" Daar vergis je lelijk in Sunanne, stafford is ook klein maar kan alsnog goed lelijk happen. Dat ander honden contact niet belangrijk is, ben ik het totaal niet mee eens, ook dat hele wolf verhaal. Hond is geen wolf maar een gedomesticeerd dier. Bovendien doen wolven het beter sociaal dan wij als mens met mekaar.
Terug komend op het topic.... Wat ik heel snel oppikte? Is dat als ze frontaal kruislinks langs mekaar moeten. Hoe nauwer het pad des de meer spanning er opgebouwd wordt(ook los). Met Bot heb ik ook veel geoefend op het strand of weide velden in het bos, iig ergens waar de ruimte is. Op die manier kunnen ze zelf de keuzes maken. "
Sommige rassen hebben gewoon geen behoefte aan oppervlakkig contact met vreemde honden die ze buiten tegenkomen, die vinden het juist prettiger om dingen met de baas te doen i.p.v. contact te leggen met iedere willekeurige hond die ze treffen.
Mijn ervaring is dat veel van die honden echt wel signalen geven geen zin te hebben om te "socializen" maar dat er toch veel honden zijn die dat of negeren, of juist vanwege die hogere houding (staart hoger heffen, soms al wat weg willen draaien, of juist even recht aankijken en bek dicht doen (licht verstrakken) daarop weer negatief en reactief reageren.
Ik zie die reacties vaak richting mijn huidige Duitse herder reu, maar ook bij de vorige reu kon dat wel eens tot conflict leiden, waardoor ik het vanuit mijn positie leerde te voorkomen, domweg geen vreemd hond contact meer en alleen met honden laten kennis maken die ik vaker zou gaan zien én waar ik de bazen van vertrouwde dat ze hun eigen hond en gedrag kenden. Ik had gewoon geen zin in conflicten.
--
De eerste herder begon overigens toen ik hem een tijdje had ook minder tolerant te worden naar hond en mensen. Het was mijn eerste hond, en onze klik was er direct, maar ik bleek dus te weinig de leiding te geven die hij wel nodig had, het was een hond die graag met mij en voor mij dingen wilde doen, door niet te sturen ging hij zelf bepalen wat hij wel en niet prettig vond. Daar viel dus onder dat zijn cirkel van benaderd worden, of ons laten benaderen door mens of dier steeds kleiner werd. Het had misschien deels te maken met "waaks", maar ook met een bepaalde onzekerheid van hem én mij uit. Toen ik daar de leiding weer in nam, door tijdig aan te geven wat ik van hem verwachtte, en aangaf wat ik dus niet ok vond, kwam er weer kentering in zijn gedrag (gelukkig want uitvallen naar mensen was absolute no go natuurlijk)
Honden zocht hij niet op, maar vond het soms moeilijk om te gaan met lomperikken (denk aan lompe labradors die dwars door alle signalen heen soms gaan), en ook happende opspringende honden werden niet meer getolereerd. Maar ook daar was gehoorzaamheid + tijdig aan kunnen lijnen bij twijfel de oplossing..
Het was gewoon geen type die gezellig speelde met andere honden, slechts select aantal honden kon hij fantastisch mee overweg een old english bullendame was een van zijn favorieten, combi was belachelijk als je dat zag gaan, maar die karakters matchten domweg, en later een ontzettend drukke duitse staande teef, en een rottweiler reu werden geaccepteerd door hem. De staande teef wel soms met een snauw en grauw als ze weer eens onverwachts aan kwam denderen.. maar omdat we elkaar kenden uiteindelijk liet ik dat maar begaan... maar bij vreemde honden zou hij net zo doen, en dan kom je vaak in conflict met eigenaar van de betreffende hond omdat een herder niet altijd even subtiel reageert helaas. En zo aan de foto te zien bij je profiel zit er in ieder geval Mechelse herder in jouw dame?