Ik laat de honden nooit in de kamer slapen, ook niet als pup. Ik vind het beter dat ze van de eerste keer hun plek hebben, dan komen er achteraf ook geen problemen meer van.
Ik denk dat het nu gewoon even teveel is voor de pup. 1 stap per keer. Zorg eerst dat hij zindelijk is en de nacht doorslaapt voor je de bench gaat verplaatsen. Als je pup en nog zindelijk moet worden, en moet leren slapen zonder jou is het misschien allemaal wat te veel/te snel.
En dat hij jankt tja, dat is normaal.. Elke pup doet dat. Zelfs onze pup die al 8 maand is (wel herplaatser) durft snachts al eens piepen omdat ze naar buiten moet. Maar liever zo dan dat we het moeten opkuisen.
Wij maken er dan ook wel niets 'leuks' van. Gewoon hup buiten, plasje, binnen en terug haar kamer in (onze honden hebben een eigen slaapkamer
) Zo leert ze ook niet dat piepen = aandacht, maar dat ze alleen moet janken als ze nodig moet




