ons gastje houdt niet echt van kammen, vooral achter zijn oren is het een ramp. Het is elke keer een gevecht.
Nu is het zo dat op deze plaats enkele klitten zitten.
Wie weet raad ?
ons gastje houdt niet echt van kammen, vooral achter zijn oren is het een ramp. Het is elke keer een gevecht.
Nu is het zo dat op deze plaats enkele klitten zitten.
Wie weet raad ?
Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "hoe kan je het best klitten verwijderen" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.
Eruitknippen
Eerst je hond leren dat de schaar/kam niet iets negatiefs is. De hond moet echt leren rustig te zijn bij het kammen want vooral als je de klitten wil wegknippen kan de hond gewond raken als het een gevecht is.
kan het alleen maar door knippen ?
volgends mij niet. Je moet een prbeeren om dreadloks te kammen
Nee, je kunt het ook met een kammetje proberen.
Houd het haar dan vast dichtbij de wortel terwijl je de klitten aan de onderkant eruit probeert te kammen. Zo doet het minder pijn dan als je gewoon begint de kammen want daarbij trek je vaak perongeluk heel hard aan het haar.
da"s mss nog een idee , de nieuwe mode
Je kunt ook staart- en manenspray voor paarden proberen! Je smeert de oren/klitten in met de lotion, laat het even drogen, en vervolgens kam je de klit eruit. Ook zijn er anti-klit-lotions voor honden te koop maar de "paardenspray" (ervaring) werkt naar mijn idee het best
Wat ook helpt is de heryspray tegen klitten.
Ook een beetje olie op de klit doen en zachtjes kammen, gaat veel makkelijker.
ik knip ze een stukje in en daarna kan ik ze uitkammen.
als ik in het pension een hond moet borstelen die helemaal in de klitten zit, zet ik de bovenste tandjes van het kammetje in de klit, en trek dan zachtjes naar beneden. Je hoeft dan weinig kracht te zetten en de klit komt er meestal heel makkelijk uit. En de hond voelt het nauwelijks. succes!
manenspray voor paarden,te krijgen bij de boerenbond.
ik borstel altijd bobtails, dus die hebben een andere vacht, maar je moet ten eerste leren dat je hond echt stil blijft liggen, desnoods houdt de andere de hond stil gewoon met een snoepje voor zijn neus en dan borstel jij.
Bij de bobtails halen we de erge klitten er altijd uit door eerst de vacht een klein beetje uit elkaar te scheuren, niet het haar eruitscheuren, maar ik bedoel meer de klit in kleinere stukjes scheuren, dit doet geen zeer, want je trekt niet aan het haar zelf, maar je maakt de klit alleen kleiner.
Als je dit hebt gedaan, kam je de kleine stukjes uit met een kam, dit werkt bij bobtails altijd, als het onduidelijk is je kan altijd vrage stellen
Ik neen aan dat er viltjes achter de oren zit..??
Als je een goede kappersschaar hebt dan zet je de punt van de schaar in de vilt met de botte kant van de schaar op de huid..
Dan knip je de vilt in de lengte door..
Knip dus van de huid af..!
Dan kan je de vilt uitpluizen...
NOOIT naar de huid toe knippen...!!
Op de huid van de hond staat spanning en je hebt zo een gapend gat als je in de huid knipt...
Zeker achter de oren is de huid ZEER dun..
Voorkomen door regelmatig even de borsel er ven door te slaan...
Een Mason en Pierson is een perfecte borstel, die de ondervacht met rust laat..!!
Een grove kam er door op de klitgevoelige plekjes...
Nooit meer klitten..
Zora had vaak ook klitten achter de oren. En telkens als we daar wilden kammen dan ging ze met hoofd bewegen waardoor het lastig is om het eruit te krijgen.
Nu zijn ze eruit (duurde wel even), door alleen te kammen, dus niet knippen. We houden haar nu rustig bij het kammen door af en toe een snoepje te geven. Dan blijft ze stil omdat ze weet dat ze dan een snoepje krijgt
Echte dreadlocks kan je echt niet uitkammen..
Die moet je uitpluizen..
Ik zelf, neem vaak de moeite niet. Als ze echt een dreadlock heeft dan is het meestal dood los haar, dat trek ik er zo uit.
Maar wat wel helpt, is dat ik altijd als ik mijn hond aai even door haar haren achter haar oren ga met mijn vingers om beginnende klitten er uit te halen.
Hierdoor heb ik eigenlijk nooit echte klitten meer, achter de oren dan.

de tweede van links, is een speciale klitten kam/mesje voor klitten, zeker achter het oor. super ding.
je zet voorzichtig de kam achter de klit en haal zo de klit weg, het snijd de klit doormidden, geen geknip. en het is zo gebeurt, en doet totaal geen pijn voor je hond.
te koop bij intratuin, ongeveer zeven acht euro.
equine spray voor paarden werkt perfect
gebruik het zelf ook. dan wel voor me paarden omdat luna kort haar heeft. maar dit werk echt heel goed!
groetjes!!
Idd de kam die Willemijn aanraadt. Werkt perfect!
Nog nooit een hond met klitten in het haar gehad. Maar bij de poes helpt 'eerst uitpluizen'. De taktiek van Ilja en het speciale kammetje van Willemijn, dat moet lukken. Met sray voor paarden misschien nog beter... maar of dat gezond is ? Toch maar opletten voor de ogen van jou en de hond en de spray niet teveel inademen denk ik (maar ik ken het niet 
Knippen, spray, kammen... wat dan ook je doet moet de hond eerst stil blijven, anders is er altijd gevaar dat iets in de oren of ogen komt. Wat ik zelf doe is zachtjes kammen, begin met de tip en dan naar de wortel toe, met geduld
bedankt voor de tips, hier kan ik zeker mee verder!
Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "hoe kan je het best klitten verwijderen" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.