Jessica (gast)
Hallo allemaal,
Ook ik ben mij aan het oriënteren en afwegen welke hond bij mij past.
Probleem ik kom er niet uit.
Ik zal even noemen om welke honden het gaat waarna mijn belangstelling uitgaat. Vroeger hebben wij een schotse collie gehad waaraan ik verknocht was. Vandaar dat ik erg naar een collie neig: Australian Sheperd, Sheltie, Bordercollie. Los van de collies denk ik aan een Markiesje of Kooiker. Met de kooiker (mijn ouders hebben er een) ben ik bekend met het Markiesje niet.
Dit wordt mijn eerste hond. Van huis uit wel honden gewend maar nog nooit zelf een hond gehouden, ben zeker bereid om naar de plaatselijke hondenschool te gaan om in ieder geval VEG te bereiken en daarna iets van behendigheid te gaan doen. De hond zal bijna overal mee naar toe gaan. Ik werk door omstandigheden niet en als ik weer werk zullen dit halve dagen zijn.
Op de 1e plaats wil ik gewoon een lieve, opgewekte, gehoorzame, intelligente en gezellige huishond waarmee ik kan spelen, fietsen, sporten/trainen, speuren, wandelen, die meegaat en naast me loopt/ zit als ik fotografeer etc. Die stabiel van karakter is en niet overdreven waaks of blafferig zal zijn. Een knuffel, houdt van kroelen, beetje vrij karakter. Actief, maar toch ook rustig. Formaat is bij voorkeur (kleine) middelmaat. En het vacht, lang.
Qua grote en activiteit denk ik dat de Border en Australian afvallen. De Sheltie blijft dan over van de collies , maar hoewel ze bij mij lijken te passen zijn er ook dingen die misschien niet zo goed samengaan met een Sheltie. Dus ik wil graag jullie advies vragen.
De blafferigheid/door blaffen ofwel het bewaken van huis en haard , waarbij hij zijn gebrek aan grootte nogal eens tracht te compenseren door luidruchtig alarm te slaan: Woon in appartement. Kan je een Sheltie het blaffen grotendeels afleren en wordt hier bij de fokker al aandacht aan besteedt? Is dit blaffen bij alle Shelties even hardnekkig en/of kun je een pup hierop al selecteren en is er in dit blaf temperament bijvoorbeeld nog onderscheid te maken in Sable, Tri, Merle? Op internet gelezen informatie verteld mij dat het uit kan maken of je bijvoorbeeld een Sable of een Blue merle hebt. Een Sable zou de meest rustige zijn met een vrijer karakter, ook de Amerikaanse lijnen zouden een vrijer karakter hebben.
Volgens de gegevens zou een Sheltie niet nerveus (mogen) zijn. Toch wordt dit bij veel Shelties wel gezien en gesignaleerd door andere honden eigenaren bij de hondenclub. Hoe komt dit en is dit te voorkomen?
Hopelijk zijn er hier mensen die mij een beetje op weg kunnen helpen want aan elke hond kleven zowel voor als nadelen. In hoeverre neem je dat in je keuze mee en moet dit je keuze al dan niet beperken?
Groetjes Jessica














