shiloh shepard

40 reacties · pagina 1 van 2

babs en tibbie josha

4 juli 2010, 15:08

hoi allemaal,

ik was is zo aan het kijken tussen de hondenrassen op deze site en ik kwam daar de shiloh shepard tegen.
nou moet ik eerlijk zeggen dat ik werkelijk waar nog nooit van dit ras heb gehoord.

is er iemand die mij er wat meer over kan vertellen.
verwijzen naar hondenrassen hoeft niet,want dat heb ik al gelezen :-D

groetjes

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "shiloh shepard" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Mexx

4 juli 2010, 15:34 3 doggies

Ik heb er zelf ook naar gekeken.
Hier wat extra info:
The Shiloh Shepherd is ontstaan uit Tina Barber's visie op een betere gezelschapshond. Ze werd geïnspireerd door de honden waar ze mee opgroeide in Duitsland. Met haar formule streeft ze ernaar honden te produceren met de welbekende intelligentie van de Duitse Herder met betere heupen en stabiel temperament.

Naast de visie op een geweldige gezelschapshond, zijn er nog drie belangrijke kenmerken die de Shiloh een Shiloh maken.

1. De uitgebreide gegevens die nodig zijn zowel over de ouders als de nestgenoten om ze te volgen en het gewenste type te produceren voor de volgende generatie. 2. De oude foklijnen waar het allemaal mee begonnen is. 3. De zeer zorgvuldig geselecteerde en beperkte outcrosses.

De eerste is het LMX-programma (Litter Mate Cross-reference). De LMX evalueert verschillende criteria, temperament, gewicht, vacht, kleur, geslacht, bouw, gezondheidskwesties en heuprapporten met inbegrip van dominante en recessieve kenmerken van de fokdieren en hun nestgenoten.

Omdat de Shiloh nog in ontwikkeling is, is het noodzakelijk dat deze gegevens worden verzameld en voorafgaand aan de volgende te fokken generatie worden geanalyseerd.

Een ander zeer belangrijk element van de Shiloh is Kari, de hond waar het allemaal mee begonnen is. Alle huidige ISSR-Shilohs worden nog steeds gevolgd en gemeten naar hun percentage van Kari. Kari was niet alleen een schitterende hond met een bijna menselijk intelligentie en geweldige heupen, zij was ook in staat die eigenschappen aan haar pups door te geven. De lijnen van Kari zijn gelijkwaardig aan de lijnen van Londen van de befaamde "Littlest Hobo".

Alle besluiten betreffende outcrosses voor Shilohs zijn genomen door Tina. Twee van de eerste outcrosses waren Samson en Sabrina.

Samson was een kruising tussen een Duitse herder uit een oude lijn (met een voorvader van Londen) en een Giant Malamute. De fokker hield ook gedetailleerde verslagen van genetische geschiedenis bij, die in de gegevens van Shiloh zijn opgenomen.

Sabrina was van een andere lijn van het oude Wurttembergertype Duitse Herders van Don Baker's 30 jarige fokprogramma. Sabrina was zwaarder gebouwd en had ook Sarplaninaclijnen.

In juni 1991 werd de originele rasvereniging van de Shiloh Shepherd opgericht en aangenomen. De naam van de club werd: the Shiloh Shepherd Dog Club of America, afgekort als SSDCA.

Na de eerste ronde van outcrosses werden Shilohs niet meer beschouwd als Duitse Herders en werden zij Shilohs genoemd, naar de kennel van Tina Barber. De ISSR (de Internationale Shiloh Shepherd Registratie) werd gevormd voor de registratie van de Shiloh Shepherd.

Er werden nog twee outcrosses opgenomen. In 1998 bracht Tina de genen van Artus, een Oudduitse Herder in. Gandalf, de hond die de jonge padvinder in de bergen van Carolinia redde, is een geregistreerde ISSR Shiloh en een nakomeling van Artus.

In 2000 bracht Tina Orbit van de Hoofprintlijn in.

De Orbitlijnen brachten ook de originele "Rin-tin-tin"-lijnen voort.

Bij uw onderzoek naar dit ras kunt u een verwijzing vinden naar "MAW". Deze term verwijst naar het niet-Duitse Herdercomponent van Shiloh Shepherd. De "M" verwijst naar Malamute, de "A" naar Amerikaanse Herder en de "W" naar Witte Herder.

Bijna 40 jaar van zeer selectief fokken heeft een verbazingwekkende hond opgeleverd. De Shilohs houden van en beschermen hun familieleden en hebben een speciale affiniteit voor kinderen. Het zijn erg intelligente dieren die kunnen worden ingezet als reddingshond, voor het hoeden van schapen of als therapiehond. Zij blinken uit in vele takken van hondensport en houden ervan zichzelf te laten zien op shows.

Het is niet ongebruikelijk dat sommige mannetjes een schofthoogte van 80 cm. bereiken. Met een gemiddelde schofthoogte van 76 cm. komen ze dichter in de buurt van de rasstandaard voor een Sint Bernard dan die van de Duitse Herder.

Mexx

4 juli 2010, 15:35 3 doggies

Het zijn dus een soort extreem grote ODH, DH, ZWH's.

babs en tibbie josha schreef het onderwerp

4 juli 2010, 15:57

ok,ik vind ze wel onwijs mooi om te zien :-D
dank je wel voor het zoeken mexx :-D

De Mecheltjes clan

4 juli 2010, 15:58 3 doggies

Het is een prachtige hond. Jaren terug heb ik naar een shilow sheperd gezocht hier in NL maar waren hier toen nog niet. Langzaam aan zijn ze naar NL gekomen. Prachtige honden ik was er meteen verliefd op. Uiteindelijk is het de ODH geworden die er toch veel van weg heeft.

In de VS een populair ras als ik mij niet vergis. Je zou eens kunnen kijken naar de website van Tina Barber die het ras "ontwikkeld" heeft.
http://www.shilohshepherd.com/kennelof.htm

bc

4 juli 2010, 16:09 3 doggies

nog nooit van gehoord maar wel leukeh ond ;-)

Hetty & Skipper

4 juli 2010, 16:44 3 doggies

Het is een prachtige hond om te zien ... maar als je de mooiste wil zien dan kijk je idd toch al heel snel naar de Shiloh's die Tina Barber fokt. Hier in Nederland zit inmiddels een kennel die in 2010 het eerst nestje verwacht.

Mijn droom is nog ooit zelf een Shiloh te hebben.

Brienne

4 juli 2010, 16:56 3 doggies

Nog nooit eerder van gehoord.. maar wat een prachtige honden!!

babs en tibbie josha schreef het onderwerp

4 juli 2010, 16:58

toevallig zat ik net hier is te kijken bij de fokkers en daar staat er wel 1 tussen die dus nu pups heeft :-D

misschien iets voor in de toekomst,want ik vind ze echt onwijs mooi :-D

Hetty & Skipper

4 juli 2010, 17:40 3 doggies

Dat is de enige nederlandse kennel van Shiloh Shepherds dus die ik bedoelde babs. Dutch Pride Shilohs. En de vaderhond komt uit Amerika van Tina Barber af. Een hond uit de "New Zions Kennel".

babs en tibbie josha schreef het onderwerp

4 juli 2010, 17:55

ik vind ze wel heel mooi,de pups zijn ook nog niet zo oud,want ze zijn 28 juni geboren,tenminste dat zag ik op de site.
echt prachthonden vind ik het :-D

judith

4 juli 2010, 18:06 3 doggies

Het zijn echt prachthonden! Ik heb ze 2x in het echt kunnen bewonderen... Echt prachtige honden!

T & T cockerduo

4 juli 2010, 21:29 3 doggies

Lijkt wel op een kruising van een Duitse herder met een Tervuerense herder.

babs en tibbie josha schreef het onderwerp

4 juli 2010, 21:44

hahahahahaha annelies,
ik heb hetzelfde hoor,heb er ook al zoveel op me lijstje staan en er komt steeds weer een ras bij.maar ik vind deze toch wel heel erg mooi.

Charlotte en de Witjesgoedgekeurde fokker

4 juli 2010, 21:46 3 doggies

Ik kende hem idd al :-) Echt prachtige beesten. K wil dr ook zooo graag een!
Piglet heeft eens een nest gehad -waar FiFi uit komt- waar reuen in zaten van 72 en zelfs 74 cm. (Witte herder is gem. 64cm) We zijn toen benaderd door een Shiloh fokker of ze alsjeblieft gebruikt mochten worden voor nieuw bloed :-) Oeps, foutje, beetje uit de kluiten gewassen ;-)

Hetty & Skipper

5 juli 2010, 00:48 3 doggies

Ik heb zelf zo'n uit de kluiten gewassen witte herder. Zijn schofthoogte is ook 72 cm. Wat dat aangaat is Rowan wel een kleine Shiloh, maar mijn droom is en blijft een echte echte Shiloh!

Charlotte en de Witjesgoedgekeurde fokker

5 juli 2010, 01:01 3 doggies

We gaan ze gewoon samen fokken ;-) Rowan op FiFi en daar Fritz op. Die is ook wel 74cm... Als ie niet groter is :-(

Hetty & Skipper

5 juli 2010, 01:13 3 doggies

Hahaha idee Charlotte, alleen een klein probleempje. Rowan mist inmiddels zijn ballen ... zijn neus mankeert niets hoor. Hij kan nog steeds heel goed doen alsof.

Maar een broer van Rowan uit een nestje later Dieszel, is ook net iets groter als Rowan, iets forser ook nog ... die heeft allebei zijn ballen nog en ook lust genoeg! Dus als zijn eigenaars het er ook nog mee eens kunnen zijn ... wie weet heb je dan je man gevonden. Dieszel is ook een prachtige reu om te zien! ;-)

Charlotte en de Witjesgoedgekeurde fokker

5 juli 2010, 01:14 3 doggies

hhahaha arme Rowan, een jeweetwel vent! Ach het was het proberen waard he ;-)

Hetty & Skipper

5 juli 2010, 01:23 3 doggies

Hmmm ik geloof niet dat hij het echt erg vindt. Het was gewoon geen optie om hem zijn mannelijkheid te laten houden. Eerst wel, maar ja, toen kwam kleine Myla erbij. En een nestje maken is voor hun snel gebeurd he. Myla wilden we toch minstens een keer loops laten worden voor haar eigen gezondheid ... en met twee ongecastreerde mannen in huis, geen ruimte om ze echt apart te houden en ook geen garantie dat je er 24uur per dag boven op kan zitten om ze tegen te houden ... dan moet je iets he. Dus zodoende is mijn ventje geholpen en het oudere ventje van mijn zus ook ..

En geloof me. Die vent van mij wilde nog iedere minuut van de dag de hele maand december dat Myla loops was boven op haar klimmen. Iedere vijf minuten kon ik hem er vanaf halen ... dus wat waren wij blij dat hij niets meer klaar kon maken! Stel je voor, een teefje kruising Mechelse / Hollandse herder, toen amper 9 maanden ... en dan gedekt door een witte duitser / met een kwart tervuerens bloed in hem! Dat zou me een combi geweest zijn. :-D

Hetty & Skipper

5 juli 2010, 01:24 3 doggies

Maar ik ga wel heel erg offtopic ... oeps ... terug naar de Shiloh! Mooie hond daar blijf ik bij.

Maar voorlopig nog een droom voor me! En dan doe ik met Rowan idd maar net alsof :-D O-)

babs en tibbie josha schreef het onderwerp

5 juli 2010, 09:17

het is en blijft zeker een mooie hond :-D

Silvy

5 juli 2010, 10:34 3 doggies

ik vind het ook zulke mooie honden!!!!

Uma & Joker

5 juli 2010, 11:31 3 doggies

wauw vind hett echt prachtige honden :-)

babs en tibbie josha schreef het onderwerp

5 juli 2010, 11:34

het is zeker een mooie hond,maar is er nog iemand die misschiien nog meer informatie heeft???????????

Mireillevdwspeciaal aangestelde fokker

5 juli 2010, 12:27 3 doggies

Wij hebben een Oudduitse herder en dit is eigenlijk z'n (veel) grotere 'broer'.
Vanzelfsprekend dat wij het ook enorm mooie honden vinden.
Momenteel is Dutch Pride Shilohs http://www.dutchprideshilohs.com/ de enige kennel in NL, maar ik verwacht wel dat er een hoop kennels van dit prachtige ras bij gaan komen. ;-)
Dutch Pride is de eerste kennel in NL waar pas idd pups zijn geboren.
Eigenlijk dus best wel bijzonder.:-D

BC & CCgoedgekeurde fokker

5 juli 2010, 12:44 3 doggies

http://www.whitefangshilohs.com/earbracing.htm

Dit soort praktijken vind ik dan dus weer idioot..

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "shiloh shepard" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^