenpage.com/hondenforum/102111/rauw-vlees.php
Carnibest Bio is op basis van kip en rund en ik vind de kwaliteit hiervan OK. Mijn ervaring leert dat honden die moeten herstellen van ziektes o.a. op dit KVV goed reageren. Ik ben geen voorstander van toegevoegde premix, olietjes, etc. in een gemalen voeding, maar de bio versie vind ik als 1 van de weinige wel aan te bevelen. Je kunt afwisselen met Carnibest lam, eend, kalkoen en er zijn nog een aantal andere merken die bijv. ook konijn, fazant en vis als gemalen prak verkopen, zonder premix en andere aanvullingen als toevoegingen. Daarvoor kun je bij verkooppunten terecht, die ook bij je thuis bezorgen. En misschien zit er wel zo'n verkooppunt bij je in de buurt. 1x per week een vet visje zoals sardientjes of kleine makreel vinden veel honden heerlijk.
Ik wil nog iets toevoegen over het geven van levertraan. Dit is een niet gezuiverde winning dat erg veel vitamine A en D bevat, maar ook veel toxines. Ten opzichte van een gezuiverde visolie, zou ik dit niet aanbevelen. En een dosering van een eetlepel per dag is enorm veel, uitgaande van een middelgrote hond.
In de adviezen voor nierdiëten wordt veelal koudgeperste wilde zalmolie, een wilde visolie of groenlipmossel-
http://www.orthokennis.nl/ResearchItem.asp?IDResearch=65 of krilolie
http://www.proteinpower.com/drmike/archives/2006/07/why_krill_oil.html
aangeraden, aangezien die het meest gezuiverd zijn of kunnen worden. Van de laatste 2 hoef je door hun specifieke eigenschappen die krachtiger zijn dan visolie geen dagelijkse dosis aan te houden, maar afhankelijk van de klachten bijv. om de dag om om de 2 dagen. Levertraan mag, maar dan bijv. 3x per week een theelepel op een middelgrote hond.
Omega-3 uit levertraan is veel goedkoper, hoe kan dat?
Levertraan is om een aantal redenen een goedkopere bron van omega-3 vetzuren. Het wordt bijvoorbeeld niet gezuiverd zoals de meeste visolieproducten. Hierdoor bevat de levertraan nog zware metalen, dioxines en PCB's. Daarnaast bevat één gram levertraan een veel lager percentage omega-3 vetzuren dan sommige geconcentreerde visoliecapsules. Hierdoor krijgt u met één capsule van deze geconcentreerde visolie meer omega-3 vetzuren binnen dan met één dagdosering levertraan.
De dagdosering van die levertraan kan ook niet worden opgeschroefd omdat levertraan ook nog de vitamines A en D bevat. Wanneer de dosis zo hoog is dat u een goede hoeveelheid omega-3 vetzuren binnenkrijgt, zult u een té hoge dosis vitamine A binnenkrijgen wanneer u dit langdurig gebruikt. De betekent dus dat levertraan een 'onverstandige' bron is van omega-3 vetzuren. Voor therapeutisch gebruik is levertraan uitgesloten, om de in dat geval toxische dosis vitamine A.
Bron:
http://visolie-info.nl/faq.php