Hallo,
Wij hebben een pup aangeschaft een beetje in een opwelling.
We hebben al 2 hondjes ( Tekkel en Terrier mix van 6 jaar)
Deze pup kwam toevallig langs en ik was verliefd....
- Pup is kruising tussen Hollandse en Mechelse herder
- Pup is nu 9 weken
- Ik wil een knufel huis hond ervan maken
- Partner wil later een werkhond ervan maken ( beveiliging/gewoon voor de fun trainen)
- Pup is een pyranja! Bijt echt hard tot bloedens toe
- Pup heeft eigen plek in bench
- Pup eet canin brokjes maar slikt ze af.
- Heeft veel speeltjes en kauw materiaal
- Ikzelf ben bang dat het misgaat tussen de andere 2 en pup.
- Andere 2 honden leven naast mij en met mij ( dus IN bed, op de bank, teckel zelfs op tafel.)
- Omdat de pup groot word mag zei zit uiteraard niet.
Helaas heb ik me totaal vergist, ik wist niet dat een herder een werkhond was, ken allen herders die thuis op de bank gehouden worden, echte schoothonden.
Zelf heb ik er nu dus spijt van maar mag hem geen nieuw baasje geven van Partner, die is nu al gehecht aan de pup.
Oke, ik ook wel, maar nu zou ik het nog kunnen, deze pup is denk ik niet geschikt voor ons. Te fel!
Spelen , bijten, grommen, en erg bang!
Ik neem haar overal mee, winkel, manege en alles om maar te laten wennen, niet te lang, een paar minuutjes en weer naar huis, slapen.
2x per dag 10 minuutjes oefenen aan de lijn lopen buiten op straat.
10 x per dag de grote tuin in, rennen spelen en zindelijk buiten worden ipv binnen.
Ben ik te ongeduldig? Als ze bijt roep ik au! en probeer te negeren, maar ze word dan dol en hapt waar ze maar kan raken, tja en als je dan bloed dan weer je je af in een reactie ( fout) dus de hond denkt ha nog leuker en word nog feller!
Dan pak ik haar op en zet haar in de bench.
Na een klein uur rust, slapen eten weer naar buiten, plassen, poepen ( ondertussen wel 20x aan de broek gehangen en foei, nee, au roepen ben ik er wel klaar weer mee!
Afleiden met speeltjes gaat super, maar helaas voor 3 seconden, dan wil ze weer een stuk van mij hebben.
Dit alleen in de tuin/in huis, buiten zijn er te veel andere indrukken , geluiden en is ze angstig ( denk ik dan) ze trilt maar loopt wel achter mij aan.
Auto is ze nu wel gewend, alleen als er een onverwachts hard geluid is dan schrikt ze maar reageert verder niet.
Wat ze ook doet is bijten in de lucht, met die kaken klapperen bedoel ik, dan hoor je gewoon die tandjes! Ook als ze het er niet mee eens is, meteen met een geluid gaan klapperen zeg maar, grommen met de kaken , hoe leg ik dat uit?
Maarja als ze moe is, dan is ze zo lief, geeft kusjes en gaat zitten als ik dat vraag.
En dat is het enige wat mij hoop geeft, dat het heel misschien wel goed gaat komen.
Ik ben nu al 2 dagen alle hondenscholen in en uit de buurt aan het bellen, wil liefst vandaag nog ergens terecht kunnen, maar overal of vol of starten pas in maart weer!
Mijn grootste angst??? Dat de pup 1 van de andere 2 honden dood bijt als ze groter en sterker is, nu kunnen die 2 de pup nog aan ( ik laat ze nooit alleen zonder toezicht en probeer ze toch veel te scheiden omdat de teckel niet waarschuwd,die bijt de pup echt hard!
bv Teckel ligt onder mijn benen, pup loopt 2 meter verder langs, blaft eens en teckel stormt erop af en bijt, echt gemeen.
Terrier trekt eerst lip en gromt, dat is net genoeg voor de pup om het te snappen ( om dan niet druk op ze af te rennen en bijten)
Buiten in de tuin gaat dit redelijk goed en ben ik niet zo bang, maar in huis is de rangorde gewoon niet goed denk ik..........
Oef een heel verhaal, maar heb genoeg te lezen hier op het forum, hopelijk word het nog een lieve huishond die wekelijks naar training gaat met partner.
Groetjes Natalie en Mutz.




















, maar mij kinderen kunnen er mee lezen en schrijven, en ja hij was als pup ook geen makkelijke, overigens Clyde is een mechelse herder 


