Wij hebben een Chihuahuapupje van 21 weken.
Omdat hij ontzettend klein is kan hij pas sinds 3 á 4 weken een tuigje/riem om.
We zijn toen ook pas gestart met de puppycursus.
Hij heeft tot die tijd los gelopen bij het uitgaan (korte stukjes op het grasveld).
Wij hebben hele kleine snoepjes voor hem om te oefenen met hier komen en zitten die hij echt verukkelijk vind.
Alleen vind hij het verschrikkelijk een riem of een tuigje om te hebben en aan de riem te lopen.
Wanneer we na veel geworstel en gepiep het tuigje om hebben is hij in "shock" en wil hij helemaal niks meer.
Hij kruipt dan het liefste weg in zijn mandje en pakt helemaal niks aan, dus ook niet de snoepjes waar hij normaal wild van word.
We oefenen met hem door het tuigje in onze hand te houden en hem zo snoepjes te geven (dit werkt soms) maar alleen al bij het zien van het tuigje kruipt hij regelmatig weg.
Wij kunnen niet bedenken wat de aanleiding van zijn angst is, hij heeft dit ook bij een shirtje aan doen tegen de kou.
Maar sinds we weten dat dit niet noodzakelijk is doen we dat niet meer.
Op de puppy cursus heeft hij bijna altijd 30 min. nodig om te ontspannen en pakt hij zelden zijn favoriete snoepje aan, dus kunnen we ook erg weinig met hem doen helaas.
Soms lijken druppels van de Bach remedy (rescue) wel te helpen maar helaas ook niet altijd.
We hebben gewoon een super gestrest hondje wat heel veel geduld vergt.
Heeft iemand hier ervaring mee?





