Op welke leeftijd kreeg jij je pup?

61 reacties · pagina 1 van 3

Love is a four-legged word

gewijzigd 1 oktober 2012, 11:00

En hoe is dat bevallen?
Ik ben heel benieuwd naar jullie ervaringen.

Ik geloof dat de meest ideale leeftijd rond de 8 à 9 weken ligt: zelfstandig genoeg om het nest en de moeder te verlaten, maar jong genoeg om volledig gesocialiseerd en opgevoed te worden door de nieuwe eigenaar. Hoe denken jullie hierover?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Op welke leeftijd kreeg jij je pup?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

D&G

17 januari 2012, 22:51 3 doggies

De eerste pup kreeg ik op mijn 25ste, en de 2de pup toen 38 jaar was en bijde pups waren goed 7 weken ;-) ;-)

Love is a four-legged word schreef het onderwerp

17 januari 2012, 22:52

" De eerste pup kreeg ik op mijn 25ste, en de 2de pup toen 38 jaar was en bijde pups waren goed 7 weken ;-) ;-) "


Grapjas. :-)

Wendy

17 januari 2012, 22:56 3 doggies

15, 9, 10 en 8 weken. Die van 15 en 10 weken waren het makkelijkst, maar die waren ook de oudste.

Susanne

17 januari 2012, 22:57 3 doggies

" De eerste pup kreeg ik op mijn 25ste, en de 2de pup toen 38 jaar was en bijde pups waren goed 7 weken ;-) ;-) "


Je bent me voor, ik wilde precies hetzelfde zeggen :-P. Ik kreeg mn eerste pup mn 22e verjaardag, tweede op mn 23e :-P. De een was officieel net iets te jong om t nest te verlaten, maar in de praktijk is dat nooit een probleem geweest. De ander was 6 maanden.

Carine en haar meisjes

17 januari 2012, 23:15 3 doggies

hier kregen we onze eerste pup op 14 weken
de tweede op 8 weken

en de laatste op 12 weken

de eerste was de moeilijkste,
maar dat kwam waarschijnlijk omdat we nog geen ervaring hadden met pups :-D

maar het is allemaal goed gekomen

Jacqueline, Jackie en Joy

17 januari 2012, 23:54 3 doggies

Ik heb Jackie gehaalt met 12 weken en Joy met 8,5 week.
Het ligt aan het ras vind ik persoonlijk.
Een grotere hond kan makkelijk met 8 weken het nest verlaten terwijl een kleine hond zoals een chi het beste af is om tot 10 a 12 weken in het nest te blijven.

Geagoedgekeurde fokker

18 januari 2012, 00:13 3 doggies

De pups uit Europese landen rond de 7,5 tot 8 week en de Amerikaantjes vanaf de 16e week.

Twister was zelfs een paar dagen jonger, ivm sterfgeval bij de fokker. En ja, met hem heb ik een hele sterke band, zijn mede hierdoor Nederlands Kampioen Behendigheid geworden.

In Amerika heb je te maken met grote afstanden en weinig socialisatie. Bij sommige honden van ons is dit heel duidelijk te merken. Vooral de angst naar vreemde mensen toe als ze net binnen komen. Maar met onze steun en begeleiding is dit tot een minimum beperkt.

Ik heb dus het liefst een pup tussen de 7,5 en 8 weken oud, mijn ervaring is dat ik daar een sterkere band mee kan opbouwen.

rachel

18 januari 2012, 00:13 3 doggies

Ik vind minstens 8 weken bij de moeder ;-)
Ik heb Iduna gehaald met bijna 9 weken en Felice met bijna 10 weken.

ukkiegoedgekeurde fokker

18 januari 2012, 07:58 3 doggies

Twinkle 12 weken (ik elf), Ivy 8 weken 1 dag (ik 28), Sire 8 maanden (ik 26).

Eefje • Yuna

18 januari 2012, 07:59 3 doggies

Ik kreeg Yuna toen ze 10 weken houd was.
Dit omdat de fokker haar zelf de 2e enting wilde meegeven, en wilden afwachten hoe dit zou vallen.

Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker

18 januari 2012, 09:13 3 doggies

Hugo kregen we met 10 weken en JaY-Dee was al 13 weken.

Wat me wel heel erg opvalt is dat beide honden de communicatie van honden onderling beter begrijpen.
Bij mijn fokker in Duitsland gaan de pups pas weg met minimaal 10 weken. Dit omdat ze vind dat ze die 2 extra weken nog veel mee krijgt van de moeder en de rest van de roedel.
Hier ben ik het volledig mee eens.Bij ons mogen mensen kiezen, willen ze de pup met 8 weken ophalen is dat prima, maar vinden ze het prima dat ze tot 10 weken blijven ben ik alleen maar blij.

Vooral bij een Duitse Pinschers is het belangrijk dat ze goed gesocialiseerd zijn met omgeving en andere honden, dit doen ik dan liever zelf 2 weken extra zodat ik zeker weet wat ze hebben mee gekregen en de mensen er zelf mee verder kunnen. Ik vind namelijk dat ze 2 weken na de enting te kort is om daadwerkelijk goed met de buiten omgeving te socialiseren.

.

18 januari 2012, 09:20 3 doggies

Dusty heb ik als herplaatser opgehaald hij was al 8 maanden toen hij bij me kwam. al een echte puberpup dus, die ook nog niks geleerd had ;-) ! Dit heeft voor de nodige opstart problemen gezorgd en helaas is hij tot op vandaag nog steeds niet de stabielle hond zoals je graag zou zien, maar desondanks een grote schat met een hart van goud.

Gaya kwam bij mij met 10.5 week. het verschil wat ik merk aan haar (en Tessa was mijn aller eerste hond) dat Gaya al heel ver was met de hondentaal. Socialisatie problemen heb ik ook met haar niet, ze is een heel open, vrij en enthousiast pupje.

bibiane

18 januari 2012, 09:29 3 doggies

mijn eerste puppy kreeg ik toen hij vijf weken oud was,veel te jong dus,maar toen was ik echt nog onwetend over die dingen,was zelf nog heel jong!!
mijn tweede puppy was acht weken,stukken beter
en nu mijn derde puppy,die was bijna negen weken ,ik vind tussen de acht en negen weken het best,beter een week langer bij de moeder dan een week te vroeg weghalen

T&dogs

18 januari 2012, 09:34 3 doggies

dit jaar kreeg ik mijn echte eigen pup ( ik ben nu 15 jaar )
en in 2010 kregen we jego en kruimel

:-D :-D

oukjespeciaal aangestelde fokker

18 januari 2012, 09:58 3 doggies

Mijn eerste teckel was 12 weken toen ze bij mij kwam. India en Neeltje waren 9 weken. Eerder mogen de teckels niet weg.

Jeroen & Lola

18 januari 2012, 10:08 3 doggies

ik kreeg lola met 26 jaar O-)

nee lolaatje was precies 8 weken toen ik haar ophaalde. de pups mochten vanaf 7 weken weg. ik heb speciaal gevraagd of lolaatje nog een week kon blijven. dit was uiteraard geen probleem. de rest werd allemaal al opgehaald door de nieuwe baasjes. ik wilde gaan voor de 8 weken omdat ik dacht dat ze in dat weekje vast meer van haar mams en haar zusje kon leren (die de fokker zelf heeft gehouden) dan van mij. bovendien kwam dit qua timing ook een stuk beter uit.
ik ben altijd blij geweest dat ik het zo heb gedaan. ze heeft toen ook echt een leuke week gehad, quality time met de familie en met haar mams en zusje. met duidelijke dubbele gevoelens kreeg ik lolaatje toen ook mee van ze haha

dit is mijn 1e hondje dus of het anders zou zijn als ik eerder of later had opgehaald zou ik niet weten...ik heb geen referentiekader :-)

Sanne

18 januari 2012, 10:11 3 doggies

Jamie was 9 weken. Meestal worden chihuahua's langer bij de fokker gehouden. Maar ik ben blij dat ik haar al met 9 weken had. De fokker deed niet echt wat aan de socialisatie, helaas.

Mariska en Grace *Shiva(rip)*

18 januari 2012, 10:14 3 doggies

Grace was iets ouder dan 8 weken toen we haar ophaalde, ze is mijn eerste pupje.
Hiervoor hadden we een herplaatser Shiva was 9 jaar toen we haar ophaald euit het asiel in Maastricht.

De mannen

18 januari 2012, 10:20 3 doggies

mijn eerst hond kreeg ik met 1.5 jaar was een herplaatser.
Diesel en Sky bijde met 10 weken.
Mochten wel alle 2 met 8 weken het nest verlaten maar wegens de kerstdrukte op mijn werk kon ik geen vrij krijgen dus mochten ze nog 2 weken langer bij de fokker blijven.

K.elly->T.yson&K.ena

18 januari 2012, 10:29 3 doggies

beiden zijn hier op 8weken tegekomen :-) tyson zat als pup al in de keuken en was al aan veel geluiden gewend .. Kena zat in de kelder met de rest van het nest en was nog helemaal ,niets gewend !! het minste geluidje schrok ze van !!

gelukkig is dat nu anders :-)

mandy janssen

18 januari 2012, 10:46 3 doggies

ik kreeg missy met 3 weken via het asiel waar ik werkte omdat de moeder haar deed verstoten,
dit was een unieke ervaring omdat ik haar heb grootgespeend. onze band is ook echt super geweldig.
maar ik merk (zelfs nu nog ) dat ze niet de nodige dicipline van moeders heeft gehad.
molly kreeg ik met 9 weekjes en dat was wel leuk, maar een kleine sloopmachine was en en zindelijkheid was ook zeeeeeer ver te zoeken bij mevr.

en dan onze butch die kregen we met 12 weekjes, hij was sociaal en zo goed als zindelijk.
dus allemaal verschillende ervaringen, maar als ik nu een pupje zou nemen zou ik hem/haar denk ik ook pas met ongeveer 10 weekjes willen hebben :-D

Amanda&beertje

18 januari 2012, 10:50 3 doggies

Ik kreeg mijn eerste hond met negen weken, vind dat ook een ideale leeftijd. Beertje kreeg ik met zeven en halve week, mijn vriend mocht hem eigenlijk met acht weken ophalen, maar omdat hij onder de kerstboom lag mocht het een paar dagen eerder. Heb eigenlijk geen problemen ondervonden.

Josien , Logan en Nikki

18 januari 2012, 10:55 3 doggies

Hier allebei rond de 10 weken en dat ging prima.
Vandaag is mijn zoon en schoondochter hun eerste pup aan het halen en die is net 8 weken.

Rox & Farah

18 januari 2012, 11:05 3 doggies

Ik was 13 en Devil 10 weekjes.

We verwachten dit jaar onze 2e pup, ik ben onderhand 21 geworden. Ik mag de pup al meenemen op 8 weken, maar ik laat haar dan het liefst ook nog tot de 10 weken, dan zijn ze toch iets verder.

*Misty & Marley*

18 januari 2012, 11:12 3 doggies

Ik was 20 toen kregen we Misty zij was 8 weekjes oud..
En 22 toen kregen we Marley met 11weekjes.:-)

team Shadow

18 januari 2012, 11:32 3 doggies

Wij hebben Shadow gehaalt toen hij 8,5 week oud was. Alles is prima gegaan, goed zindelijk te krijgen en ik heb niet het gevoel dat hij iets mist

Mireillevdwspeciaal aangestelde fokker

18 januari 2012, 12:45 3 doggies

Haakon met 11,5 week (wegens onze vakantie)
Varghoss met 8,5 week.

Uma & Joker

18 januari 2012, 17:17 3 doggies

Mijn oppashond was 7,5 week toen zijn baasjes hem kwamen ophalen.
Bijna 8 weken dus.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Op welke leeftijd kreeg jij je pup?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^