oren tapen

126 reacties · pagina 2 van 5

hert

21 juni 2011, 23:31

( GLUCOSAMINE ) is niet tapen maar is vitaminen tube hoor

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "oren tapen" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

lorenzo

21 juni 2011, 23:48

Gaia heb ik nu ook getaped,1 oor begon naar voren te klappen.
Een andere hond van me had ik niet getaped(ik dacht dat het wel goed kwam),die heeft nu 2 verschillende oren.

Anne met Ike en Jacko

22 juni 2011, 00:09

Ike zijn oren stonden ook raar op momenten maar heeft veel te maken met wisselen e.d

Janet & Boxersgoedgekeurde fokker

22 juni 2011, 00:17

Vind ik nou zo grappig soms, je mag niets aan een hond veranderen, zelfs het tapen wordt al raar bekeken, waar de hond toch echt geen last van heeft.
Maar je mag wel een ras kiezen die je mooi vindt, dat is toch precies het zelfde, anders had je toch ook voor de eerste de beste poedel in het asiel kunnen gaan, die moet je dan toch ook accepteren zoals ze zijn???????
Maar zie hier toch dat bijna iedereen een ras kiest omdat ze nou juist dat ras zo "mooi" vinden, is dit niet hetzelfde dan????

En dan het castreren en steriliseren, dat kan allemaal gewoon omdat dat voor de baas makkelijker is geen gesmeer van de teef, geen druppels van de reu.....of uit voorzorg, valt dit niet onder de noemer honden onnodig laten lijden......... O-)

Nikki & Hero

22 juni 2011, 00:31

Ik ben ook niet zo'n tegenstander van het tapen, zeker niet je je hond wilt inzetten voor de show.
Het is geen couperen he, dat is nog iets totaal anders.

Mijn klein neefje is ook geopereerd aan zijn oortjes, had flapoortjes, heeft het kindje zelf niet voor gekozen, maar de ouders.

hert

22 juni 2011, 01:06

couperen is zeker iets anders en is al verboden
zal nu zien wat die vitamine zal geven maar moet dan eerst bij dierenarts gaan want is op voorschrift
en ja kan komen door wisselen van zijn tantjes dat zei DA ook

. schreef het onderwerp

22 juni 2011, 08:11

" Je moet langs de fokker gaan, die willen het meestal wel voordoen. :-)

En Jaqueline, hij wil de oren niet staand, maar naar achter gericht, ik weet niet hoe je het anders moet omschrijven. Anders krijgt hij zulke oren als Bink, en dat willen veel Stafford eigenaren niet. "


top goede uitleg !

. schreef het onderwerp

22 juni 2011, 08:15

ik wou dat meer mensen oren tapen van de hond i.p.v het couperen van.

er is totaal niets zielig aan ook is de rede van het tapen dat er minder snel oormijt in kan komen en de oren beter beschermd worden . je kan op sommige fotos van me zien wat ik bedoel !

Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker

22 juni 2011, 08:17

@Jacqueline, heeft niets met jou mening te maken.
Je verteld iets wat niet waar is, daar wijs ik je op.

Een hond wordt niet zo geboren, dit veranderd tijdens wisselen.
Daarbij is heet chirurgische ingreep.

Als je met je hond naar een show wil en de oren staat scheef, kan je het wel vergeten.
Dus is er niets mis mee, om de oren voor een korte tijd te tapen, of in de juiste stand te masseren.

Als je een hond hebt zonder stamboom, maakt het inderdaad niets uit, maar dan gaat het ook niet om uiterlijk.
Mensen die een stamboom hond kopen, willen vaak dat de hond dan ook aan de rasstandaard voldoet.
Soms moet je dat een beetje helpen, door dit soort dingen.

. schreef het onderwerp

22 juni 2011, 08:22

" Ik heb dat nooit begrepen waarom mensen dat willen.
Je hond wordt geboren op een bepaalde manier, met staande oren of niet .
Joy hoort ook staande oren te hebben maar de puntje blijven hangen, niet een haar op mijn hoofd die heeft gedacht om het te tapen.
Ze is zoals ze is.

Als het gaat om jou rednose, is het volgens mij normaal dat de oren niet overeind staan, alleen bij gecoupeerde honden staan de oren en aangezien dit gelukkig niet mag zullen de oren van jou rednose nooit gaan staan ook niet met tape. "


ze hoeven ook niet te staan ! en als je het niks vind post ook niks dan !

. schreef het onderwerp

22 juni 2011, 08:26

" Zoals hierboven vermeld kan je het best aan de fokker vragen...
Maar hoe oud is je hond, want als ie nog jong is kunnen de oren nog vanzelf goed komen hoor. "



rond de 4 mnd nu ,....
:-D

lorenzo

22 juni 2011, 08:30 3 doggies

Dit is een frans forum met cadebou,s,je ziet een boel voorbeelden van hoe je de oor moet tapen.
Ook met een paar tekenvoorbeelden.(wel effe aanmelden)

Ikzelf doe de tape alleen om het oor en niet aan de binnenkant.Mocht het kraakbeen al hard en dik zijn of de oor erg klein dan zal ik als ik jouw was ook aan de binnenkant plakken.

http://doguedemajorque.xooit.com/t855-Bandage-d%27oreilles.htm?q=taping+oreilles

. schreef het onderwerp

22 juni 2011, 08:30

" Ik ben ook niet zo'n tegenstander van het tapen, zeker niet je je hond wilt inzetten voor de show.
Het is geen couperen he, dat is nog iets totaal anders.

Mijn klein neefje is ook geopereerd aan zijn oortjes, had flapoortjes, heeft het kindje zelf niet voor gekozen, maar de ouders. "



waar gaat dit nou weer over ?? hebben de ouders voor gezorgd ?

goede ouders!! top

Jacqueline, Jackie en Joy

22 juni 2011, 09:36

Okaay veronique wat jij wil, laten we even vergeten dat de hond volop in ontwikkeling is en de oren vanzelf in de goede stand komen te staan.
Maarja wie ben ik, volgens jou weet ik nergens wat van af :-D

Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker

22 juni 2011, 09:48 3 doggies

" Je hond wordt geboren op een bepaalde manier, met staande oren of niet. "


Die niet zo raar!
Dit is je eigen tekst en daar reageer ik op omdat dit niet klopt!
Jij haalt er allerlei dingen bij die niet relevant zijn op dit moment.
Je moet wel dingen los van elkaar kunnen zien.

Dat jij het nooit zal doen, zal ik niet over vallen, dat moet je zelf weten.
Maar een ander kan er een andere mening over hebben.
Dit wil niet zeggen dat het dierenmishandeling is.



. schreef het onderwerp

22 juni 2011, 09:51

"

Die niet zo raar!
Dit is je eigen tekst en daar reageer ik op omdat dit niet klopt!
Jij haalt er allerlei dingen bij die niet relevant zijn op dit moment.
Je moet wel dingen los van elkaar kunnen zien.

Dat jij het nooit zal doen, zal ik niet over vallen, dat moet je zelf weten.
Maar een ander kan er een andere mening over hebben.
Dit wil niet zeggen dat het dierenmishandeling is.

AUW scherp zeg !

"

Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker

22 juni 2011, 09:53

" Okaay veronique wat jij wil, laten we even vergeten dat de hond volop in ontwikkeling is en de oren vanzelf in de goede stand komen te staan.
Maarja wie ben ik, volgens jou weet ik nergens wat van af :-D "


Juist op het moment dat de hond nog in ontwikkeling is, kan dit nog aangepast worden.
Nu is het kraakbeen in de oren nog zacht en kunnen de oren naar de juiste stand begeleid worden.
Als de hond volgroeid is kan dit niet meer, dan is het kraakbeen hard.

Oren komen echt niet altijd in de juiste stand.
Daardoor moet (als je dat wil zoals de TS) je de oren begeleiden.

De hond heeft hier totaal geen last van.
En de rassen zijn sowieso ontstaan om wat mensen mooi vinden, dus daar kan je nu moeilijk over doen, maar heeft geen zin meer.
En als je het dus niet mooi vind dat de oren scheef staan, is er niets mis mee dat je dit een handje helpt!

Starchild

22 juni 2011, 09:58

Het ligt er een beetje aan hoe de oren moeten gaan vallen of ik je een tip kan geven ;-) Die van mij "moesten"naar voren vallen. Bij één is het gelukt, en de ander heeft een goed oor en een oor die niet goed zit, heel grappig want haar vader had goed geplaatste oren en de moeder verkeerd geplaatste, haha. Maar ik was met haar niet geduldig genoeg. Ik heb de oren getapet met sporttape. Aan de binnenkant van het oortje plakken, ander de kin door laten lopen ( daar de tape dubbelvouwen ) en dan het andere oortje plakken. Soms bleef het een dag zitten, soms een week... Maar ik heb het vrij lang vol gehouden. Overigens doet het geen pijn hoor! Ze deden er alles mee en hadden nergens last van O-)

Anoniem (gast)

22 juni 2011, 10:10

Inderdaad oren komen niet altijd in de goede stand te staan. We hadden ooit een met mooie flappies totdat meneer ging wisselen en toen had ie zijvleugels.

Darco hebben we bewust gemasseerd, had af en toe ook een oor wat niet lekker ging hangen en wilde perse hangoren hebben die mooi naar voren vielen. Had het masseren niet gelukt hadden ze inderdaad getaped gaan worden.

Kijk wel goed als je het zelf gaat doen dat je wel de goede instructies volgt, elk ras heeft natuurlijk zijn eigen oor-hang-sta- eigenschappen.

oukjespeciaal aangestelde fokker

22 juni 2011, 10:14

" Hoi ,

Kan iemand mij vertellen hoe ik de oren van mijn pup kan tapen zodat ze in een bepaalde positie blijven zitten ,en niet naar voren vallen zoals konijnen oren ?

groet, "



Maar waarom zou je dit willen? Maakt het uit hoe de oren staan of hangen? Of ga je naar de show met de hond, dan kan ik het nog begrijpen. Maar dan is het ook nog een beetje vals spelen, als je hond ooit pups krijgt dan kunnen die pups ook zulke oren krijgen, dus schiet je er niks mee op.

S&F.

22 juni 2011, 10:16

Masseren of tapen vind ik niet echt zielig, ligt er aan voor wat voor doel je je hond hebt.

Flex zijn oren zijn ook niet goed voor een AB, waren ze wel maar na het wisselen niet meer.

Mij maakt het niet uit, ik vind het wel grappig die domme oren. Mijn vriend ook wel maar die vind het toch jammer dat er niet meer gecoupeerd mag worden.

Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker

22 juni 2011, 10:18

Zie het verschil.
Dit is Angel (anouk) en haar oren zijn niet gemasseerd.


Dit is Anna, haar oren zijn wel gemasseerd.

Waarom tapen??
Ik ben van mening dat je aan een hond begint met alles er op en er aan zoals deze is!
Ook ben ik tegen castratie en sterilicatie als het niet medisch noodzakelijk is!

Voorbeeld:
Als je aan een vrouw of man begint dan ga je deze toch ook niet veranderen aan jou ideaal beeld??
Als je een kind krijgt, neem je deze toch ook zoals hij/zij is??

Niet prutsen aan de hond, geniet van het diertje en laat het dier genieten en geen stress geven!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "oren tapen" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^