Staartbreukje Jack Russell Pups

8 reacties
Jack Russell Terrier Alles over de Jack Russell TerrierKarakter, verzorging en wat baasjes van het ras vinden

Arend (gast)

9 februari 2011, 01:06

Wij hebben een eerste nestje van onze Mara. Ze is alleen wat onhandig in het verplaatsen van de pups.
Soms neemt ze een pup in de bek maar soms paks ze wat het eerst voorbij komt. Een poot, een kop en een staart. Nu zit er bij één jong een knikje in het staartpuntje. Kan dat nog over gaan met masseren of blijft de pup de vreemde knik in de staartpunt houden?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Staartbreukje Jack Russell Pups" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lisanne

9 februari 2011, 01:08

Weet je wel zeker dat het door moeders is gebroken?
Of is het gewoon een pup met knikstaart? ( zo geboren? ) is een erfelijke afwijking namelijk... Let wel op. als hij inderdaad zo geboren is.. Dat er echt niet met het hondje gefokt mag worden.. Het is heel erfelijk een vaak zie je dan heel veel pups met knikstaart of een knik in de rug/nek ( hiermee kunnen ze NIET leven, en moeten dus worden ingeslapen )

Lisanne

9 februari 2011, 01:13

Ziet het er zo uit?

Ilja & ***Sterre**

9 februari 2011, 01:23

Ik zou de pups laten onderzoeken als het een pup/pups zijn met knikstaarten is dit niet goed...

Ik heb nog niet gehoord dat een staart breekt van een pup door toe doen van de moederzorg..

Hier is mogelijk meer aan de hand..

Ilja & ***Sterre**

9 februari 2011, 01:25

En waarom pakt de moeder de pups op..??

Heeft de moeder wel een goede rustige plek en wordt ze niet te vaak gestoord...
Het kan zeker stress zijn als de moeder zo aan het sjouwen is..

*Boots*Rip*

gewijzigd 9 februari 2011, 07:57

@ lisanne
hoezo kunnen honden met een knikstaart niet leven ???
ik weet dat dit erfelijk is en dat er geen nest meer moet gefokt worden met bijde ouder dieren in deze combinatie
en dat het een afwijking is in het beenderen gestel ruggewervel
maar mijn hond is er 12 mee geworden
ik wist niet dat ze dan werden ingeslapen (weet wel dat fokkers dat doen om hun lijn te beschermen)

@ ts ik zou er eerst mee langs de dierenarts gaan en advies vragen

Nienke & de roedelgoedgekeurde fokker

9 februari 2011, 11:32

Zo'n knik in de ruggewervel is in de meeste gevallen een erfelijk probleem het is een afwijking aan de ruggegraat / staartwervels. Nooit meer met deze ouderdieren (of broer of zusje) verder fokken. Deze keer lijkt het een onschuldig probleem in de staart, de volgende keer kan er een knik in de ruggenwervels zitten.

Nienke & de roedelgoedgekeurde fokker

9 februari 2011, 11:33

Wat betreft het verplaatsen van de pups, het hoort niet nodig te zijn dat de moederhond de pups verplaatst. Heeft ze wel een goede, niet te grote, werpkist met hoge opstaande randen? Heeft het nestje rust genoeg?

het Moderatorteamgoedgekeurde fokker

9 februari 2011, 11:37

Omdat het hier over erfelijkheid en fokken gaat is dit topic verhuisd naar de fokhoek. Voor de fokhoek gelden echter andere regels:

http://www.hondenpage.com/hondenforum/32665/let-op!!-nieuwe-regels-betreffende-het-plaatsen-van-topics-en-reacties-in-het-onderwerp-%22fokken%22.php

Je vraag is voldoende beantwoord, dus het topic gaat op slot. Wil je meer topics plaatsen in de fokhoek en vind je zelf dat je verantwoord fokt, meld je dan even aan als lid en stuur het ons, het moderatorteam een PB waarin je uitlegt waarom je verantwoord fokt.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Staartbreukje Jack Russell Pups" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^